Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyire számít a hozzáállás...

Mennyire számít a hozzáállás az életben? Hogyan tudom megváltoztatni a hozzáállásom pozitívra? 28 / f

Figyelt kérdés

Már 18 éves korom óta elég negatív a hozzáállásom az élethez, mintha az egész úgy nagyon nem érdekelne - olyasmit tanultam ami nem igazán érdekel, nem igazán barátkoztam senkivel - nem is érdekelt a dolog, csajom sem volt még, és ez sem igazán érdekel. Nincsenek nagy igényeim, nem akarok gyereket, barátnőt, barátokat sem nagyon - nem érdekel az utazás, meg a világ, meg úgy az egész emberiség, de a környezetvédelem is nagyon hidegen hagy... Volt már egy pár munkahelyem, de mivel szartam az egészre, gyakran késtem, vagy be se mentem :) Vagy beszóltam a főnöknek - így sokszor kellett váltanom, mert mindig kirúgdostak... :) Voltam már pszichiátrián depresszióval, szedtem gyógyszereket meg minden, most már nem szedek semmit....de valahogy még mindig nem vagyok rendben úgy érzem.

Nagyon idegesít hogy semmihez nincs tehetségem, semmiben nem vagyok különösen jó, mindenért EXTRÁN meg kell küzdenem az életben, legyen az egy állás, vagy akár egy kis saját lakás, vagy egy autó - ezekre azért vágynék, ha másra nem is. De annyi példát láttam már ahol a szülők biztosították a gyereknek ezeket a dolgokat, hogy inkább az olyan számít kivételnek mint én. Külön idegesít hogy ami tényleg érdekel tudományág örökre zárva marad előttem, mert annak a matematika az alapja, az meg persze nem megy.... nagyon unom már az örökös küzdelmet, a harcot, magam meg az élettel szemben. És ez nem Magyarország-specifikus hiba, nem, voltam külföldön, ott is ugyanez volt mint itthon....

De ha talán tudnék változtatni a hozzáállásomon akkor sikereket érhetnék el - bár lehet úgy érezném hogy ez csak önbecsapás... becsapom magam hogy az élet szép, pedig nagyon nem, egy nagy szaros szendvics, és akinek több kenyere van, kevesebb szart kell nyeljen....

Vélemények?



2013. okt. 1. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Fogod az összeszeded magad, ennyi. Ja igen az élet egy harc. Vagy harcolsz, és akkor élvezed, vagy nem harcolsz és akkor elmerülhetsz a sz*rban.

"De annyi példát láttam már ahol a szülők biztosították a gyereknek ezeket a dolgokat, hogy inkább az olyan számít kivételnek mint én"

Igen van ilyen, de ez rossz mentegetőzés mert nem jellemző átlagban.

Jajj neked mindenért EXTRÁN meg kell küzdened? Igen? Azt mihez képest extrán, a f***veréshez képest?

Visszapofázol a főnöknek, akkor kirúgnak így jártál. Ha lesz*rsz mindent és mindenkit akkor mindenki és minden le fog sz*rni téged. Ha mindenbe nagy ívben sz*rsz bele akkor meg is eheted a sz*rt, mert ezzel mindenképpen csak te húzod a rövidebbet.

Senki mást nem fog így érdekelni a szánalmas életed, legalább téged érdekeljen hogy mi lesz veled.

Elmész dolgozni, bejársz, nem pofázol vissza a főnöknek, megkapod a nyomorult fizetésed, ha anyuci-apucinál laksz akkor elmész egy albérletbe, vagy bérelsz egy szobát vagy ahogy jólesik, aztán megpróbálsz önálló életet kezdeni, és eldönteni,reálisan átgondolni hogy mi lószerszámot akarsz magaddal kezdeni 28 éves férfi létedre ebben az életben, mert azzal hogy sipákolsz mint valami tizenéves csitri, na azzal biztos semmire nem viszed,azt leszámítva eheted a sz-ros szendvicsed amit magadnak csináltál.

