Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék, ha szerencsétlen...

Mit tehetnék, ha szerencsétlen vagyok, és hogyan lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Előre is megkérnék mindenkit, hogy aki nem tud vagy nem akar értelmeset hozzászólni az alábbi mondókámhoz, az legyen kedves, és ne írjon inkább semmit, köszönöm. Eléggé kibuktam az utóbbi napokban, pár nap alatt összejött két többé-kevésbé konkrét elutasítás, két megismert lányról kiderült, hogy van barátja, egy évfolyamtársnőm (aki tetszett, csak nem nagyon léptem semmit, és talán nem is jöttem be neki) összejött egy másik sráccal, és egy másik lánynak sem valószínű, hogy bejövök. Oké, mondhatjátok, hogy ez csak néhány eset, de sokszor úgy érzem, mintha tűt keresnék a szénakazalban, mert úgyse fogok találni egy megfelelő lányt, akinek ráadásul nincs is senkije, és még tetszem is neki. Pedig nincsenek túlzott igényeim, mégis mindig az van, hogy van valakije az illetőnek, vagy nem jövök be neki, és az az érzésem, hogy az élet direkt szívat. Eddig se volt soha senkim, bár már lassan családot kellene alapítanom, de még sikerélményeim sincsenek, gyakorlatilag mindig csak ez történik velem, és kezdek kiégni. Próbáltam legyőzni a depressziómat (egyébként akinek elmondtam, hogy ez a helyzet, meglepődött, mert nem is sejtette, szóval viszonylag ügyesen titkoltam), igyekeztem megváltozni, nyitottabb lenni, sok lánynak adtam volna esélyt, mindhiába. Teljesen kikészít a sok kudarc, fáj és dühít a tehetetlenség, újra kezdem okádék rondának és nyominak érezni magam, mint régen. Próbáltam inni is, de nem segített, totálisan befordultam, nincs is kivel megbeszélni a problémáimat, de szerintem az alapvető gondokon ez úgysem segítene. Szégyen, nem szégyen, de még az öngyilkosság gondolata is itt motoszkál a fejemben, egyszerűen képtelen vagyok már elviselni ezeket a terheket, úgy érzem, teljesen felesleges tovább próbálkoznom bárkinél is, hiszen úgyis ugyanaz a vége. Felvetődött bennem az is, hogy kiölöm magamból az érzéseket, érzelmeket, de ez sem megy, abba meg nem tudok belenyugodni, hogy lúzer vagyok, bár lehet, hogy ezt kellene. Újra és újra csak azt élem át, hogy akivel megismerkedem, azzal semmi nem jön össze, és kezdek belefáradni. Őszintén szólva nem tudom, mit tehetnék még, illetve hogy hogyan lehet ezt elviselni, nekem már nagyon nem megy.

2014. febr. 11. 22:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%

Ez úgymond csak a szokásos eset.


Elmondom a nagy titkot. Lehet, hogy tudatosan senki nem érezte azt, hogy depressziós vagy, de bizony-bizony, minden ember megérzi. Negatív a kisugárzásod és amíg nem gyógyulsz meg, addig egyedülálló fogsz maradni.


Megoldás? Menj el egy pszichológushoz, mert személyiségzavarod van. Pár hét és elkezdesz meggyógyulni aztán utána biztos fogsz találni valakit. Honnan tudom? Tapasztalat!


Öngyilkosságot pedig felejtsd el. Tudom, hogy nehéz, de próbáld meg valahogy túlélni.

2014. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
jaj szívem, ne aggódj minden rendben lesz, próbálj meg ne rágörcsölni a nő témára, és ne izgasson, hogy lassan családot kéne alapítanod, ráérsz még vele, és egyáltalán nem vagy nyomi és ronda:)
2014. febr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
Nehezen lehet elviselni. Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok, de próbálok ezen változtatni. Lassan, de haladok.
2014. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:

Minden ember számára adatott egy életút.Végig kell járnod az összes utat.Meg kell tapasztalnod mindent,tudást kell felhalmoznod.Ősi szellemed újra testet öltött és nekivágott a végső útnak:a szenvedésnek.Hajtsd végre ősi szellemed küldetését és a megvilágosodás segítségével visszanyerheted az őt megillető helyet az istenek soraiban.

