Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok normálisan...

Miért nem tudok normálisan kommunikálni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen senkivel sem tudok értelmesen elbeszélgetni, ill. olyan mintha velem lenne valami gond. Általános iskolában és középiskolában is csak az a tipikus hátul kullogós voltam. Nem voltam képes másokkal hosszasan beszélgetni csak úgy (csak nagyon ritkán), sőt még röviden sem. A családon belül sem tudok senkivel kommunikálni, még a saját testvéremmel sem. Az unokatestvéreimmel sem tudok. Múltkor az unokabátyám vitt el kocsival valahova, az út kb. 30 perces volt, ez alatt az idő alatt, ha 2 szót váltottunk. Azonban a bátyámmal nincs ilyen, vele hosszasan el tud beszélgetni, a nyáron még együtt is mentek nyaralni pár napra.

A lényeg, hogy velem van a gond, mert olyan emberekkel sem tudok beszélgetni akik amúgy társasági emberek.


Most kezdtem egy új sulit, esti tagozatos. Volt egy srác aki valamiért engem talált szimpatikusnak és velem kezdett el beszélgetni. Azóta úgy ahogy hülyéskedünk, de viszont vele sem tudok beszélgetni csak úgy általános dolgokról. Azonban ezen a héten már 2-3 emberrel összeismerkedtünk (leginkább ő, én csak megint ilyen hallgatóság lettem). Meglepve tapasztaltam, hogy fogékonyan beszél másokkal, tehát nincsenek éles megtörések úgy mind amikor mi ketten kommunikálunk (ugye azok a kínos csendek, valójában vele szerencsére nem érzem magam kínosan). Viszont az új emberekkel az osztályból megint csak nem tudok beszélgetni, az egyik osztálytársammal pár metrómegállót együtt megyünk (5 perc) és ez alatt a rövid időintervallum alatt sem vagyok képes beszélgetni vele.


A lényeg, hogy nem a beszélgető partnerekkel van gond, mert a legtöbbjük másokkal elbeszélget (ugye a fenn leírt legfrissebb esetem is ezt tükrözi) akármiről, én keltek valamiért olyan benyomást ami elöli az érdeklődését az embereknek egy idő után vagy ami még rosszabb rögtön, illetve erre jön az én teljesen inkompetensségem.



2014. márc. 23. 21:38
 1/4 A kérdező kommentje:
20/F
2014. márc. 23. 21:40
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyan ismerős a helyzet mintha én is így lennék csak -4 év töled!


Miről lehetne beszélgetni? Nézz olvass híreket jegyezd meg a hírt és legyenek ezek a témák. Pl. mi a véleményed arról,hogy 28 párt indul a választásokon szerinted melyik pártnak van esélye bejutni a parlamentbe?


Én így szoktam beszélgetni és sajnos csak a konditerembe beszélek valakivel iskolában nem értik.

2014. márc. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 acelsziv ***** válasza:
rosszul konfrontálod az embereket. Mi a véleményed az emberekről úgy általában? Őszintén.
2014. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs konkrét véleményem, vélekedésem. Maximum az általános sztereotip vélemények különféle társadalmi szempontok alapján (nem, kor stb.). Tehát éles véleményem pl., hogy minden ember álszent vagy mindenki önző, ilyenek nincsenek vagyis tudatosan.
2014. márc. 23. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!