Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ilyen mentális betegségekke...

Az ilyen mentális betegségekkel jobb nem szembesülni? (pl marihuánával)

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy ugye mondják, hogy marihuána előhozhat paranoiát, meg ilyesmiket (hozzá teszem, erre nagyon kicsi az esély) és, hogy ez milyen rossz. Na de ha az emberben eleve benne van a "para", akkor biztos jobb úgy leélnie az életét, hogy ezt végig "elzárva" tartja? Az egy dolog, hogy rossz élmény, de ha már szembesült vele, akkor legalább már tud róla, nem? És esetleg már tud is kezdeni vele valamit. Nekem ez így logikusnak tűnik. Vélemények?

2014. máj. 19. 20:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Okot keresel, h kipróbáld a marihuanát?
2014. máj. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Már megtettem :D Esetleg azért válaszolhatnál is.
2014. máj. 19. 20:50
 3/18 anonim ***** válasza:
Miért jobb úgy leélni az életét, hogy már kialakult a pánikbetegség (és minden nap meg kell küzdenie vele) annál, hogy aggódik amiatt, hogy kialakul-e?
2014. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Srapnel ***** válasza:
Igazad van. Ha pl. genetikailag hajlamosabb vagy a rákra, akkor érdemes ráhajtani, hogy minél hamarabb kialakuljon. Biztos jobb úgy leélni az életet, hogy a rákra hajlamosító gének ott ülnek szépen csendben "elzárva"? Az egy dolog, hogy rossz és halálos betegség, de ha már szembesültél vele, akkor legalább már tudsz róla. És esetleg kezdeni is tudsz vele valamit. Logikus, hogy a már kialakult rákot könnyebb gyógyítani, mint megelőzni. Így mehet ez mindennel: ami egy kicsit rossz, azt érdemes először nagyon elrontani, aztán megpróbálni durva sok munkával visszajavítani a kezdeti kissé rosszra (mert hogy tökéletes sohasem lesz).
2014. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4!

Értem amit mondasz, de szimplán azzal, hogy mondtál egy hasonlatot, még azért nem bizonyítottad be az igazad. Én is mondok egyet: kő gazdagék kisfia egy bunkó állat, de a büszke, sznob szülők inkább hazudnak maguknak és olyanokat mondogatnak, hogy az ő fiuk nem tud kibontakozni rendesen, meg, hogy meg nem értett tehetség, ezért inkább átíratják másik suliba újra és újra.

A kérdés itt nyilván az, hogy milyen az, amikor valakinek "lappangó" mentális bajai vannak. Őszintén érdekelne, hogy milyen életet él egy olyan ember, akiből aztán egy szál füves cigi kihozza a vadállatot. Persze lehet, hogy igazad van, ez az egész csak egy ötlet volt.

2014. máj. 19. 23:10
 6/18 Srapnel ***** válasza:

Szerintem leírtam a lényeget: "Így mehet ez mindennel: ami egy kicsit rossz, azt érdemes először nagyon elrontani, aztán megpróbálni durva sok munkával visszajavítani a kezdeti kissé rosszra (mert hogy tökéletes sohasem lesz)."


A kissé magas vérnyomást nem úgy kezeljük, hogy először agyvérzésig növeljük, hogy majd aztán újra alacsonyabb legyen. Ha a hormonjaink miatt hajlamosak vagyunk a hízásra, akkor nem az a megoldás, hogy halálközelire hízlaljuk magunkat, hogy aztán megpróbáljunk visszafogyni.


A hasonlataim teljsen jók ide. Akinek van hajlama, vagy a mentális szerkezete olyan, hogy már eleve kis mértékben benne van a neurózis, vagy a pszichózis, akkor nem igazán értem, mivel lesz jobb azzal, hogy azokat szándékosan kimaxoljuk.


Az a baj, hogy neked olyan képed van ezekről a dolgokról, mintha csak a mosogatásról beszélnénk: jobb túlesni rajta. De ez rossz kép. Ugyanis te azt csinálod, hogy az eredetileg meglévő túlesendő feladatot meg akarod növelni ("szembesülés"). De ez csak szükségtelen pluszmunkát ad, semmi mást. Főleg, hogy pl. a neurózisosok többsége valamilyen formában már tud a bajáról.

2014. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Srapnel ***** válasza:

"Őszintén érdekelne, hogy milyen életet él egy olyan ember, akiből aztán egy szál füves cigi kihozza a vadállatot."


