Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Már egy ideje azt álmodom,...

Már egy ideje azt álmodom, hogy csak üldöznek, és csak azután ébredek fel, miután hagytam, hogy beérjenek és megöltem őket. Mitől lehet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ezek a típusú álmaim meglepően hosszúnak tűnnek, és teljesen függetlenek egymástól, azt kivéve, hogy üldöznek benne, félelmet érzek, és a végén amikor már majdnem felébredtem mindig ököllel halálra verem őket, amire meglepően jól emlékszem, mert sehol nem rémlenek színek, egyedül ott, amikor már a vérük is folyik. Miután felébredek, eléggé izzadt szoktam lenni az efféle álmok után.

Valakinek bármi tippje van, hogy ez miért lehetséges? Nagyon nagy mértékben nem zavar, mert végre álmodok valamit, csak kicsit furcsa az ilyen álmok élénksége.



2013. dec. 19. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

az alap-kérdésre, hogy mi az ok, nem tudom a választ.

ugyanakkor, az ilyen álmokat kifejezetten hasznosnak tartom,

mert ilyenkor módunk van szembe-nézni a félelmeinkkel.

olyasmi, mint egyfajta edzés.

segít felkészíteni minket,

hogy ha az objektív világban történik hasonló, ne pánikoljunk be.

végül egy idézet, amit egy filmben hallottam:

a gonoszak végig-alusszák az éjszakát,

a jók viszont még álmukban is küzdenek a gonosszal.

2013. dec. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez egyfajta metaforája lehet annak, hogy egy olyan élethelyzet elől menekülsz, amire nem látod a megoldást. Az üldöző megtámadása a felgyülemlett feszültség kivetülése, illetve annak felismerése, hogy eddig talán tévedésben éltél. Ha történetesen az üldöződ egy állat, és azt ölöd meg, az jelentheti a természetes ösztönök elfojtását is.
2013. dec. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!