Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mivel kéne foglalkoznom? 18F

Mivel kéne foglalkoznom? 18F

Figyelt kérdés

[link] Elvileg ez a lélektan típusom, szeretek a számítógéppel foglalkozni, játszani, mindegy, csak vele dolgozni, ez áll hozzám a legközelebb. Érdekel még a testépítés. Nem tudom, de a gép előtt ülős irodai meló is vonz valamiért, hogy csak a gépen kell ügyködni, de nem tudom, hol dolgoznak így? Mit szoktak így dolgozni? Ennyi érdekel nagyvonalakban, ha bővebben kell, kifejtem.

Matekból 3-as vagyok, Töri, Magyar, Irodalom, Fizika 4-es, Angol 5-ös. Most leszek 12-es, és ezen a nyáron jó lenne felkészülni abból, amiből tovább akarok tanulni, Segítsetek kérlek, nem tudom mi legyen, mert infóból lenne jó az emelt érettségi, de azt csak 1 évig tanultam, és nem vagyok benne biztos, hogy itthon sikerülne egyedül felkészülni belőle..


2014. jún. 10. 20:58
 1/4 anonim válasza:

A testépítést maximum hobbiszinten javaslom, INTP-ként valószínűleg nem nagyon illenél bele a gyúróskopasz életstílusba.


A matekra rá kéne gyúrnod, mert informatikához kell.


Az irodai munka azért nem lenne jó, mert ahhoz meg nem vagy elég szociális, extrovertált, mivel ezeknek a munkaköre legtöbbször abból áll, hogy telefonálnak, a főnöknek visznek kávét meg gyorskaját, beszélgetnek a többi irodai alkalmazottal és a 8 órából legalább 5-6 órát a fészet nyomatják.


És már most kezdjél el keresni egy normális csajt, mert gondolom ezzel a személyiségtípussal nem nagyon jársz bulizni és nem vagy egy Casanova. Nem lesz könnyű dolgod, mert introvertáltként az extrovertáltakat vonzod és mivel racionális is vagy mellé az F típusokat, akik mindenáron meg akarnak téged "javítani", mert egyfajta betegségnek tekintik az introvertáltságodat és azt, hogy mizantróp vagy.


Ha viszont túl sokáig halogatod akkor be fogsz csavarodni, mert a rendszeres szexuális élet hozzátartozik a kiegyensúlyozott élethez.

2014. jún. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hiába próbáltam a matekon javítani, egyszerűen olyan dolgokon rontottam el, hogy hihetetlen.. Volt 2 4-esem és aztán úgy kaptam 2 2-est, hogy mindent elszámoltam, pedig tudtam, hogy mit hogy kell csinálni, és ez annyira felidegesített, hogy nem hiszed el, már reménytelennek tartottam, hogy ebből 4-est tudjak csinálni, ezért hagytam is. A magántanárom szerint nem vagyok hülye belőle, de olyan piti dolgokon tudom elrontani, hogy hihetetlen..

Amúgy, most, hogy megemlítetted, hogy a szociális csajokat vonzom, még igazad is van, tényleg nem vagyok egy casanova, bulizni sem járok, de ez nem egyenlő azzal, hogy rusnya vagyok, sőt. Ezek a csajok pedig tényleg sokszor szoktak azért beszólogatni, hogy mi van velem, legyek már vidámabb, vagy megint mi bajom, stb.. Könnyű azt mondani, hogy szerezzek, de sajnos ez nem olyan egyszerű számomra. :/

2014. jún. 18. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Én infp vagyok. :)

Szerintem olyan szakmát kéne találnod, amiben kiéled a kreativitásod, és ami nem igyényel csoportmunkát. Pl. mérnök, és akkor házakat terveznél. :) Épületeket. Akár design-t is. Szobák berendezését.

Ehhez kell a matek!

Ha érdekelnek a gépek pl foglalkozhatnál honlapok készitésével, tervezésével is.


Ha szereted a törit, tanuld azt. Hogy tanár legyél, ahhoz valamilyen fokú extrovertáltság kell, és az, hogy szeresd, élvezd, ha rád figyelnek, ha beszélsz. Ezt nem ajánlom, de dolgozhatnál pl. régészként. Elveszett ereklyék kutatása. :)

2014. jún. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenképpen informatikával akarok foglalkozni, csak ezt tudom elképzelni, de, hogy azon belül mit.. Na azt még nem tudom. Érdekes, INTP vagyok, szinte csak olyan dolgokat szeretek, amikhez kell a matek, de pont az ami nem megy annyira, még, ha szerencsétlenség miatt is. Nem akarok tanár lenni, de a tervezés tetszik, főleg, ha programban kéne csinálni. :)
2014. jún. 24. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!