Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet észre venni...

Hogyan lehet észre venni valakin hogy súlyos önbizalom hiánya van?

Figyelt kérdés
ezek is érdekelnének: szociális fóbia, szorongásos zavarok, pánikroham.Ezeket hogyan lehet észrevenni egy emberen, mondjuk az iskolában vagy az utcán.
2013. okt. 11. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Egykori énemből kiindulva...

Összerogyott vállak, görnyedt hát, leszegett fej.

Izzadás, hideg izzadt tenyerek. Kényszercselekvések pl kéztördelés.

Idegenek között nem szólal meg, akkor sem ha ismerős is van ott. Nem néz a szemükbe. Hangja elakadt, vagy túl halk. Reszkető, rekedt hang, esetleg remegés. Hirtelen zavaros, összeszedetlen beszéd. Kényszerű,erőltetett nevetés.

2013. okt. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magamból kiindulva: nem néz másokra, csak lefelé, vagy ha rá is néz valakire, csak egy pillanatig teszi, nem beszél, csak ha nagyon muszáj, sokszor hirtelen ingerült, próbál elszakadni a külvilágtól, iylen, például, ha iskolában szünetben nem beszélget, hanem zenét hallgat, vagy tanul, ha ismerőst lát úgy tesz, mintha nem vette volna észre és távolodik, csak, hogy ne kelljen vele kapcsolatba lépni, sokszor nézi az időt, szabadulna a társaságból. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2013. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na az első válaszoló válaszában magamra ismertem, annyi különbséggel, hogy én többet beszélek és emberekhez oda megyek, rájuk nézek. Több ember előtt nagyobb társaságba, vagy olyanok előtt aki nem szimpatikus vagy piszkál nem szólalok meg. Ha a figyelem rám szegeződik akkor nem tudok rendesen beszélni és sokszor nem értik.

Igazából csak iskolában vagyok ilyen.

Bulizni is járok...

Mi lehet a bajom?

Nem jönnek oda hozzám, nem szívesen ülnek mellém, mert hülyének néznek.

Folyton be vagyok stresszelve.

2013. okt. 15. 20:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég régi a kérdés, de azért válaszolok.

Én is hasonló cipőben jártam, mint a kedves kérdező.

Nagyon stresszes, szorongós voltam társaságban és zárkózott. Alig beszéltem, nem néztem senki szemébe és nem húztam ki magam. Mindig zavarva jöttem.

De ez idővel teljesen megváltozott, találtam rá megoldást. A lényeg, hogy szeresd önmagad, feltételek nélkül és ahogy vagy. Mert magaddal kell leélned az életedet. Adj magadra, öltözz úgy ahogy neked tetszik. Mindennap mondd el, mennyire szereted magadat és hogy szép vagy. Érezd magad jól egyedül is, ha ez megvan mindegy kikkel, hol leszel. Sportolj, találd meg miben vagy jó. Ez segíteni fog, hogy értékesnek érezd magadat. Mert az vagy. Ki fog ülni az arcodra, az egész lényedre egy idő után, hogy mennyire jól érzed magadat a bőrödben, aztán jönnek a bókok is másoktól. Észre se fogod venni, de lazább leszel és nyitottabb, megszűnik szépen lassan a szorongás.

2018. jún. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!