Mit tehetnék? 16L

Figyelt kérdés
Ha egyedül vagyok, teljesen boldog vagyok, nyilván vannak céljaim, vágyaim, amiken dolgozok, és alapvetően próbálom a jelent megélni teljesen, és pozitívan gondolni a jövőre. Amolyan művészlélek vagyok: színészkedem, rajzolok, fotózok, táncolok, írok, ezekben teljesen kiélem magam, fejlesztem magam. Egy hosszabb huzamosabb ideje kiegyensúlyozott vagyok. Ugyanakkor a szüleim/barátaim/tanárok mindig mondják, hogy más vagyok, mint a többiek, érettebb vagyok, és nyilván ezt én is érzem. A fő problémám ezzel van. (nem hiszem azt hogy mindent tudok, tehát ne írjatok olyanokat hogy mindenki azt hiszi hogy más meg érettebb, mert nyilvánvaló tény hogy HOZZÁJUK képest az vagyok). Mert amíg sulin kívül épp elég barátom van ahhoz, hogy a hétvégéim teljesen beteljenek, sokat bulizok, stb, addig a suliban nem bírom elviselni az osztálytársaimat. Benne vagyok egy társaságban, de mindig is másnak és kívülállónak éreztem magam. Viszont mostanára nagyon meguntam őket. Legtöbbjükkel (még így is maradtak emberek akikkel megmaradt a rendes, mély viszony) felszínes lett a kapcsolatom, és amikor 5-6-an ülünk az osztályban, felszínes, engem egyáltalán nem érdeklő témákról folyik a "beszélgetés". Csak azért vagyok velük igazából, mert nem akarok egyedül lenni (klikkek vannak, nem olyan összetartó és családias az osztály), de van, hogy sokkal jobb egyedül, mert csak elunom magam köztük. Próbálok azokkal az emberekkel lenni, akikkel nem romlott meg a viszonyom, hanem csak mélyült, illetve a klikken kívül mélyíteni kapcsolatokat. Ez sokkal jobban felpezsdít, mint velük lenni, mert nagyon fárasztó. Engem a felszínes témák nem érdekelnek, olyan problémák foglalkoztatják őket, amiket én éretlennek tartok, mert már rég túl vagyok rajtuk, ezért nem tudok velük azonosulni. Az olyan témák, amik engem érdekelnének, azok őket nem mozgatják meg, így tökre elhalt a kapcsolat. Ez túlságosan nem aggaszt, mivel alapvetően magabiztos vagyok, és nem az osztályomtól tartom függőnek az életem, főleg, hogy csomó barátom van osztályon kívül, de mégis nagyon fárasztó ugyanazokkal az emberekkel bezárva lenni minden nap. A másik pedig az, hogy sokkal mélyrehatóbb problémákkal, témákkal foglalkozom, mint az átlag, tehát ebből látszik, hogy magamat "tanítom", művelődök, ha érdekel valami, de nem bírom az óvodás iskolás módszereket. A fegyelmezést hallgatni, meg olyan emberekkel tanulni, akiket pl nem is feltétlen érdekel a téma. A tanárok is megmondták hogy azlátszik rajtam, hogy "kinőttem" az iskolát, érettebb vagyok a többieknél, mert látszik, hogy nem feltétlen kötnek le azok, amik a többieket igen. Hogy lehet ezzel együtt élni? Hogy olyan emberekkel kell lenned, akikkel nem lehetsz 100% önmagad, mert nem értik meg, nem értik a humorod, mert van mondanivalója? Próbálom megtalálni azokat az embereket, akikkel ez nem így van, stb. Meg nem vagyok egy ilyen elveszett alkat, tehát nem ez a sarokban ül-könyvet olvas kategória, de mindig mondják, hogy más vagyok, stb.
2014. márc. 31. 22:06
 1/6 A kérdező kommentje:
És az a "legjobb", hogy nem fogok másik suliba átmenni, mert a suli maga erős (tehát nem járnak buta emberek ide) és jó meg szeretem. De ebből is látszik, hogy amíg ezek a "barátaim" csupa ötöst visznek haza és tanulnak egész nap, addig én mondjuk teli vagyok rosszabb jegyekkel. De szerintem az hogy művészetekkel foglalkozom, és mélyrehatóan áttanulmányozok valamilyen témát (ezek általában a humán tárgyak: irodalom, pszichológia, színház, társadalomtudomány, politika) sokkal inkább tesz intelligens és értékes emberré, mintha csak bemagolnám mert elvárják és kész. És ezt sem tartom fair-nek, hogy amíg az osztálytársaim okosnak vannak elkönyvelve de szabadidejükben sorozatokat (szulejmán, és társai) néznek meg 0 irodalmi értékű könyveket olvasnak, addig én el vagyok könyvelve rossz tanulónak (van amiből 5ös van amiből 2-es, tehát elég szélsőséges) addig én sokkal másabb vagyok.
2014. márc. 31. 22:19
 2/6 A kérdező kommentje:
nos jólesett kiírni magamból meg panaszkodni de rájöttem mi a megoldás. mint minden "okosabb" embernek, el kell fogadnom ezt a fajta különbséget és megtalálni a velem "egy szinten levőket". majd biztos írok egy szatírát az iskoláról, stb és kész. az osztály meg kit érdekel, megtalálom ott is az "embereimet". ha ennyit rágódok rajtuk akkor az csak az bizonyítja, hogy nem vagyok különb náluk. mondjuk tényleg elég idegesítő, hogy nem mondhatok semmit anélkül hogy magukra vennék és megsértődnének, illetve nem adhatom önmagam, de úgyis vége lesz egyszer. valósítgatom a kis céljaimat és kész.
2014. márc. 31. 22:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, megértem a problémád, azzal együtt is, hogy én is szeretek sorozatokat nézni :D Sajnos az emberek nagy része eléggé felszínes és primitív, ez van. El kell fogadni. Viszont soha ne nézz le senkit, mert senki sem véletlenül olyan, amilyen. Nem tudhatod, hogy mások min mentek keresztül, mitől lettek olyanok, amilyenek. Keresd a hozzád hasonlókat, járj nyitott szemmel, próbáld a dogokat annak látni, amik. Meg ilyenek :)
2014. ápr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk kezdd azzal, hogy nem nézed le a többi embert, mert ők nem állnak olyan szellemi magaslaton, mint te.

Aztán keress olyan embereket, akik szintén nem beképzeltek, csak éppen emberfeletti emberekké váltak. :)

2014. ápr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Majd, mikor idősebb leszel pár évvel, már nem lesz ekkora különbség. Csak most, ilyen fiatalon tűnsz ennyire ki. Éld az életed, legyél boldog, a többit meg szard le:)
2014. ápr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen nyilván alapvető tulajdonságom hogy felsőbbrendűnek képzelem magam ezért beképzelt vagyok, és flegma, de még mindig jobb így mint mikor régen elhittem hogy velem van úgymond a baj hogy nem vagyok olyan mint a többiek. Azt hogy nem vagyok tömeg mindig "jól" felhasználtam, és büszke voltam rá, de pl. tiszta önértékelési problémáim voltak. Amúgy a társaságon belül az a két lány akivel jóba vagyok szintén panaszkodtak, hogy szerintük is unalmas már a társaságunk. Az egyetlen bajom hogy kezdek kiválni és kívülálló lenni, és kicsit egyedül érzem magam. de próbálok nyitni olyanok felé akikkel egy hullámhosszon mozgok.:)
2014. ápr. 1. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!