Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azok, akiket gyerek korukban...

Azok, akiket gyerek korukban bántottak, vagy lelkileg terrorizáltak otthon, hogyan tettétek túl magatokat?

Figyelt kérdés

Gyerek koromban apám sokszor bántott.

Emlékszem rá,hogy egyszer rossz voltam,ment a kedvenc mesém

a tv-ben,nem akartam tanulni,míg meg nem néztem,ezért anyám

elvette a távirányítót,és bezárt a házba,megijedtem,és dörömbölni kezdtem,hogy engedjen ki....erre berepedt az ablak,az ajtón.Mikor hazaért apám észrevette,anyu elmondta mi történt....csak arra emlékszem hogy a szobámban sírok,anyám a konyhában,és ömlik az orrom vére....nyolc-kilenc éves lehettem....

Aztán játszom a kisöcsémmel,szaladgálunk a szobában,apa bejön hogy mi ez a kupi,öcsém fenekét elveri,engem beküld a szobámba,ő meg bemegy a kamrába,és egy hosszú tv kábellel jön vissza....

A nagyanyámék(apám anyja) fentebb laktak,de egy telken éltünk,lejött megnézni,talán a visításokat hallotta meg,már nem emlékszem,és megkérdi mi történt,elmondom,és azt is sírva,hogy gyűlölöm őt....erre apám vissza jön,hogy miket mondtam rá...aztán kiesés,nem emlékszem a folytatásra.

Néha csak képek ugranak be,én anyám,a testvérem a strandon,apu odajön hozzám,a víz alatt vagyok,rettenetesen félek,nem kapok levegőt,nem enged feljönni,azt mondja hogy csak játszott velem....

Régi gyerekkori ágynemű tartós ágyunkban vagyok,sötét van,ő rajtam fekszik,dörömbölök,de nem enged ki....

Aztán nagyobb lettem,össze van vagdosva a kezem,és ahogy azt mondja "legközelebb a nyakadat vágd el,hátha sikerül...."


Szörnyű ezekről még írni is,azóta felnőttem,van párkapcsolatom,nagyon ritkán látogatok haza... de néha eszembe jutnak ezek,és olyankor gyűlölöm ha megérintenek,vagy kedvesen szólnak hozzám....

Anyám tudott a dolgokról,és persze sírt,veszekedtek,de tettlegességig sosem fajultak a dolgok....talán mélyen magában azt gondolta,hogy nem nemi erőszakról van szó,talán ennyiért nem éri meg feldobni egy kapcsolatot...

Aztán mikor kezdődtek az öngyilkossági kísérleteim

folyton mindenkinek azt mondogatta,hogy ő nem érti miért vagyok ilyen,és hogy ő pedig semmit sem rontott el....


2013. dec. 1. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Találj magadnak első lépésnek egy hobbit,én pl ,halakat tartok.Ezzel ápold a lelked,második lépés igérd meg magadnak,hogy te nem leszel olyan mint ő!Hidd el vannak ennél roszabb dolgok is,apukád sajnos az adott kor gyermeknevelési elvei alapján próbálta úralni a helyzetet plusz elég éretlen érzelmileg,sajnos ezen már nem lehet segíteni.
2013. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem már apám meghalt,és ez sokat segített,ráadásul nagyon sokáig betegeskedett halála előtt...megbűnhődött biztos vagyok benne.A múltat nem idézgetem fel,nincs értelme,nem vagyok hülye,hogy fájdalmat okozzak saját magamnak.
2013. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2. Én sem idézem fel,de akarom,vagy sem,hatással lett az emberi kapcsolataimra,egy visszahúzódó,félénk ember lett belőlem,akiről azt hiszik,hogy azért nem szereti a társaságot,mert beképzelt,és senki sem elég jó neki....
2013. dec. 1. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!