Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Manapság ennyire nem divat a...

Manapság ennyire nem divat a tudás? Vagy nem így van és nincs igazam?

Figyelt kérdés

Egyrészt az egyetemeken a kreditért tanulnak a legtöbben, tisztelet a kivételnek.

Annak örülnek, ha a tanár évek óta ugyanazt a zh-t adja, ami persze évek óta kering a neten... Az a jó, ha olyan tanár felügyel, aki vagy nem veszi észre a puskázást, vagy nem is érdekli. Fontos tárgy, a szakmához illik? Nem baj, akkor is...

Utolsó este olvassák el egyszer. Persze ez csak rövidtávú memóriában tározódik, és a legnagyobb részét számonkérés után el is felejti az ember...


Szóval eddig az egész arról szól, hogy több jó jegyet szerezzen és ezzel ösztöndíjat, de a tudás sehol sincs.


Aztán azt mondják erre, hogy a munkahelyükön úgyis a szakma kicsi részével fognak foglalkozni, és abba is ott tanulnak bele.

Ugyan nincs tapasztalatom etéren, de azért sejtem, hogy valóban így van.

DE!!! Szeretnék megvilágítani egy másik nézőpontot, amit én is vallok...


Valahogy engem az egyetemen van tantárgy, ami megfog. Amit már csak azért is megtanulok rendesen, vagy minimum kétszer átolvasom, és saját puskát írok - nem másét -, ha bohóc tanár jön be; mert érdekelnek az összefüggések.

Szeretek küzdeni, szeretek magamtól rájönni dolgokra vagy más dolgokat megérteni.

Élvezem, ahogy egy szakma rejtélyeire rájövök, és ha valahol hallok valamit, akkor azt értem és magamban tovább tudom gondolni.

És nem azt nézem állandóan, hogy mi értelme; és nem gondolkozom azon, hogy úgyse fogom használni - mert: és??

Ettől még "fiatalnak" tartom magam, sőt. Fiatalnak, mert kihasználok egy fiatalság adta lehetőséget, mert a tanulás valahol az.

És emellett van hobbim, vannak barátaim és járok társaságba.


Lehet, hogy én gondolom rosszul.... Mindenesetre egyedül érzem magam.


2013. dec. 1. 17:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Ezzel az írásommal senkit nem butáztam le. Ugyanis nagyon jól tudom én is, hogy semmi köze ennek a butasághoz. Sőt, ha valaki csak a szakmájához ért, az szakbarbárság. Kell máshoz is.
2013. dec. 1. 17:42
 2/9 anonim ***** válasza:

Én például épp ZH-ra tanulok, és egy kis szünetet tartani jöttem fel ide. Még soha nem puskáztam egyetemen, másodéves vagyok. Mindig megtanulom a dolgokat.


"Annak örülnek, ha a tanár évek óta ugyanazt a zh-t adja, ami persze évek óta kering a neten... " --> Volt nálunk is ilyen vizsga, de erre az órára is bejártam, érdekesnek találtam, és elolvastam a tanár könyvét. De ha már ugyanaz a vizsga, mint tavaly, ki az a hülye, aki nem nézi meg?


Én nem szoktam puskázni, igyekszem a szakirodalmat elolvasni, érdekel a dolog nagy része, még ha nem is közvetlenül a szakmámhoz kapcsolódik (hiszen arra való a a szakosodás), és egyes tanárok órái már csak a tanár iránti tiszteletből érdekelnek, néha nem is a tantárgy miatt, de azért, mert a tanárt nagyon okos embernek tartom.


Persze, sokan puskáznak, de nem mindenki. Azt nem gondolom, hogy ne lenne divat tanulni. Ez már egyetem, aki itt van, az már tanulni akar, legalábbis úgy veszem észre. Én inkább úgy gondolom, hogy a tantárgyakat szidni a divat, hogy mennyire nem érnek semmit, stb., meg az egyetemet, bármi történik. Nekem ez nem tetszik.

2013. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Miért nincs olyan se a csoportomban, se a suliban, se tágabb ismerősi körömben, mint Te? :D


Amúgy én is megnézem a régebbi zh-t, kidolgozom magamnak, mert ált. rosszul kitöltve van feltéve.

Sőt, őszintén puskázom is néha, mondjuk nem gyakran.

2013. dec. 1. 17:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom azért zavar ez téged leginkább, mert ilyen téren egyedül érzed magad. A legtöbben szerintem ebben a korban a bulikra fókuszálnak, legalábbis nekem ezek a tapasztalataim. Aztán, hogy ezt mennyire élvezik és mennyire diktálja ezt a csordaszellem az már egy másik kérdés. Amit szerintem még fontos megjegyezni, hogy vannak olyanok is és sajnos erre jó példa vagyok én is, akik ilyen-olyan okok miatt nagyon mellélőttek iskolaválasztáskor és sikerült olyan helyre kerülniük, ahol a tananyag nagyon hidegen hagyja őket. Tudnék olyan területeket mondani, ahol nagyjából úgy állnék a dolgokhoz, mint te, de a jelen suliban ezt nehéz megtenni.
2013. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Szerintem ez a buli-dolog is túlzás. Persze, nem azt mondom, hogy nem igaz, de azért egy-két bulit még nem kell olyasminek nevezni, amire a csordaszellem csábítja az embereket, és milyen elítélendő, stb. Olyat is hallottam már, hogy milyenek ezek az egyetemisták, mert csütörtökön van a buli nap (mondta ezt valaki, aki nem egyetemista), és még nem is hétvégén. Csak azt nem tudta az illető, hogy legtöbb évfolyamtársamnak nincs pénteken órája, mert azok, akik messzebb laknak igyekeznek inkább telepakolni órákkal a korábbi napokat, hogy pénteken már mehessenek haza a családjukhoz. Én viszonylag közelebb lakoma sulihoz, én inkább jobban szétosztottam az óráimat, persze csak amilyen határokon belül variálni lehetett. Van egy ismerősöm, aki tök sokszor meséli, hogy így meg úgy bulizott, de közben meg nagyon ügyes a suliban. Nem mindegy, hogy hogy buliznak és hányszor.
2013. dec. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*lakom a sulihoz
2013. dec. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tényleg egyedül érzem magam.


Úgy látom, a társaim nem akarnak a leendő szakmájukkal kapcsolatos átfogó alapműveltséget szerezni. Legszívesebben csak azt tanulnák meg, amit használni is fognak.


A baj, hogy egy rétegük lenézi azt, aki nem így gondolkozik.


És igen, állítólag sokan a csordaszellem miatt buliznak.

Én meg nem bírom követni a csordaszellemet, mert ha nem tetszik, úgyse fogom jól érezni magam.

2013. dec. 5. 18:57
 8/9 A kérdező kommentje:
Első, egyébként mit tanulsz?
2013. dec. 5. 21:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Irodalmat és nyelvészetet. És te? Én amúgy nem szoktam bulizni, és senki nem néz ki a társaságból. Nem biztos, hogy a csordaszellem annyira erős, csak még nem találkoztak határozott egyéniséggel. Ha valaki megmondja, hogy ő nem, de attól még jó fej, annak nem lesz baja.
2013. dec. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!