Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek milyen tanár...

Szerintetek milyen tanár lenne belőlem?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen történelem és irodalomtanár szeretnék lenni. A gond csak az, hogy manapság egy tanár nem keres túl sokat Magyarországon. De a célom akkor is ez, csak ezt szeretném csinálni, ha nagy leszek.

Már négyéves koromban tudtam írni-olvasni, a történelem iránt hatéves korom óta érdeklődöm. Tizenkét éves koromra már elolvastam az olyan nagy klasszikusokat, mint Tolsztoj, Victor Hugo, Alexandre Dumas, Stendhal stb. Történelem terén szintén jelentősen fejlődtem az évek során. A suliban tartottam több előadást is, nagyon jól tudok beszédet mondani, bemutatni dolgokat.

Mindenki arra ösztönöz, hogy történész vagy tanár legyek. Én az utóbbit választanám. Így a szakmámat nem csupán munkának, de hivatásnak is érezném. Tudom, hogy jó, talán az egyik legjobb vagyok ezekben a tárgyakban.

De félek, alig több, mint százezer forintból nem tudnék egy nagyobb családot eltartani. Az előrelépést pedig gátolja, hogy tudtommal ebben a körben is nagyon számít az ismeretség. De ha tényleg jó oktató lennék, akkor van esélyem nagy pályafutásra tanárként is? Fizetésemelésre, magasabb pozíció betöltésére? Szerintetek elég a tudásom ahhoz, hogy sokra vigyem és jó tanár legyeKk


2013. szept. 15. 20:33
 1/1 Gyémántlány ***** válasza:

Az, hogy értesz a tantárgyhoz, még nem azt jelenti, hogy tanítani is tudnád. Rengeteg türelem kell hozzá, szeretni kell a gyerekeket, és mindezek mellett a munkát is.

Lehet, hogy értenél a tanításhoz, csak tény, és való, a fizetés nagyon kevés! Ezek a tantárgyak meg kifejezetten nem olyanok, amiből korrepetálhatnál, tehát nem igazán tudsz az iskolai munkád mellett pénzt szerezni.

Szerintem végezz el mellette néhány egyszerűbb tanfolyamot, hogy bármi is történjék, legyen egy B. terved, a legrosszabb esetre.

2013. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!