Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek kényes vagyok?

Szerintetek kényes vagyok?

Figyelt kérdés

Szoktam szökdécselni a folyosón, énekelni, de egyébként jól tanulok. Van olyan feladat (mondjuk matekba vagy szövegértésbe) amit nem értek és azt kihagyom. Például tavaly verset kellett mondanom a nyolcadikosoknak, és én mondtam hogy nem szeretnék. Rám erőltették, szóval el kellett mondanom:/ Nagyon rosszul esett hogy ezt mondják hogy kényes vagyok.. Aztán egy másik alkalom, voltunk nyári táborba. Odaáll elém egy tanár és közli hogy fogalmazást kell írnom...Mondom hogy biztos nem, örülök ha órára megírom nemhogy külön. (nyolcadikos vagyok, minden héten kapunk fogalmazást, hogy a felvételin menjen) Minden versenyre engem küldenek, és én mindegyikre el is megyek. Volt olyan vetélkedő ami 4 órás volt, én ott voltam és mindent beleadtam.

És igazából nagyon sokat sírok, pedig ez még a 2. hét. Valahogy érzem hogy nehéz év áll előttem, és fogalmam nincs hova akarok tovább tanulni, erre még ilyen plusszokkal is terhelnek. Nagyon fárasztó, hogy mindig én megyek, én mondom, én csinálom. És a tanáraim állandóan mondják hogy jaj, ne kényeskedj már. Nagyon utálom már ezt az iskolát emiatt is. Ti mit gondoltok? 14/L


2013. szept. 11. 19:35
 1/2 anonim válasza:

Oh, de ismerős. Nálunk én voltam, akit minden versenyre, műsorra elküldtek. Volt, amelyiket szívesen vállaltam, de néha én is besokalltam. 8.-ban és utána középiskola első osztályaiban kénytelen voltam néha a sarkamra állni: határozottan megmondtam a tanárnak, hogy én ezt most nem vállalom, nem megy, küldjön mást. 8.-ban én is kaptam egy ilyenre negatív megjegyzést, de nem érdekelt. Csak az tudja, milyen stresszes tud lenni egy verseny vagy versmondás, akinek volt már része benne...

Úgyhogy szerintem ez egyáltalán nemkényesség, főleg, h írtad, minden versenyen ott voltál, amire elküldtek. De ha ennyire nem bírod már, légy megingathatatlan, és állj ki magadért. Nem kell tiszteletlenül, csak őszintén mondd el a tanárnak, h most fontosabb a továbbtanulás, a céljaid kitűzése, mint a versenyek, adjanak lehetőséget másnak is.


Ha pedig ez sem segít, próbáld meg egy kicsit pozitívan felfogni: biztos jók a képességeid, ha minden feladatra felkérnek.


Bátorság, és sok sikert a felvételihez! :)


20/L

2013. szept. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, pozitívabb lettem tőle:)) Ki fogok állni magamért, és nem fog érdekelni ha azt mondják hogy nyávogok, hiszen tudom hogy nincs így!!

Köszönöm, remélem menni fog a felvételi:)

2013. szept. 11. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!