Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyünk jobb emberek?...

Hogyan legyünk jobb emberek? Mit tegyünk, hogyan fogjunk neki? Hogyan változzunk?

Figyelt kérdés
Amikor reggel felkeltek, megvagytok elégedve magatokkal? Büszkék vagytok eddigi tetteitekre?

2013. szept. 12. 08:50
 1/7 Antimod ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy folyamat, aminek soha nincs vége. Ezért az az állapot, hogy valaki meg legyen magával elégedve, és büszke legyen magára, elképzelhetetlen, legfeljebb szemellenzős módon, hamis önteltség formájában.


Hogyan fogjunk neki? Mindenkinek megvannak a pozitív tulajdonságai mellett a negatívak. Én úgy csinálom, hogy felrajzolok magam előtt két képzeletbeli képet: az abszolút negatívat és az abszolút pozitívat. Tudom, hogy mindkettő elérhetetlen, és valahol a kettő között középen vagyok, de azt is, hogy a pozitív felé törekszem.

2013. szept. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mindig kedves voltam mindenkihez és próbáltam mindenkinek segíteni ahogyan csak tudtam. Gondoltam Karma... Jó tett helyébe jót várj... Évek után jöttem rá, hogy ez nem így megy. A párkapcsolatom véget ért, barátságok merültek feledésbe hiába tettem bármit is. Most eljutottam odáig, hogy csak magamra számíthatok. Nem azt kapja az ember amit érdemel... Hanem azt amit kap... 22/f
2013. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mikor reggel készítesz magadnak szendvicset napközbenre, tudod kb mennyi kell neked... na, csinálj egyel többet.. és ami megmaradt, azt hazafelé add oda egy hajléktalannak:) (ha nem szoktál szendvicset csinálni, akkor most csinálj:D nem kell nagy izé, elég ha félbevágsz egy zsömit és beleraksz egy szelet sajtot (vaj se kell.. én se szoktam vajazni még magamnak se:D))

2-3 alkalom után egyfajta elégedettség érzése fog eltölteni, mert észreveszed majd a hálát a szemükben:) bár ehhez az kell, hogy ne az ordibáló, részeg fajtának add... annak ne add, úgyis csak becsmérelné.. a földön gubbasztónak add:)

szóval érezd, hgoy adni jó:)

ha tömegközlekedéssel jársz, néha moslyogj rá az emberekre:) lehetőleg az ellenkező nemre, mert mondjuk ha fiúként egy fiúra rámosolyogsz, ebben a társadalomban eléggé félreérthetik... de ha ellenkező neműre mosolyogsz rá, akkor az őt is felvillanyozhatja.. nem kell flörtölni vagy beszélgetni, nem erről szól, csak mosolyogni:) ja meg öreg nénikre bácsikra is mosolyoghatsz, ők is szeretik, ha éppen nem mufurcak:D


büszke? nem.. nem vagyok büszke.. nem is akarok az lenni.. a büszkeség sokat károsít manapság az emberi kapcsolatokban.. elégedett, az lehetsz, se sose annyira, hogy abbahagyd azt, amit csinálsz:)

2013. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Büszkeséget ne úgy értsed, hanem ELÉGEDETT vagy az eddigi tetteidre...
2013. szept. 12. 16:37
 5/7 Girgoy ***** válasza:

Ha az ember elégedett önmagával, akkor nem látja reálisan önmagát.


De egyébként midnen nap lehet fejlődni, de ami igazán működőképes a gyakorlatban, azok a 40 napos ciklusok (vallásoknál vannak 40 napos böjtök, amik jók erre, de tudományos vizsgálat és általános tapasztalat is igazolja ezt), vagyis:


Vegyél egy hibát, amitől meg akarsz szabadulni vagy egy erényt, amit meg akarsz tanulni és aztán 40 napon át gyakorold az új magatartást.


