Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 28 évesen már teljesen ismerne...

28 évesen már teljesen ismernem kéne önmagamat?

Figyelt kérdés
Arra jöttem rá nemrég, hogy sajnos nagyon féltékeny tipus vagyok. És pont emiatt veszitettem el egy szerelmet.. Mintha még csak most kezdeném kiismerni önmagamat igazán! És már érzem, hogy minden tettemnek súlya van, minden döntésem , hibáim, felelősséget von maga után , és hogy vannak olyan hibák, amiket már nem tudok jóvá tenni, visszafordithatatlan következményei vannak minden döntésnek, hibának.

2014. ápr. 17. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem tudhatod pontosan, hogyan fogsz viselkedni egy helyzetben, amíg bele nem kerülsz. Persze, az önelemzés és az objektív önkritika gyakorlása, az, hogy figyelsz a külvilág visszajelzéseire és képes vagy különbséget tenni jogos és kevésbé mérvadó kritikák között, nagyon hasznos lehet - magamon is észrevettem. Ha tudatosabb vagy, könnyebben tanulsz a hibáidból. Persze, hogy következményei vannak, jóvátehetetlenek, de legalább nem követed el őket még egyszer.


Fel a fejjel!

2014. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés ember van, aki teljesen ismeri önmagát.
2014. ápr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. ápr. 17. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem az életkor függvénye az önismeret, bár lehetne. Csak éppen kellene ezzel foglalkozni mindenkinek. És az önismeret csak az első lépés, mert önfejlesztés nélkül semmit sem ér. És az önfejlesztés sem ér semmit, ha a tapasztalataidat nem adod át, ha az eredményeidet nem kamatoztatod azzal, hogy másoknak segítesz.
2014. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!