Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok jó kérdést megfogalm...

Nem tudok jó kérdést megfogalmazni, kérlek, olvassátok el, kicsit összekuszálódtam, hogyan oldhatnám fel magamban könnyen ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elég összetett dolog miatt ragadtam billentyűzetet. Eléggé negatív szemléletű családba születtem bele. Felmenőim között többen is kritikus területeken dolgoznak, dolgoztak (katonák, orvosok, vagy olyan passzív foglalkozások, amik kihatnak mások életére, biztonságára). Testvérem is ilyen hivatást választott, én ezt az irányt nem követtem, de magánéletemben mégis megtalálnak olyan helyzetek, ahol villámgyors cselekvés és hideg fej szükséges, hogy elkerüljünk egy tragédiát (életveszélyes baleset, tűzeset akár egy mécses miatt is). Eddig helyt tudtam állni, olyankor kikapcsol minden más érzékem, automatikusan csak a gyors megoldásra tudok koncentrálni, és mindig jön is, mit kell tenni, amivel végül a baj, ami pánikolás esetén megtörténne, nem történik meg, az eseteket és a további megelőzési lépéseket pedig beépítem az életembe, hogy más hasonló helyzetben mit lehet másképp, hogy még annyi se történjen. Ennek egyrészt örülnöm kéne, hogy viszonylag jól tudom kezelni a pillanatnyi helyzetet, de azért egy ideig a hatása alatt vagyok, hogy "te jó ég, mi történhetett volna, ha...", meg hogy "ők leblokkoltak, de ha én nem lépek ki, és nem cselekszem, akkor...", és bár egy idő után (pár nap vagy hét) újra nyugodt vagyok, de évek múlva is kísért az emlék, és eszembe jut, hogy a környezetem mennyire tehetetlen volt, és ha nem kapcsolok, baj történik.

Miért történnek ilyen dolgok, mi a dolgom vele, nem tudom, alapvetően nem élek kifejezetten veszélyes életet, a hátam közepére se kívánom az ilyen eseményeket. Mitől tudok ennyire higgadt maradni cselekvéskor, míg a környezetem bepánikol (bezzeg, ha vizsgázni kellene, akkor ez a higgadtság nem működik ilyen jól)? Az ilyen események feldolgozását fejben hogyan tudnám jobban segíteni, hogy ne kísértsen? Vajon, ha kicsit jobban elszakadok a stresszes családi közegtől tartósan, mennyit segít? Költözés előtt állok, de még kicsit várni kell.

Mostanában is történt ilyen esemény, úgyhogy pillanatnyilag kicsit dekoncentrált vagyok.


2014. jún. 3. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból érdekes az ön értékelésed, hogy azt állítod, egy életveszélyes helyzetben higgadtan tudod kezelni a kialakult szituációt és annak biztonságossá tételét!

Ez arra enged következtetni, hogy tisztában vagy a kialakult helyzettel és annak megoldásával.


A megfogalmazásodból nem derül ki, de mégis az jön le az egészből, hogy ezeket a veszélyes helyzeteket a "dekoncentrációdból" adódóan jönnek létre! Vagy is te vagy a kiváltója és a megakadályozója is!


Röviden: tisztában vagy a kockázati tényezőkkel és tudod, hogy mi kell a veszélyhelyzet kialakulásának megfékezéséhez.

De mégis mindenféle óvintézkedés nélkül, őrizetlenül hagyod a veszélyforrását, esélyt hagyva, hogy a baleset bekövetkeztessen.

Szerintem ez nem is dekoncentrált, hanem hanyag viselkedésre vall!


A nekem a leírásodból ez a következtetés jön le!

2014. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam abból, előfordul, hogy van befolyásom ezekre a helyzetekre, de a kiváltó oka nem én vagyok, hanem mások, még akkor is, ha van befolyásom, az már másokra reakció.
2014. jún. 4. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!