Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok vitatkozni?

Miért nem tudok vitatkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következő lenne a problémám:

Egyszerűen nem tudok már vitába szállni más véleményével. Úgy érzem, hogy teljesen felesleges bármit is mondanom, a velem szembenálló személy gondolatait úgysem változtathatom meg. Mert hát minden ember más ugye, honnan tudom, hogy az ahogy én látom a dolgokat igazabb vagy jobb a másikénál? Mintha nem lennének saját meggyőződéseim vagy amik vannak azok nagyon könnyen megingathatóak.

Vegyünk egy példát: van egy akármilyen zene mondjuk youtube-on. Közhely ugyan de rosszalló kommentekre gyakran írják, hogy "ha nem tetszik ne hallgasd" vagy "csinálj jobbat" stb. Most ilyenekre mit lehet mondani? Végülis igazuk van, mert nem az én ízlésemnek készült az adott zene, de attól még nem biztos, hogy szar. Tényleg minden ízlések és pofonok módján működne? Valahogy így érzem és ez egyszerűen megőrít. Egyszerűen bármikor próbálok érvelni, már előre félek, hogy mi lesz az az ellenérv amire már nem tudok mit mondani :(. Mi a baj velem? 17/F


2014. jún. 16. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a legtöbb esetben vitázni ostobaság. Beszélgetni, megismerni a másikat, és elmondani a véleményünket, az más.
2014. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vitatkozás nem hülyeség, igazából tanítják is, hogyan kell vitázni. Vannak olyan iskolák, ahol vitaszakkörök vannak. Egy adott dolgot több szempontból is lehet látni, nem objektív dolgokat kell megvitatni egy vita során, az ostobaság. Mikor vitatkozol a Te saját szemléletmódodat kell elmondod és próbálni meggyőzni a másikat az igazadról, alátámasztani valós dolgokkal.
2014. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Srapnel ***** válasza:

Ízlésen tényleg kár vitázni.


Az ellenérvektől nem kell félni. A vita egy olyan folyamat, ahol meggyőződések és érvek cserélnek gazdát. Lehet, hogy az egyik vitában legyőznek, de ez semmi más, mint egy jó alkalom a tanulásra. Sajátítsd el a másik érveit, ha azok tényleg működnek. Ha nem működnek, akkor az csak azért van, mert neked vannak ellenérveid és ez egyben azt is jelenti, hogy máris van mit mondanod. Egy vitában való alulmaradás valójában ajándék mindkét félnek.


Ez persze a (klasszikus) vitára igaz, a személyeskedéssel és egyéb hibákkal terhelt vitatkozásra nem vonatkozik.

2014. jún. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez durva mintha saját magamat olvasnám... most gondoltam hogy kiírom ugyanezt, példának is youtube-ot akartam írni :D

De nyugi nem veled van a baj, egyszerűen vannak emberek akik csak beszűkülve tudnak élni. Ha valami mást hallanak/látnak mint az ő elképzelésük az rögtön szar.

17/F

2014. aug. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!