Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerinted bárki képes elvenni...

Szerinted bárki képes elvenni egy másik ember életét?

Figyelt kérdés
Ki képes a gyilkosságra csak az olyanok akik rossz családi körülmények között nő fel és látja az erőszakot vagy képes lehet embert ölni az is akinek boldog élete van?
2009. nov. 14. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az embereknek csak nagyon kis része képes ölni, és az is általában inkább erős felindulásból, és nem megfontoltan. Aki megfontoltan öl, az egy pszicopata, életfogytig tartó fegyházat szokott kapni (bár nem kéne, mert a mi pénzünkön etetik és fűtenek neki).
2009. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 werte ***** válasza:
100%

Az ember egyedül OKOS értelmes lény, csoportokba megvadulnak mint az állatok!

Lásd pl: Pénzes K. gyilkosai, megerőszakolják, megölik felgyújták !

Nácis összeröffenések!

Kozma és a tanár kivégzőit!

Valamint amerikában amikor egy felnőtt és a fia versengtek ki lő le több embert a nyílt utcán!


vannak agyilag zokni emberek, de tény, ha a fenti esetekben csak 1 ember lett volna nem egy csoport, akkor más a történet vége!

2009. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki megfontoltan öl, az könnyebben venné a halált, mint az életfogytiglant, kevésbé szenvedné meg.
2009. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy eltörölték a halálbüntetést. Engem nem zavarna, ha egy megfontoltan ölő jobban örülne a halálnak, mint az életfogytiglannak.


Persze vannak ártatlanul ölők is, akik pld. elgázolnak egy eléjük szaladó gyalogost, és őket is elítélik.. de ebbe most nem megyek bele, mert nem ez volt a kérdés.

2009. nov. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A válasz igen. Amennyiben az életösztön az oka annak, hogy ezt teszi.

Pl. egy fuldoklót azért közelíthet meg csak szakképzett vízimentő, mert a fuldokló életösztöne erősebb, mint az az érdeke, hogy a vízimentő is életben maradjon. Én ezt már sokszor tapasztaltam, nem egy embert mentettem már vízből, és kivétel nélkül MINDEGYIK úgy küzd az életéért, hogy a te életedet semmibe veszi. Mert az ösztön élteti.


Persze ebben az esetben nem tipikus gyilkosságról beszélhetünk, hiszen ez inkább a "baleset" kategória.

2009. nov. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
bárki képes rá, csak egy kés kell hozzá, vagy egy pisztoly. annyi, hogy ez tabu, és kell még valami, ami átlöki az embert egy határon, ahol már nem érdekli, hogy tabu.
2009. nov. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek benne van a vérében a gyilkolás. a DNS-be. a vadászás szerinted minek számít? A régi ős ős időkbe amikor harcoltak a földekért szerinted babra mentek, Mindegy volt gyerek nő vagy felnőtt olyankor mindenki harcolt. Amikor az életed függ a másik emberen képes vagy a gyilkosságra, vagy ah egy szeretted van bajban akkor is. Miért te talán aki azt mondja nem lenne képes gyilkolni, ha arra kerülne a sor, inkább meghalnál a gyilkosod helyett? Nem hiszem.
2009. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A vadászat nem gyilkosság.

A háborúkban is átlagemberek harcolnak a seregekben, gyilkolják egymást. Még azok is, akik a polgári életben senkit se tudnának megölni.

2009. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nem a vadászat nem gyilkosság, mivel akkor az állatokat csak megsimogatják a puskájukkal az emberek.

Nem az állatok nem élőlények, nem lehet őket meggyilkolni.

Nem tényleg szerintem sem gyilkosság a vadászat.

Pff. Te aztán állat és ember barát vagy.

2009. nov. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

Az állatok leölése ölés, de nem gyilkosság. Az emberölés a gyilkosság.

Kedves kötözködő, te biztos vegetárius vagy, azok szokták gyilkosságnak tekinteni az állatok leölését. Te nagyobb állatbarát vagy, mint én, mert te minden állatot a barátodnak tekintesz. Kérlek, ne láss gyilkost abban, akinek más az életmódja; tekintsd embernek, mint magadat, és szeresd annyira, mint az állatokat!

2009. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!