2013. okt. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Magamnak csináltam? Aranyos. Tudod, ha pl. olyan lettem volna, mint az évfolyamtársaim az egyetemen, akik buliztak, meg csajoztak / pasiztak egyfolytában, meg puskáztak Zh-k alatt, akkor ok. De tudod én azért tanulgattam is ímmel-ámmal, meg sokat dolgoztam. Ha, egyszer annyira sokat melóztam, meg tanultam hogy kórházba is kerültem kimerültség miatt - összeestem a padlón.... Tanultam nyelveket, és tudtam is. A suli végeztével kezebmen egy jó diplomával, meg nyelvtudással, úgy gondoltam lesz sikerem. Tévedtem. Egyre csak szarabb munkahelyek találtak meg - míg az évfolyamtársaim - mivel volt kapcsolatuk - fasza helyeken dolgoztak. MiVAN? De nem adtam fel, mindig pályáztam jobb helykre, reménykedve hogy na talán, majd most összejön a normális szakmai állás - és most nem a pénz miatt mondom, hanem hogy ÉRTELMES munkát végezzek. De tévedtem. Addig fajult a dolog hogy kikészültem idegileg - jött a pszichiátria meg a gyógyszerek....ha. Most már jobban vagyok, de kicsit csalódott, meg nyűgös is, igazából valahogy már nem tudok hinni benne hogy kemény munkával, meg pozitív hozzáállással előre lehet jutni az életben. Legalább is nem itthon, külföldre meg nem tudok kimenni, mert nincs normális szakmai tapasztalatom.... összeszedném én magam, csak már nem hiszek a dolgokban itt....meg máshol sem nagyon, ennyi. De mindezek ellenére szeretnék változni.
2013. okt. 1. 00:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Hello!Szerintem jobb lenne ha az élet napos oldalát néznéd persze manapság ez nagyon nehéz mivel nézzük hogy az államunk hogy áll......pénztelenség/ez minden egyes emberre kihat....de hidd el ha jobb munkahelyet akarsz akkor arra koncentrálj..hidd el és képzeld el hogx ahogy sikerül és érezd most az örömöt érezd úgy hogy már megkaptad..mert ez segít csak ne negatívoskodj...ami meg a nőket illeti vagy a családot ne aggódj attól hogy még nem találtál rá az igazira még nem vagy elkésve tedd fel a kérdést magadnak hogy fiatal vagy e? vagy vénember?!!! Másrészről meg zárd le a múltat...és légy pozitiv légy rendes és becsületes és kedves mindenkivel akivel csak tudsz...és ne bánkódj ha eltelik pár év és nem látod hogy ezt visszakaptad volna mert legalább te büszkén mondhatof hogy én jó ember voltam és vagyok mosg is és ez mindennél fontosabb!! Gondolkozz el ezeken a sorokon amit irtam!! üdv
2013. okt. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még valami! Ha valamig akarsz az életben a realitást figyelembe véve akkor arra gondolj arra koncentrálj abba fektesd az energiádat ne pedig abba hogy "nekem ez nem megy vagy nekem ez ugy se sikerül" mert ezzel megerősíted az akaratot!

és hidd el ha valamit akarsz és sok figyelmet szentelsz rá az valamilyen formában megfog jelenni az életedbe...

2013. okt. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy meglehet változtatni. Akik azt írják, hogy meg lehet változtatni, azok soha nem gondolkoztak negatívan az életről, vagy ha gondolkoztak is, csak rövid ideig. Én is negatívan gondolkozok, de már rájöttem, hogy ez soha nem fog változni.
2013. okt. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Basszus most volt valami elképesztő álmom.... megjelent benne hogy mi kell legyek, milyen szakma a nekem való - most épp ezt tanulom meló mellett.... meglátjuk.

Én nem adom fel, küzdök magam ellen - meg fogok változni, így vagy úgy.

2013. okt. 1. 08:12
 7/7 anonim válasza:

Nem tudom, hogy olvasod e még, de a hozzállást meg lehet változtatni ha nagyon kitartó vagy. Nem könnyű, sőt, nagyon nehéz, mert igazából a saját berögződéseiddel kell szembe menni. Ha eddig csak ilyen tapasztalataid voltak, akkor érdemes az okát keresni, hogy miért érzed így? Sose azt nézd, hogy mit ért el, mert abból nem lesz hasznod, ha másokhoz hasonlítod magad. Önmagadhoz mérd magad! Pl ha eddig mindenhonnan elkéstél, akkor figyelj rá, hogy ez ne legyen így, ez csak rajtad múlik. Ha sikerül, akkor dicsérd meg magad nyugodtan, mert fejlődtél!!! Ha saját lakást akarsz kezdj el félre tenni. Tudom, nagyon nehéz így lakáshoz jutni, de ha semmit nem teszel, akkor az esélyt sem adod meg magadnak.

Milyen volt a szüleiddel a kapcsolatod? Otthon mit láttál? Mindenki érdektelen volt? Amit otthonról hozol az nagy mértékben hatással van rád sajnos. De ha ezt felismered, akkor tudsz rajta változtatni. Felismerés nélkül nem megy.

Remélem javult az életképed! :) kitartás, sokan vagyunk így!

2018. márc. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!