Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hol lehet tudományos érdeklődé...

Hol lehet tudományos érdeklődésű, kicsit szakbarbár embereket találni?

Figyelt kérdés
Akik elvontak, művészlelkek emellett.
2014. jan. 15. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:

én múltkor a rókahegyen találtam egyet, de azt mondják ritka arrafelé.

egyébként meg kicsi volt, így visszadobtam...

2014. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan ez a kérdés, hogy "egy autót keresek, ami 5 l-t fogyaszt, és gyorsabb, mint egy Bugatti Veyron"


Elvont gondolkodásra szükség van a tudományokban, és egy elméleti fizikus is szeretheti a szép komolyzenét, vagy a szép festményeket.

De elvont, művészlélek természettudományos tudóst nem hiszem, hogy fogsz találni.


De bölcsészkaron meg szinte csak ilyen emberek vannak, hiszen vannak bölcsészprofesszorok is, akik szintén tudósok, és náluk "követelmény" az elvontság, az ábrándozásra való hajlam :)


Szóval a válasz: tetszőleges egyetem BTK-ján :D

2014. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én művészlélek vagyok, de természettudományos szakbarbár :D

Ugyanis érdekel a szép, szeretem a szépet, de önmagáért és önmagában, nem mindenféle üzenettel.

Nem szeretem az érzelmekről és tulajdonságokról való filozofálgatást, önmagukban szeretem őket megfogalmazni, nem az okait.

Ha így érthető.

2014. jan. 15. 15:24
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ugyanis érdekel a szép, szeretem a szépet, de önmagáért és önmagában, nem mindenféle üzenettel.

Nem szeretem az érzelmekről és tulajdonságokról való filozofálgatást"


Pont ezért nem vagy szerintem művészlélek :)

2014. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ennyiből nem tudod megállapítani...

Mert amúgy érzékeny vagyok, igenis elvont - furán gondolkozó, eltérő -, magamnak való.

2014. jan. 15. 15:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen fura, mennyire másképp gondolkodnak az emberek :) A leírás teljesen illik rám is, mégsem tartom magam még csak véletelnül sem művészléleknek, sőt volt olyan kapcsolatom, aminek azért lett vége, mert a másikat túl érzékenynek tartottam és elegem volt belőle, hogy minden apróságon kiborul :)


Lehet nem kellene ennyire szigorú kritériumok szerint keresgélned, hanem a magadnak valóságot vedd visszább. Aztán úgyis leszenek embrek, akikkel egymásra hangolódtok (most nem csak szerelmi értelemben).

Akikkel meg, azokkal marad a közömbös viszony. Ha suli/munka miatt beszélnetek kell, akkor normálisan szóltok egymáshoz, de egyébként nem keresitek egymást.

2014. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem annyira vagyok magamnak való... Szerintem abszolút egészséges mértékben vagyok az.


Nem kerestem én szigorú kritériumok szerint, és jelenleg nincs olyan társaság, aminek így vagy úgy tagja vagyok, és lehetnék közöttük önmagam, beszélhetnék arról, ami érdekel vagy beszélhetnék őszintén.

MÁS társaságot szeretnék.

És mindenképp szakbarbárt...

2014. jan. 15. 15:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerves kémia érdekel?

Mert Szegeden tudok mondani egy oktatót, akivel tuti, hogy másról nem fogsz tudni beszélgetni, mint enantiomerekről, szebbnél-szebb szintézisekről, stb :D

2014. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:D :D

De amúgy tényleg... :(

2014. jan. 15. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!