Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sulit váltsak? Hogyan illeszke...

Sulit váltsak? Hogyan illeszkedhetnék be?

Figyelt kérdés

Az általános iskolában minden rendben volt, megvolt a baráti köröm, vidám, szerethető lány voltam. Aztán gimibe mentem, és minden megváltozott. A szüleim "majdnem válása" miatt, és mert az egészségi állapotom se volt túl jó, elég zárkózott, csöndes, visszahúzódó lettem. Nem sikerült rendes baráti körre lelnem, úgy tűnik, teljesen levegőnek néznek, ha beégek(ami sokszor előfordul) akkor kiröhögnek.. eldöntöttem, hogy én nem folytatom ezt, és nem fogok még három évig itt szenvedni. Szeretnék új iskolába menni, remélem, hogy ez jó megoldás.

Viszont félek is, hogy új helyen nem tudnék beilleszkedni. Lehet, hogy lesznek nagyon jó barátaim, amikre nagy szükségem van, de lehet, hogy nem. Végülis ha átmegyek, akkor tizedikbe mennék, egy összeszokott társaságba. És nem is vagyok olyan csaj, aki úgy beleillik a tömegbe. Nem iszom, nem dohányzom, ügyelek a tanulásra, nem vagyok bulizós típus, és nem életcélom összefeküdni minden héten valakivel. Mi van, ha ezért meg ott leszek kiközösítve???

Mi legyen? légyszi segítsetek!!!

15/l


2013. szept. 12. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a mostani iskoládban kiröhögnek, akkor valószínűleg ott sem illeszkedtél be. Szóval szerintem érdemes megpróbálni a másik sulit. Ha magamból vagy a barátaimból indulok ki, akkor szerintem nem fognak ilyen miatt kiközösíteni. Valahogy meg kell próbálni összehaverkodni velük, persze nem azt mondom, hogy változz meg. Amúgy miből gondolod, hogy abban az iskolában nincs hozzád hasonló teljesen normális és épeszű gyerek?
2013. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A mostani vagy az új sulira gondolsz?(utolsó mondatod)
2013. szept. 12. 18:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha beégsz akkor szerintem normális, hogy kinevetnek, persze ha nem csak téged nevetnek ki.

Ebben a suliban nincs senki akivel lenne valami közös érdeklődési körötök vagy egyszerűen aki szimpatikus? Nem vagy kiközösítve, csak láthatatlan, tehát ha láthatóvá teszed magad még lehetnek barátaid:)

Valószínűleg nem véletlen vagy abban a gimiben amiben vagy, gondolom itt azt tanulod ami érdekel, máshol meg nem azt tanulnád.

2013. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ennyire nem érzed jól magad a suliban akkor tényleg próbálj meg változtatni.

Én nagyon gyakran váltottam sulit. A látásom miatt(gyengénlátó vagyok) és az miatt hogy mindig egy szerény visszahúzódobb lány vagyok majdnem mindig kiközösitettek. És még azért is ki voltam közösitve mert nem csináltam azt amit ők(nem lógtam, nem ittam le magam, nem nagyon volt barátom(fiú), nem jártam bulizni stb.). Engem ezek a dolgok(amiket a zárójelben megemlítettem) valahogy nem boldogítanak és nem az én stilusom.

Mindenhol volt egy jó barátom de a többiek mindig leszartak. Most ez az utolsó évem suli. Ez az első sulim ahol nem szekálnak de persze nem nagyon beszélgetek a suliban senkivel de ha kérdezek tőlük valamit válaszolnak, meg ha be szeretnék pótólni egy leckét ideadják a füzetet, szóval csak minimálisat beszélgetünk.

Az évek során megtanúltam, hogy az én lány ikertesómra mindig számíthatok aki velem van egy osztályban és szintén nem lát jól.

Neked sok sikert kívánok, és azt kívánom, hogy találd meg a helyed és ne félj változtatni mert sikerülhet amit szeretnél csa kell a kitartás. 18/L

2013. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon a válaszokat. Hát, nincs senkivel közös érdeklődési köröm, nem túl szerencsésen lett összeválogatva az osztály, valahogy mindenki túl sznob és lenéző,nem lehet velük egy jó filmről/sorozatról/sztárról beszélni, és én ilyen társaságban nem érzem jól magam. :(
2013. szept. 13. 16:57
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Az új sulira gondoltam.
2013. szept. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: reménykedem, hogy van, de tudod milyenek a mai fiatalok...-.- Mármint...én nem vetek meg senkit, de egy bulizós, bunkó társaságban nagyon nem érezném jól magam.
2013. szept. 14. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!