Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önkiszolgáló kivégzésre ki...

Önkiszolgáló kivégzésre ki hogyan reagálna?

Figyelt kérdés

Fut egy hasonló kérdésem, de sírva könyörgöm, aki nem veszi észre a kérdés mélyebb értelmét, az ne írjon inkább!


Tehát. Halálra ítélnek egy embert, de maga döntheti el végrehajtásának idejét. Akár maradhat élete végiéig is bezárva, de mondhatja azt is, hogy még ma történjen meg.

Milyen motivációk, merre hathatnak?

(Tessék elfelejteni, hogy kiderülhet ártatlan, változhat a törvény stb.)


2013. szept. 26. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:

há pff, az ajtós kérdés nem hasonlított erre, mert ott úgy írtad le, mint amit nem tudni, hogy lő e vagy sem...


élete végéig bezárva, az mit jelent? milyen körülmények között?

de elméletileg az élet ösztön sosem hal meg, mindig marad az embernek reménye, hogy "hátha holnap megváltozik" így ha ki is jelenti, hogy vigyék a vesztőhelyre, akkor is ahogy kimondja, megbánja, mert feléled, hogy "hátha holnap".. bár akkor már úgyis mindegy, mert kimondta, de a lényeg ott van, hogy ha leszámítjuk azt, hogy elhamarkodottan dönt az ember, akkor biztos a holnapot választja:)

2013. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
azért a halálnem se mindegy szerintem
2013. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én magam olyasmire gondolok, hogy az önfeladás/életösztön kiben hogyan alakulhat. A konkrét élethelyzet itt is mellékes. A teljes kilátástalanság, az ember személyiségének, önállóságának elvesztése mellett mennyi maradhat az életösztönből.

Írhattam volna ugyanezt súlyos, vissza nem fordítható betegséggel példálózva is (eutanázia)

2013. szept. 26. 16:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Elethelyzet azert nem mindegy, mert ha kap enni, inni, es hagyjak aludni, akkor mar nem kilatastalan az elete... ha meg nem kap enni, akkor valoban kilatastalan, de zaros hataridon beluo rovidre van zarva a problema ugyebar..

igazabol mit akarsz megtudni ezekkel a kerdesekkel?

2013. szept. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Belinkelnéd azt a kérdést? Érdekelne.

Egyébként nekem tetszik az ötlet.

2013. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!