Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért adok túl sokat mások...

Miért adok túl sokat mások véleményére? Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy túlságosan magamra veszem más emberek sértő, destruktív és sokszor megalázó kritikáit. Bármi újba, vagy szokatlanba fogok bele, az a kérdés fogalmazódik meg bennem először, hogy "Mit fognak szólni a (kellemetlen) ismerőseim?". Ebben szerintem nagymértékben szerepe van annak, hogy általános- és középiskolában gyakorlatilag szanaszét csúfoltak és basztattak különböző emberek. Annyira belém égett ez, hogy bármilyen sértő megjegyzést tett rám egy általam egyébként nem éppen nagyrabecsült ember, napokig filozofálgattam azon, hogy ezt mivel érdemeltem ki.

Hogyan tudnék ezen változtatni? Mit tegyek, hogy ne érdekeljen az ilyesfajta emberek véleménye?

Előre is köszönöm a normális válaszokat.


2013. nov. 12. 18:50
 1/1 anonim válasza:

uhhh ismerős régen én is ilyen voltam, most meg....

nem érdekel senki meg semmi, elég egyszerűen fog hangozni de sz*rd le ki mit mond rólad, nem tök mindegy?!

csak feleslegesen fárasztod és frusztrálod magad evvel!

peregjen le minden, csak az fontos hogy te szeresd magad, az ötleteidet ennyi. bár erre úgyis rá fogsz jönni idővel, ahogy egyre idősebb leszel- tapasztalat.

persze ez azzal jár hogy a többség majd a fura" elvont" dilis" jelzővel fog illetni, de te tudni fogod, hogy ez nem igaz csupán nincs értelme magyarázkodni ennek a közegnek. sajnos akarva akaratlanul körbe vesznek emberek akikkel kénytelen vagyok kommunikálni és hát mindenkihez lehet alkalmazkodni, felvenni" az értelmi szintjét bár ez lealacsonyító tudom de ez így van. na az ő véleményük fog érdekelni legkevésbé.

van példaképed, vagy olyan ember akire hasonlítani szeretnél? ha igen, miért ő? mik azok a tulajdonságai amiket birtokolni szeretnél? miért becsülsz valakit? ezek olyn érdekes kérdések, mert eredendően egyenlő eséllyel indulunk és sokszor hallom az emberektől, hogy butának feltételezik magukat valamihez, de miért?! ha meg sem próbálják, pedig szerintem mindenkiből ki lehet hozni mindent csak idő, érdekeltség és gyakorlás kérdése, még is könnyebb azt mondani hogy én erre képtelen vagyok" és fikázni a másik lelkesedését!

na emiatt nem sok emberre tudok felnézni vagy adni a véleményükre.

2013. nov. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!