Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Több ember akarok lenni?

Több ember akarok lenni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, szó szerint. Néha úgy érzem, hogy nem egy ember vagyok, hanem több, egy testben és nagyon nem férünk meg. Néha ilyen akarok lenni, néha olyan. Persze össze lehetne mixelni, de ahhoz túl félénk az alaptermészetem, hogy kifejezzem magam, ezért szeretnék több életet élni, mint különböző személyiségek. Ti éreztetek már így? Vagy nem tudom, mit lehet ezzel csinálni? :/
2013. szept. 1. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Én éreztem és érzek is így. Avval próbálom csillapítani a másik bennem élő embert, hogy "kamu" emberként "kamu" e-maillel játszok és beszélgetek itt-ott a neten. De igazából ez nem is kamu mert bennem él az az ember csak nincs teste csak lelke.
2013. szept. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Az emberben többféle érzések, gondolatok, vágyak kavarognak. Ha az ember megtalálja a maga útját, a maga célját, a maga elveit, akkor sokkal könnyebb ezeknek alávetni ezeket az érzelmeket, vágyakat. Ahogy Seneca mondja: „Mi a bölcsesség? Mindig ugyanazt akarni és ugyanazt nem akarni.”. Néha az ember különböző dolgokat akar, amik egymással összeegyeztethetetlenek. Pl. szeretne nagy házat, autót, de a másik oldalról szeretne világot látni, egy szál hátizsákkal körbeutazni a világot. Este az ember elhatározza, hogy reggel egy órával korábban felkel, elmegy futni, mert akkor mennyivel fittebben fogja kezdeni a napot. Reggel aztán csodálkozik, hogy hogy a fenébe juthatott eszébe olyan gondolat, hogy egy órával korábbra állítsa az órát és inkább visszaalszik. Viszont ha az ember megtalálja az a vezérlőfonalat, amire fel akarja fűzni a tetteit, a hosszútávú tervektől a legapróbb tevékenységeiig, és ezt tudja magában folyamatosan tudatosítani, akkor a lemondások nem lemondássá, hanem vállalássá válnak, olyan akadályokká, amelyek leküzdését nem szenvedésnek, hanem örömnek éli meg, hiszen ezzel közelebb került a céljához.


Tehát igazából itt az a feladat, hogy a sokféle emberből ki kell választanod azt, ami leginkább te vagy, ami tényleg szükségleted, amiről nem szeretnél lemondani, amire leginkább szeretnél visszaemlékezni mondjuk 80 évesen a halálos ágyadon. A többi célt meg vagy össze kell egyeztetni ezzel, vagy elvetni, ha máshogy nem megy. Ez nem könnyű, viszont kizárólag rajtad múlik.

2013. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem tudom, milyen idős vagy, de az írásod alapján -valószínűsítem- tinédzser. Meg kell nyugtassalak. Most még nem kell döntened, hogy paróka, szőrsapka, szobafestő pemzli, vagy papucs orrán pamutbojt akarsz-e lenni. Esetleg egyujjas kifordított bundakesztyű. Egy jó pár "szerepet" kipróbálhatsz még, mielőtt az élet beleszorít Téged valamelyikbe. Persze ezeket a szerepeket érdemes időben elkülöníteni és szituációktól függővé tenni. Különben még komolyan veszi a környezeted és a pszichiátrián kötsz ki. Mindazonáltal, ha kettős jegyben születtél (mérleg ikrek v. halak) akkor érdemes is tudatosan törekedned a sok-sok szerep közti egyensúly elérésére ill. arra, hogy bármelyik szereped is tölti ki a napod, Te -a valódi személyiséged- maradjon az irányító. (Kettős jegyben születetteknek ez nyomatékos életfeladatuk.)


Másrészről akárhogy is nézzük, az ember élete során -van mikor a szituációtól függően egyszerre, egy időben egymás mellett is- sok-sok szerepet eljátszik. Otthon először gyerek, utána szülő, eltartottból eltartó lesz, miközben alá- és fölérendeltségi viszonyokban is ki kell ismerje magát munkahelyen és a mindennapokban.


Ha netán elhatalmasodik rajtad a személyiség- vagy a tudathasadás, akkor annak egyértelmű tünetei lesznek. Akkor orvosi felügyelet alá kerülsz, és ezt a beírásod is szerepel majd a kórtörténetedben.


Üdv R.

2013. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!