Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdhetném le a negatív...

Hogyan küzdhetném le a negatív gondolataimat, szorongásaimat az életemmel kapcsolatban? 18 éves lány vagyok, a kérdés nem egyszerű.

Figyelt kérdés
Elégedett vagyok az életemmel, hiszen tudom, megkaptam és megszereztem mindent, amit ezidáig vágytam:az iskolai eredményeim kiválóak (egyetemre elég lesz). Fantasztikus, megértő barátaim vannak. Családom túlzottan féltő, de szerető és teljes. Barátom van és nagyon szeretjük egymást, a kapcsolat minden téren tökéletes és kielégítő. Járok szórakozni, bulizni.A probléma ott gyökerezik,hogy megőrülök a félelemtől,hogy mindezek elvesztem,ha legapróbb jelét is látom ezek a kapcsolatok halványulását,mélységes apátiába süllyedek,hiszen a szeretteim jelentik nekem a világot.Ha barátaim veszekednek,én mindezt átérzem és magamat büntetem inkább,hogy kevésbé fájjon...ha a barátom lemond egy találkozót,máris továbbgondolom,és azt mondom magamban,biztosan megunt és szakítani fog...hab a tortán,hogy magamat is utálom,kinézetem,mozdulataim,gyűlölök tükörbe nézni,a sírás és a dühroham kerülget gyakran ha magamat látom.Nem bízom magamban,önbizalmam nulla,önbecsülésem nincs.Úgy érzem,tehetetlen vagyok magammal kapcsolatban,negatívabbnál negatívabb gondolatok üldöznek,elvesztem az embereket,egyedül maradok...Az rendben van,hogy mielőtt megismertem a szerelmem,úgy éreztem,egyedül halok majd meg.De most is ezt érzem.Mindenkit el fogok veszíteni,a régi emlékek nem jönnek vissza,a barátok elszakadnak :'( Depresszióra hajlamos egyéniség vagyok,nem hiszek a boldog folytatásban,még ha nincs is rá okom,akkor is rettegek.Ez már túlmegy az egészséges aggódáson.Próbáltam már változtatni,de a személyiségembe van kódolva és pesszimista vagyok...És mindenért magamat okolom,aggodalmamban érthetetlen és meggondolatlan cselekedeteket követek el(mielőtt bárki félreértene,nem gondolok öngyilkosságra,nincs rá okom!),pl. cigaretta,alkohol,magány,eltűnés órákra úgy,hogy a barátaim se találnak meg,miközben szorongok,rámtör az érzés,hgy nem kellek senkinek...Összefoglalva túlságosan is aggódom a szeretteim,és a jövőm,kapcsolataim miatt,már-már betegesen,depresszióba hajlóan.Mit tehetnék ezellen? Nem vagyok az a probléma-leszaró típus.Mielőtt pedig bárki előítéleteket gyártana,nem unalmamban írtam ki ezt,és nem,nem vagyok elkényeztetett.Megoldást keresek a problémámra.Köszönöm a válaszokat.

2013. okt. 16. 20:13
 1/3 anonim válasza:

Szerintem keress egy könyvet ami ezzel foglalkozik, esetleg kérd ki egy pszichiáter vagy pszichológus véleményét.

A problémát lényegében felismerted. Jobban meg kellene magad ismerned. Fokozatosan kellene olyan elfoglaltságokhoz is keresned amelyek egyénileg lekötnek, tehát nem csoportosak. Elsősorban az első tanácsot javaslom, keress fel egy hozzáértő embert. Elmondod a problémád és tanácsot ad majd.


Egy kérdés, akkor is, ezt érzed amikor együtt vagy a szeretteiddel vagy csak akkor amikor egyedül vagy?

Szerintem ez azért fontos, mert lényegében, ha akkor érzed magad egyedül amikor ténylegesen egyedül vagy akkor túlságosan társaság függő vagy és ezért nem vagy képes elvonatkoztatni tőlük (szerintem). Ebben az esetben fokozatosan kellene szerintem kitolni a komfortzónád. Tehát ahogy írtam egyéni elfoglaltságok.

Azonban, ha akkor is magányt érzel amikor egyedül vagy akkor az már több okból kifolyólag is lehet. Erre nem nagyon tudnék tanácsot adni.

2013. okt. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha a szeretteiemmel vagyok,elfelejtek mindent,élvezem a pillanatokat...De amint egyedül maradok,felidézem az elmúlt napot,és tudom,hogy nem jön vissza.És ha egyszer vége lesz? Egyetemre mindenki szétválik fizikai távolságok tekintetében(remélem csak így),valaki külföldre megy,a barátom szintén máshol fog tanulni...Ilyenkor tör rám a magány érzése.Ráadásul a kapcsolatteremtéssel is problémáim vannak.Más barátokat nehezen szerzek önbizalomhiányom miatt...Amúgy köszi a választ. :)
2013. okt. 17. 20:56
 3/3 homo ludensz ***** válasza:
Egyet el kell fogadnod az életed során és minél inkább későbbre fog tolódni annál tovább rombolod magad mentálisan értelmetlenül.Az félti az egy vagy több magának vélt "tulajdonát" akinek ez megadatott. A környezete óvó szeretetét,a barátja szerelmét de egyiket sem birtokolhatjuk. Kevesebbet töprengj,ha szeretnek viszont szeress,ha van olyan képességed,talentumod akkor használd és örömöt fogsz szerezni a környezetednek és azok a te valódi megszerzett tudásod és képességed lesz.Csukd be a középiskolai "könyveket" mert mint írod 18 éves vagy ideje felnőttként gondolkodnod.Senki nem születik depressziósnak!
2013. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!