Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Éreztétek már azt hogy az...

Voyager24 kérdése:

Éreztétek már azt hogy az élet minden területén beleadtok 100 %-ot és még is úgy érzed hogy nincs haszna? Párkapcsolat, munka, karrier, barátok. Mintha nem arra születtél volna hogy ezeket megkaphasd. Mintha nem érdemelnéd meg a boldogságot.

Figyelt kérdés
Ismerős ez bárkinek ? Mit lehet tenni ellene ? Vagy hogyan lehet ebből kilábalni ?

2014. márc. 18. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Pont ez a baj, hogy mindent a "hasznáért" csinálsz.

…a boldogság ajtaja kifelé nyílik – aki megpróbál >>nekirontani<<, az előtt bezárul. Éppen az zárja el maga előtt a boldogsághoz vezető utat, aki görcsösen igyekszik boldog lenni. Így végeredményben minden törekvés a boldogságra – úgymond a >>végsőre<< az ember életében – olyasminek bizonyul, ami önmagában is lehetetlen.

Ugye akkor mégis mi a megoldás? Az, hogy MÁSOKNAK akarj örömöt szerezni, mást tegyél boldoggá, másokért tegyél, és akkor a boldogság is bekopog hozzád. Minden más út tévútra visz, hiszen sem pénzzel, sem hatalommal nem érhető el a boldogság, csupán megvásárolhatod/kikényszerítheted azt, hogy a másik (tárgyként) vágyaidat kielégítse. De ez nem boldogság!

2014. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! köszönöm a véleményt. Az igazsághoz hozzátartozik hogy semmit sem azért teszek hogy nekem jó legyen hanem a környezetemnek is akarok megfelelni, meg magamnak is, bár az a legnehezebb. Az ember próbálja a maximumot kihozni magából, csak aztán azt veszi észre hogy nem éri meg annyi energiát fektetni bármibe is, mert nem térül meg. Szociálisan érzékeny intellektusú vagyok és soha nem voltam az ego rabja. Még is valahogy úgy érzem hogy tőlem telhető mindent megteszek, komoly erőfeszítéseket teszek és még is boldogtalan vagyok.
2014. márc. 28. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!