Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rasszista vagyok ha félek ha...

Rasszista vagyok ha félek ha meglátok egy cigányt?

Figyelt kérdés
Tehát csak a cigányoktól félek. Ennek megvan az oka. Mindig is furcsán néztem a rasszistákra de mintha én is az lennék.
2014. febr. 20. 10:27
1 2
 1/18 lindmayer ***** válasza:
91%
inkább csak előitéletes
2014. febr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez csak óvatosság. Én is így vagyok vele, de egy dobása mindenkinek lehet nálam bőrszíntől függetlenül. Vagy él vele vagy nem. Ettől függetlenül vizslatom, hogy hol próbál sumákolni, hol lehet engedni és hol kell meghúzni a határt pl. egy gyufakérésnél, pénzváltásnál, figyelemelterelős lökdösődésnél, túlzott segítőkészségnél, egy pohár víz kérésnél...
2014. febr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem, csak hiszékeny. De majd kinövöd.
2014. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is inkább óvatos. nincs ezzel semmi baj, sőt!
2014. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
Én is félek ha rajcigányokat látok, pedig nem vagyok agyhalott jobbikos.
2014. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 ConnectCare válasza:
100%
Gyanítom, hogy inkább a rosszul kinéző, bűnözőnek látszó emberektől tartasz, ez pedig normális szerintem. Azt, hogy valaki egy normális, rendesen felöltözött cigánytól féljen csak azért, mert cigány nem tudom elképzelni. De ha ez veled esetleg így is van, az sem feltétlenül rasszizmus, viszont biztos, hogy nem egészséges. Rasszista akkor vagy, ha ismeretlenül, cigánysága okán vetsz meg valakit.
2014. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Én nem kimondottan a cigányoktól félek. Lehet az magyar is, ha nem valami bizalomgerjesztő a külseje. Egy ötven kilós, alacsony cigánytól is félsz vagy ez csak kamu kérdés?
2014. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A sztereotíp kinézetű cigányoktól félsz. Egy jól öltözött cigányt hogy tudsz megkülönböztetni egy arabtól vagy görögtől?

[link]

2014. febr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly még vonattal jártam munkába, a megállóban mindig volt egy öltönyös üzletember kinézetű cigány és egy fiatal kiscsaj cigány (egyetemista lehetett). Nem féltem tőlük. Szerintem te se félnél.


Viszont ma pesten megálltam piros lámpánál ami mellett a villamos megállóban üvöltözött pár raj cigány. Na azoktól már tartottam.


Ez nem rasszizmus, egyszerű életösztön.

2014. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, mindig hallgass a megérzéseidre. Én egyszer nem hallgattam rá. Egy cigány mellé álltam a buszon fényes nappal! Éreztem vmit, hogy el kéne mennem onnan de nem mentem, mondom mi történhetne velem ennyi ember előtt? Leszálláskor fogta magát a cigó és megütött... és utána szépen leszállt a buszról. Azt se tudtam, hogy mi az isten történt.


Ez történik ha nem hallgatunk a megérzéseinkre.

2014. febr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!