Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akarom én mindenképp...

Miért akarom én mindenképp kiönteni a lelkemet?

Figyelt kérdés

Gimiben még elvoltam mert volt egy gyermekvédelmis tanár akivel mindig jól elbeszélgethettem, de mióta egyetemre járok, nincs ilyen személy akivel kicsit kölcsönösen lelki szemetesládaként is használhatnánk egymástó, ill. egy kicsit "kiröhöghetnénk az életet".

Párkapcsolati téren "enyhén" balf.sz vagyok, egy személyről álmodozok már négy éve, és úgy érzem szemétség lenne mással együtt lenni csak úgy, ha gondolatban folyton ahhoz a bizonyoshoz hasonlítgatom. A szüleimmel sem szeretek ilyesmikről beszélni, főleg hogy apám kerítőnőset játszana állandóan... A barátaim is inkább a saját kapcsolataikról mesélnek szívesen. Az egyetem viszonylag jól megy, de folyton attól félek hogy valamiből megbukok... Főleg hogyha meg kell szólalni, két értelmes mondatot nem bírok kinyögni, annyira ideges vagyok. Aztán pedig azért mert akkor már az a tanár is elkönyvelt szerencsétlennek...bár végülis valamilyen szinten igaza van.

Bár nagyobb gond hogy hajlamos vagyok a melankóliára és a nagyon erős hangulatingadozásra, sokszor fülig vigyorból váltok " vonat elé kellene ugrani" állapotba, meg az kattog az agyamban hogy minek szenvedek még itt. Nincs értelme az egésznek, fejlődni nem fejlődik se az életem se a személyiségem (legalábbis így érzem), ráadásul az egyik szülőm is beteg, és előtte is úgy érzem muszáj erősnek mutatkoznom, de most karácsonykor borult a bili.


Szóval a kérdés újra: Miért van nekem arra szükségem hogy így kiboruljak mit föntebb olvasható? Miért ábrándozok arról, hogy egy pszichológus kezelgessen (amit úgyis el kell hessegetnem mert drága dolog? :D)? Egyébként most jobb kedvem lett :D



2014. jan. 13. 01:32
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Mert ember vagy! Mindenkinek szüksége van erre a "kötődésre" amit írtál, társas lények vagyunk! Csak sokan ezeket a dolgokat ilyen idős korban már a párukkal beszélik meg és olják meg közösen a problémáikat.

Javasolnám, hogy lépj tovább ebből a plátói szerelemből mielőbb! Keress egy lányt mihamarabb, mert idővel nem lesz már semmi önbizalmad sem, hogy lépni tudj! Fel a fejjel!

Am, ha meg jó tanuló vagy, akkor ne félj attól, hogy elrántanak! :)

2014. jan. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Tehát másoknak is szüksége van ilyesféle "ömlengésre", és azt a párjukra zúdítják...ez nekem fura, mert a szüleim szinte sose beszélnek meg egymással semmit. Általában velem próbálják megvitatni a másik féllel kapcsolatos problémáikat is...

Nőnemű lennék, és afféle klasszikus hetero kapcsolatra vágynék ha már, "esetleg"... de az tény hogy a nők jobban kedvelnek, egy ideig benne lettem volna még abban is :D

Próbáltam továbblépni ebből a plátói szerelemből,kerestem én más fiúk társaságát is (mivel ők nem keresik az enyémet), de nem igazán vagyok nekik szimpatikus, még szimpla barátként sem. Anno megkíséreltem neten is ismerkedni, de túl sok jó nem sült ki abból sem (legtöbbször az derült ki hogy alapjáraton már van barátnője, csak a változatosság kedvéért kellenék "néhanapján")..őszintébben szólva az lehet a bökkenő ott van hogy nem vagyok egy babaarcú szépség, és egyéb, kompenzálásra alkalmas tulajdonságokkal se rendelkezem.

Az egyetemen nem vagyok kifejezetten jó tanuló, a "viszonylag jól megy"-et úgy értettem hogy eddig még megvan minden tárgyam (remélhetőleg ez utolsó évre is így marad) :D

2014. jan. 13. 10:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet, de közel sem reménytelen! Hogy miért van rá szükséged? Hát, nyilván mert így dolgozod fel a környezeted ingereit, nincs ebben semmi kivetnivaló. Még mindig jobb, mintha bekattannál és kreálnál magadnak egy saját kis álomvilágot, amiből ki se lehetne robbantani. :)


Nekem az egyetemi éveim alatt alakult ki az első párkapcsolatom, egyszerűen azért, mert akkor jutottam el odáig, hogy nőként, illetve úgy, ahogy vagyok elfogadjam magam. Eldöntöttem, hogy ezt akarom és kész. ha túl akarsz lépni az érzelmi világodat négy éve bitorló úriemberen, akkor tedd azt. És ne engedj belőle, mert a legrosszabb ez a libegős, két szék közt a földön ücsörgős állapot. Vagy ha akarsz tőle valamit, menj oda, intézzétek el és tégy pontot a kálvária végére.


A személyiséged FOLYAMATOSAN fejlődik és bármi, amit megteszel, befolyásolja, hogy merre, hogyan. Most még lehet, hogy nem érzékeled, de ha néhány év múlva visszatekintesz, meg fogsz lepődni, ebben biztos vagyok.


Mintha csak az én egykori jajszavaimat olvasnám vissza. :) Nincs olyan, hogy valaminek vagy valakinek a létezése értelmetlen. Csak egy probléma van, amit meg kell oldanod. Ez pedig abból adódik, hogy a megoldás nem feltétlenül kézenfekvő, de higgadt fejjel gondold át, hogy mit is akarsz valójában. Minden ezen múlik.

2014. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a választ!


Az álomvilág is megvan, bár mióta azt a fiút ismerem inkább a rajzolásra szoktam rá. Örülök hogy neked az egyetemen ilyen pozitív fordulatot vett az életed, remélem nekem is hasonlóan jóra fordul majd a sorsom. :) meg kellene próbálnom nekem is "higgadt fejjel átgondolni" a dolgokat.

2014. jan. 14. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!