Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tehetném állandóvá a...

Hogyan tehetném állandóvá a pozitív gondolkodást?

Figyelt kérdés

Nagyon hányattatott életem volt és van is. Semmi nem jön össze, egy igazi vesztes vagyok minden téren. Munka, karrier, nők, nulla, ismétlem NULLA eredményt tudok felmutatni.


Igazából kilátásom se nagyon van jobb életre. Emiatt még vacakabbul érzem magam.


Rengeteg önfejlesztő írást elolvastam már az interneten és igyekszem optimistábban gondolkodni és kevesebbet rágódni a sz*r életemen, de sokkal nehezebb, mint amilyennek kívülállóként tűnik.


Hosszú idő alatt arra a megfejtésre jutottam, hogy valahogy az agyam mindig a különbségeket keresi és nem a hasonlóságokat. Ez abban nyilvánul meg, hogy most egy nagyon kirívó példával élve, de képes vagyok még egy féllábú, félszemű zimbabwei árvában is megtalálni azokat a tulajdonságokat, amelyekben JOBB, mint én és figyelmen kívül hagyni vagy leginkább nem elég erőteljesen a valóságnak megfelelően súlyozni azt a sokkal több és lényegesebb pontot, amiben viszont rosszabb neki, mint nekem.


Végletesen maximalista vagyok, miközben az élet szinte minden területén messze a nagy átlag alatt tudom elhelyezni magam.


Hogyan tudnék ezen változtatni? Jár vagy járt már más is ebben a cipőben? Ha igen, neki milyen módszerrel sikerült?


Ja, ateista vagyok, úgyhogy az én esetemben ezek a vallási közösségek biztosan nem válnának be.


27/F



2013. szept. 3. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Igen, sztem nagyon sokan járnak ebben a cipőben, mint Te.Csak sajnosnagyon sokan nem ismerik fel, h csak saját maguk megváltoztatásával tudnak ezen változtatni.

Én is ilyen voltam, mindig a rosszat vártam és be is jött persze.Nekem is volna miért perlekedni a"sorssal", de az nem vezet sehová.

A változtatás?Fejben dől el.

A jövőre koncentrálj, és ne a múltat akard megváltoztatni.Illetve úgy idézd fel, h "szépítsd" meg, h jól történtek a dolgok veled.

Az állandóságot úgy (is) elérheted, ha reggel meditálsz egy kicsit, megtervezed a napod, h hogyan lesz JÓ, ahogyan elteljen.Tegyél a tárcádba, tolltartódba, látható helyre olyan cetliket, amiket szeretnél, vagy amik jó, pozitív gondolatok.pl: várt és váratlan bevételek érkeznek hozzám.A vizsgán minden kérdésre tudom választ.. stb

Domján : 101 pozitív megerősítését töltsd le és hallhasd naponta, vagy ahogy tetszik.Sok sok módja van, sikerülni fog, csak akard.A lottón is nyertem, hidd el, enm viccelek

2013. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

"Semmi nem jön össze, egy igazi vesztes vagyok minden téren. Munka, karrier, nők, nulla, ismétlem NULLA eredményt tudok felmutatni.


Igazából kilátásom se nagyon van jobb életre. Emiatt még vacakabbul érzem magam. "


Na épp ez az ami miatt nem fog változni a helyzet. A javulás akkor fog elkezdődni az életedben, ha majd nem így gondolsz magadra és az életedre, hanem meg tudod ragadni az apró jó dolgokat és azokra koncentrálsz. Minél jobban törekedsz erre, annál könnyebben áll rá az agyad.


Egyébként látom régi ez a post, azóta remélem már meg is oldódott!

2014. febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem oldódott meg semmi. Csak lassan már 28/F lesz belőlem, de az életem ugyanolyan nyomorult, mint eddig.
2014. febr. 28. 23:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Meditálj, és tisztába leszel jobban a gondolataiddal, jobban rájössz miért nem tartasz ott ahol akarsz
2017. aug. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!