Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha tehetséges vagyok valamiben...

Ha tehetséges vagyok valamiben, amit nem szeretek, azt csinálnom kell, vagy nem?

Figyelt kérdés
2014. márc. 25. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell. Miért kellene? De igen-igen ritka az, hogy valaki nem szereti azt a képességét, amelyben több, mint mások.
2014. márc. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én hajlékony vagyok, és jó vagyok gimnasztikában, de az egy gagyi sport, nem akarom csinálni.
2014. márc. 25. 15:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, akkor ne csináld.
2014. márc. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a hajlékonysággal nem csak a gimnasztika az életpálya. lehetnél profi betörő, aki a legkisebb réseken bebújva nagyokat zsákmányol.
2014. márc. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az már izgalmasabban hangzik. :)
2014. márc. 30. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell!

1. A tornában például a hajlékonyság nem minden, csak egyetlen kis adottság. Hiába voltam a leghajlékonyabb a szertornász csapatban, nem én voltam a legeredményesebb: izomerő fejleszthetőségében például sokkal "tehetségtelenebb" voltam, mint a többiek. A művészi érzékem sem volt olyan jó, mint a többieké - és ez már a szeretem/nem szeretem kategória. Tehát ha nem szereted, nem is leszel benne olyan jó.

2.

Egy ismerősöm gyerekénél már bölcsis korában kiderült, hogy abszolút hallása van. Tanult is valami zenét, de mivel nem nagyon érdekelte, nem erőltették. Remek elméleti matematikus lett belőle.

3.

Tehetség szorgalom nélkül lényegében semmit sem ér. Lásd:

[link]

Ha pedig nem szereted, akkor biztos nem leszel olyan szorgalmas...

Sokkal boldogabb és sikeresebb leszel, ha olyanban vagy szorgalmas, amit szívesen csinálsz. Ezt a területet találd meg!

2014. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Jacura Artur válasza:
A tehetség egy adottság amit kárlenne elpazarolni egy másik tevékenységre amiben nem vagy az.Idővel amikor megjön az eredménye is s mumkádnak,másképpen fogod látni a dolgokat.
2014. ápr. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Milyen munkának?
2014. ápr. 6. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!