40 napot kibír mindenből az ember, és ez az időszak általában elég ahhoz, hoyg valami szokásunkká váljon. Mert hogy az ember nem úgy viselkedik reálisan általában, hogy eldönt valamit és aztán hipp-hopp megváltozik. Nem, ha eldöntök valamit azt pár napig csinálom, aztán hamar visszasülyledek a régi rutinba, ezért nem haladok előre semmiben. Mert hogy minél többször csinál az emebr valamit, annál inkább rutinszerű lesz az, az embert a rutinok kialakítása változtatja meg. 40 nap alatt el lehet jutni arra a szintre, hogy már megszoktuk a dolgot, különösebb erőfeszítés nélkül is szokásunkká tudjuk tenni. De ehhez persze az is kell, hoyg ne olyan irreális dolgot tűzzünk ki magunk elé, amit csak fogcsikorgatva tudunk megvalósítani és már alig várjuk, hoyg véget érjen a 40 nap és utána végre visszatérhetünk ismét a hibánkhoz! Nem: olyat tűzzünk ki, amiben tényleg teljes szívvel szeretnénk változást (és nem csak kipróbáljuk, hogy milyen lehet, ahnem életünk végéig megváltozunk benne) és meg is tudunk örömmel valósítani egy nemesebb cél érdekében. Aztán a 40 nap után már nem erőfeszítéssel, hanem a gyakorlás utáni győzelem örömével tudjuk megőrizni a változást (ha ezután sem térünk vissza később a régi kerékvágásba, de ha eleget gyakoroljuk, egyre nehezebb lesz a visszatérni).

2013. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5ös, ez a függőségre is igaz? pl szexuális függőség..


amúgy a fent említett "böjt"höz nem árt egy kis löket, amit mondjuk egy Balaton-átúszás vagy kismaratonnal tudsz erősíteni:) nem kis dolgok ezek, de azért meg tudja csinálni minden földi halandó, és valami marhajó érzéssel tölt el, hogy "hah, meg tudtam csinálni".. és akkor már nagyobb fába is bátrabban vágod a fejszédet, mint pl átszokni valamire, és akkor jöhet a böjt:)

2013. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Girgoy ***** válasza:

Keményebb szenvedélyek ellen általában nem elég 1 x 40 nap. 1 x 40-et általában "összeszoríttott foggal" is ki lehet bírni sokmindenből, de valamikor többször 40 nap kell (esetleges pihenőkkel), akár éveken át, és/vagy más stratégia. Alapvetően a kenényebb szenvedélyeket valami érzelmi hiány vagy feldogozatlan trauma vagy hasonlók okozzák, ezért midnenképpen dolgozni kell az ok megszüntetésén, meggyógyításán is. Ugyanakkor ha az első 40 napban csak ksiebb célokat tűzünk ki és fokozatosan nagyobbakat, az is segít.


De a kérdésre válaszolva, az aigazán rossz emebr az, akinek rossz szokásai vannak, és az igazán jó az, akinek jó szokásai, tehát a szokások a léynegek, ezekben lehet valódi változást elérni.


Ami pedig minden esetben a legjobb és enélkül talán gerantálható minden szinten is a kudarc:


Sosem magára az elhagyandó negatív szenvedélyre kell koncentrálni, hogy akörül forogjanak a gondolataink, hanem arra a pozitív célra, magatartásra, erényre, amelyet el akarunk érni. A pozitív dolgok sokkal jobban húzzák az embert, mert a látszólagos optikai csalódás ellenére a jó mindig erősebb a rosznál. :)


A szexuális szenvedélyt pl. végső soron semmi mással nem lehet legyőzni, mint egy igazán nemes, elkötelezett, felhőtlen kapcsolattal. Aki megérzi, hoyg ebben az örömök netovábbja benne van, az nem fog gagyibbra vágyni. Amíg nem érzi ezt, addig dolgozzon a akpcsolata minőségén, mert még nem érte azt el, de elérhető. Le kell mondani a vacakról. ;)

2013. szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!