Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Ez a fennálló helyzet:

Egy ikerházban élek 3 tesómmal, Anyámmal, és a ház másik részében a nagyszüleink élnek 2-en. Árvák vagyunk, és az apaági nagyszülők vannak a ház másik végében. Anya és a nagyszülők állandó konfliktusban vannak, bírósággal is fenyegetőznek, és a nagyszülők pénzt akarnak nekünk eltenni a továbbtanulásra, de Anya magának akarja, hogy elmenjünk innen, mert ő nem bírja ezt a helyzetet, azt, hogy neki itt mindenki parancsol, és hogy nincs önálló élete. Folyamatos a konfliktus köztünk és Anya mellett is, a tanulás, és azért is, mert mi nem állunk senki mellé a konfliktusban. Én ár többször elmondtam, hogy nem értem miért nem bírnak csendben, nem úgy mint ahogy mindig heti akár 3x is ordibálva megbeszélni, hogy mi, meg hogy legyen, és az bírósággal fenyegetőzve. Tehát mi azért nem állunk oda senkihez, mert Anya el akar innen menni, de minket ide köt minden, a barátok, ez az otthonunk, és sok-sok dolog. Szerinte minket nem köt ide semmi. A nagyszülők azért nem akarják a pénzt neki adni, mert szerintük már eleget adtak neki az életben, és azt akarják, hogy azzal a kisebb összeggel tovább tudjunk tanulni, mi 3-an a gyerekek. Minden mocsoknak, szemétnek elátkozzák egymást, de főleg Anya, és nekünk is mondott már olyan dolgokat, hogy őt mostantól nem érdekli semmi, magának él, az ő életével foglalkozik, meg megöli magát, meg majd kísérteni fog minket, ha meghalt, meg felrobbantja a házat..

Szerintem, ha az embernek gyereke van, akkor ő a mindene, és neki él, a jó útra tereli, támogatja, megdícséri, segít neki, és nem olyanokkal fenyegeti, hogy majd ha meghal, akkor kísérteni fogja őket. Mind a 2 oldalnak vannak igazai, de olyanok is, amik csak önző dolgok..

Én már nem tudom mit csináljak, de felnőtt emberek, és jobb nekik marakodni. Inkább tényleg mennének már a bíróságra..

Igaz, ő az egyetlen szülőanyám, de már komolyan elgondolkoztam rajta, hogy, ha valaki ilyeneket mond, biztos akkor ez? Még idegennek sem mondok ilyet, aludni sem tudnék, nemhogy még a szemébe is röhögni..

Mit gondoltok? 18/L


2013. dec. 14. 21:15
 1/6 El Greco ***** válasza:

tyű ez nehéz helyzet...

Miért nem adják nagyszüleid anyádnak a pénzt???

Ja és egyébként egy anya csak ne mondjon ilyet hogy megöli magát és kisérteni fog.

2013. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Anyukátok eléggé butának tűnik és semmi köze ahoz a pénzhez amit nektek szánnak a nagyszülők a tanulásra.

Ilyen helyzetben én a nagyszülőket támogatnám, hálás lennék nekik és anyukámat elvitetném egy elmegyógyintézetbe, hogy megfelelő kezelést kapjon és nektek nyugodt életetek legyen. Normális ember nem mond ilyeneket a gyerekeinek.

2013. dec. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Adj neki egy pofont!

Ne haragudj de az ember a saját lányának nem mond ilyeneket,ti le vagytok úgymond tojva ,neki csak a saját élete számít,nemhiába nem adnak neki pénzt!!!

Ne haragudj de az anyukád nem jó ember vagy egyáltalán a biológiai anyád? Ezt szerintem ezt nyugodtan mond el a nagyszülőknek is hogy ilyeneket mond.Külső szemszögből mármint az Én szemszögemből úgy tűnik hogy anyuddal van a baj.Észhez kéne térítened!ha legközelebb ilyet mond hogy felrobbantja a házat meg nem köti ide semmi még a saját gyerekei sem meg neki fontosabb minden más minthogy a gyerekeinek jó legyen akkor nyugodtan adj neki egy pofont és közöld vele ha ezt apud hallaná akkor nagyon szomorú lenne!Sajnálom hogy jobb válasszal nem tudtam válaszolni vagy megoldással!Remélem megoldódnak a gondjaitok!

Minden jót!

2013. dec. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nagyszüleid pénzéhez senkinek semmi köze,szóval ha ezt ti kapjátok meg arra hogy tanuljatok belőle akkor ezt meg kell becsülni mert más dolgozott meg érte!
2013. dec. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elmondtam a nagyszülőknek, hogy miket mond, meg őnekik is mondta már, ezért is vannak olyan ordibálások. De ez nem rossz ötlet, hogy a képébe vágni, hogy, ha Apa élne mit szólna ehhez, hogy ilyeneket mond. De tudom mi lenne a válasza rá: a HA-val kezdődő mondatoknak nincs értelme..
2013. dec. 15. 09:17
 6/6 anonim ***** válasza:

meg annak sincs értelme hogy rinyázik!

Ha erre ezt tudná mondani akkor nem tiszteli apád emlékét és ha tényleg nem pofozod fel akkor nem fogja felfogni soha hogy ez nektek fáj!

2013. dec. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!