Küldetésed nehéz,emberi mivoltod legyőzése és a vágyak feladása után visszatérhetsz.

2014. febr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#1: Jártam pszichóhoz, elég sokáig, közben egy ideig pszichiáterhez is, de nem sokat segített. Próbálok pozitívabban hozzáállni a dolgokhoz, nyitottabb lettem stb., de minden hiába.
2014. febr. 11. 22:36
 6/20 A kérdező kommentje:
#2: 30 leszek, de nincs semmi tapasztalatom, és így elég nehéz, kilátástalannak tűnik az ügy, pláne hogy még szerencsém sincs.
2014. febr. 11. 22:38
 7/20 anonim válasza:

Én megértelek, akár én is írhattam volna ezt az egészet ide...


Amúgy még annyit, hogy engem folyton rondának és nyominak neveznek, így elég nehéz nem úgy nézni magamra, meg hát én is látom, hogy a lányoknak számít a külső meg a pénz, nekem se jó fejem nincs, se sok pénzem...

2014. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

# 5:

Akkor nem jó pszichológushoz jártál, vagy nem eleget voltál nála. Én a helyedben, ha lenne rá lehetőségem, megpróbálnék elmenni egy másikhoz is, vagy egy harmadikhoz...

2014. febr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Nekem se jön össze semmi, csak a rossz dolgok, de megprobálok ugy felülkerekedni, hogy elkezdtem sportolni, naponta futok, lejárok konditerembe, szoláriumba, úszni, sokat olvasok, tanulok nyelvet, zenét hallgatok. Mostmár ugy nem keresek barátot, hogy márpedig szeretnék valakivel járni, hanem élem az életemet, aztán ha ugy alakul akkor majd lesz... arra is gondoltam ha nem alakul ugy, akkor már azon is gondolkoztam, hogy egyedül is el tudnám képzelni az életemet. De azért menj el pszichológushoz, biztos sokat segit majd neked..depressziós lehetsz,azért látsz most mindent, annyira kilátástalannak, arra meg ne is gondolj, hogy öngyilkosság meg ilyenek, ha nem akad társ, attól még ezer más jó dolog van az életben, utazás, sportolás, jó munka.. stb.. Én már alig várom a nyarat, hogy napozhassak és mehessek nyaralni. 20L
2014. febr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

ha eddig semmi tapasztalat, akkor tényleg nem lehet csak úgy betörni a piacra, és letarolni mindent:(

szerintem óvatosan. ne pozitívan gondolkodj, hanem semlegesen. "nem tudom, mi lesz", "oké, jajdejó itt ez a csaj. egy pillanatra becsukom a szemem, befogom az agyam, csak amíg megszólítom, aztán lesz, ami lesz." a becsukást képletesen értem.

és aztán minicélok. nem találni egy értelmes, rendes, hosszó kapcsolatra való lányt, hanem pl.

1. a kedves lánnyal váltani pár szót, és úgy bókolni neki egyet, hogy ne legyen tolakodó és kényelmetlen utána. valami ártatlant. mittudomén, barátságos a mosolyod. vagy jé, ez eddig nekem fel se tűnt.

2. találni egy közös témát, amiről nem foghúzva kell beszélned, de nem is untatja őt se látványosan.

3. hallani egy bármilyen érdekes infót a suliról, buliról, emberekről. ugye erre mindig van esély, de ahhoz beszélgetni kell kicsit.

szóval a terelést javaslom, míg átmész a tűzkeresztségen. azt nem lehet letagadni, hogy milyen ijesztő az egész, és milyen fontos lenne.

2014. febr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!