Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
16 éves leszek ebben az évben és belefáradtam abba amit csinálok. Cigizek és lebuktam a szüleim előtt és kérték, hogy ne tegyem. Minden hónapban(van hogy többször is) iszok néha az átlagnál többet.Füveztem már többször is és lefeküdtem az első barátommal menőségből. Nem is szerettem csak nem akartam szűz maradni. Rettenetesen szégyellem magam. Nem értem miért tettem ezeket a dolgokat.. Biztos a tömegnyomás. Az összes barátom iszik meg cigizik kivéve egy aki a legjobb barátnőm. Nem akarok ilyen emberekkel lenni. Tönkreteszem az életem, el fogok hízni a sok berúgástól, láncdohányos leszek amit tuti meg fogok bánni sok év múlva és elegem van, hogy menőnek kell lenni aztán mindenki lenéz ha nem..Szeretnék már 18 lenni és elköltözni messzire és úgy élni ahogy én akarok. Sajnos tudom, hogy folytatni fogom a dolgokat mert nyáron is menőnek kell lenni, de áh nem tudom mit csináljak, ha nem megyek el bulikba akkor nem leszek társasági lény. De az a baj, hogy ha meg mindenki iszik és én nem akkor rosszul érzem magam mert alapjáraton elég szomorú szoktam lenni. Nem tudom mit kéne tennem. 15/L
2014. ápr. 2. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdésedben a válaszod is: tömegnyomás. De jobb szó a tömegnyomor. Keresheted ám a pár évvel idősebbek társaságát is, a többi meg tobzódjon a maga kis szintjén, nem?
2014. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát de a 17-18 évesek még inkább isznak meg cigiznek:|..
2014. ápr. 2. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem nagyon kinéztek gimiben, mert nem ittam, nem dohányoztam. Nem kifejezetten zavart, persze nem voltam a legboldogabb, de nem akartam engedni. Egyetemre minden megváltozott. Már nem nézi senki, hogy iszol-e vagy sem. Persze ez az adott helyzetben nem segít neked, hiszen még 3-4 éved van a felsőoktatásig. A helyedben abbahagynám a dolgot. Bulizni ivás nélkül is lehet. Ha a bulitársak tényleg a barátaid, akkor nem lesz gáz. Én lógtam néha cigizőkkel, nem szívtam soha. Az a társaság enélkül is kedvelt. Mások nem, de ők nem érdekeltek.
2014. ápr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nevemben most adj magadnak egy pofont. Gondold át az életed. Adok néhány percet. Ha végeztél, tovább olvashatod a válaszomat.


Néha használd az agyad. Jobb lenne, ha mindig ezt tennéd, de nálad már a néha is előrelépés lenne. Általában nem érek el semmit azzal, ha ilyen "agresszíven" adok tanácsokat, de w.e. Ha nem így írnék, akkor nem is figyelnél ide.


Most képzelj el egy embert, akit tisztelsz. Lehet akár fiktív személy is, de olyan legyen, akire felnézel. Ha az ő egyik ismerőse inna vagy cigizne, akkor ő is megtenné azért, hogy "menő" legyen. Nem értem, hogy hogy lehet egy csomó ember ennyire gyenge. Ha inni akarsz, igyál. De igyál azért, mert nem érdekel senki és semmi, csak szeretnéd egy időre elfeledkezni arról, hogy létezel, és már soha nem lehet tökéletes az életed bármit is teszel. Mint egy normális alkoholista. Még az is jobb ennél.


Mindenki jó és tisztalelkű emberként kezdi az életét, de sok döntést kell meghoznunk, melyek néha nehezek, és ezért akaratlanul letérünk arról az útról, ahol elkezdtük utazásunkat, és észrevétlenül is rossz ösvényre térünk, ezért mindenkinek kell egy pofon, hogy ráébredjen arra, hogy amit csinál, az hülyeség.


Szeretnék minden ilyen emberrel hosszan elbeszélgetni, de ez nem lehetséges. Nem is tudom, hogy miért vesztegetem ezzel az időmet.

2014. ápr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!