Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mi alapján döntötök?

Ti mi alapján döntötök?

Figyelt kérdés
Én mindig úgy viselkedem, hogy a lehető legjobb legyen a kapcsolatom az adott emberrel. Olyan témákat hozok fel amik őt is érdeklik. Azon gondolkodom, hogy vajon mitől lennék szimpatikusabb a szemében. Azt vettem észre, hogy mások nagyon nem így gondolkodnak, szóval ti mi alapján döntötök?
2013. szept. 12. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Természetesen vérmérséklettől, mentalitástól függ, hogyan viselkedem valakivel szemben. Mindig igyekszek őszinte lenni, ez sajnos időnként konfliktushelyzetet teremt. Nem szeretem az agresszivitást, nyersen sem szoktam viselkedni. Finoman, disztingváltan, de őszintén. Nem a szimpátiának van egyértelműen prioritása. Itt ugye nem mindegy, hogy kivel beszélek. Idegennel, üzleti partnerrel, rokonnal, baráttal. Minél közelebb áll a szívemhez, annál kevésbé mondok negatívumokat, de őszinte maradok.


Hogy mi alapján döntök? Attól függ, hogy miben, miről kell döntenem. Itt még az alternatívák felsorolása is nehéz lenne, nemhogy a viselkedési forma...

2013. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mindenkinek nem lehet és nem is kell megfelelni... És nem is fontos, hogy mindenkinek szimpatikus légy. Neked mindenki az? Nem hiszem. Nem dől össze a világ, ha valaki nem kedvel bennünket. Kicsit legyél magabiztosabb és hidd el, hogy akik igazán számítanak, olyannak fognak szeretni, amilyen valójában vagy.
2013. szept. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kell megfelelni mindenkinek, meg nem kell, hogy mindenki szeressen. De sokkal hasznosabb mint bunkónak lenni. Ha már ott vagyok meg ő is, akkor beszélek vele és akkor lesz élvezetes ha mindkettőnket érdekel a téma. Egyszer később még jól is jöhet, hogy pozitív véleménye van rólam. Igazából nem tudom, hogy milyen vagyok valójából, mert mindenkivel más vagyok. Azért tettem fel a kérdést, hogy más szemszögből is lássam a dolgot, hogy mi motivál másokat, hogy lássam milyen amikor valaki "önmaga".
2013. szept. 13. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!