Pl. minden nap küzd a bajaival és nem is vadállat rejtőzik benne, hanem egyszerűen rosszul érzi magát.

2014. máj. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Értem és lehet, hogy részben igazad van, bár még mindig nem győztél meg teljesen. Ezek a dolgok mind lelki dolgok, a fejben zajlódnak le. Nem olyanok, mint a fizikai betegségek, vagy sérülések. És minden ember más, hiába a diagnózisok, meg a tudományos nevek. Nekem van ismerősöm, akinek volt bad-tripje (bár nem fűtől). Teljesen kifordult magából, eléggé ijesztő volt. De ennek hatására teljesen felhagyott a tudatmódosítással. Utólag most már azt mondja, hogy úgy érzi, megérte, mert sokat tanult belőle. Én is valami ilyesmire gondolok és tudom, hogy van ilyen. Persze ez nyilván veszélyes, meg merész ötlet, meg ami tényleg nagyon bonyolulttá teszi a dolgot, az az, hogy minden ember más. Bonyolult dolog az emberi agy :D
2014. máj. 20. 00:04
 9/18 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, akinek az elmúlt évek borzasztó nehezek voltak, de önhibáján kívül kellett végigcsinálnia. Egyszer végighallgattam a mesét, és aztán közöltem, hogy milyen szemétség (a szüleitől), hogy tulajdonképpen elvettek az életéből 5 évet, és kapott cserébe rengeteg pocsék élményt.

De ő azt mondta, nem bánja. Hogy mindezt végig kellett csinálnia ahhoz, hogy most tudja, merre kell továbbmennie.


De ez nem azt jelenti, hogy elébe kell rohannom minden pocsékságnak, ami csak megtörténhet, csak hogy fejlődjek belőle és bölcsebb legyek. Ehhez meg kell érned, mélyen a kis lelkedben, agyadban, az érést pedig nem lehet siettetni - ez olyan, mintha egy csecsemő látásfejlődését siettetnéd, vagy szkippelni próbálnád a fordulás-kúszás-mászás lépcsőfokait, hogy egyből szaladni kezdjen. Ahhoz meg kell erősödnie az izomzatának, és ki kell tapasztalni a mozgáskoordinációt.


Nézd csak Erikson fejlődéselméletét! Korszakaszok vannak, de ezek lépcsőfokok. Az előző vezet a következőhöz, és mindegyiket meg kell oldanod. Nem ugorhatod át, nem megy, nem működik. Képzelj el egy kacskaringós, ködös utat: csak akkor látod a következő járókövet, ha az előzőre már ráléptél. Nem tudsz előreszaladni.


Borzasztó egyszerű lenne az élet, ha mindenen akkor és úgy jutnék túl, ahogy én aktuálisan eldöntöm. Ez nem így működik.

Egyébként az én családomban a depresszió és a bipoláris zavar nagyon gyakori, és tudom, hogy a hajlam bennem is megvan. Lehet, hogy egyszer eljutok arra a szintre, hogy a konyhakést méregetem, hogy melyik eremet hasítsam fel vele. De most nem teszem meg, pedig ennyi erővel lehet hogy a halálközeli élménytől hipp-hopp Buddha lennék.


... Nem lennék.


Ne az önpusztításon keresztül próbálj felülemelkedni magadon, hanem azzal, hogy bölcsen és okosan törekszel a saját fejlődésedre. Az élet majd eléd viszi azokat a mélységeket és magasságokat, amiket meg kell járnod... Ha elészaladsz, csak eltévedsz.

2014. máj. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azért azzal, hogy a tudatmódosítás feltétlenül egyenlő az önpusztítással, vitatkozni tudnék. Igenis lehet hasznos dolog is, persze nyilván megfelelő körülmények között és megfelelő hozzáállással. És megfelelő szerrel :) Sokan úgy gondolják, hogy mivel ez egy külső tényező által keltett élmény, ezért nem ér semmit. Csakhogy minden élmény külső tényezők hatására történik. És az egész életünket a saját fejünkben éljük le, így az élmény mindenünk, amink van. Ezek a dolgok pedig határozottan élmények. Tapasztalat. Valami más, mint a hétköznapok. Persze nem azt mondom, hogy feltétlenül szüksége van rá az embernek, de azért ne tessék kapásból lenézni az embert emiatt. Ne feledjétek, nem tudjátok miről beszéltek ;)
2014. máj. 20. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!