Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nehezen tudok alkalmazkodni...

Nehezen tudok alkalmazkodni az emberekhez, közösségekhez, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Fiú vagyok, 24 éves múltam, és főleg az utóbbi félévben szembesültem vele, hogy valami nagyon nem jó. Mindig is volt saját véleményem, beszédes is vagyok, szinte bárkivel szívesen ismerkedek, de ahogy kinyitom a számat, csak elszúrom a dolgokat. Igen, biztosan bennem lesz a hiba, mert szinte ugyanúgy vesztesen jövök ki a dologból. Azt a fajta csendet, kis társaságot szeretem, hogy van 2-3 haverom, akikkel tökéletesen minden működik (részben amiatt mert persze elfogultabbak vagyunk már egymással szemben) és van az átlag közösség (főiskolai csoport, szakkör, stb) ahol idővel utálni fognak. Én úgy gondolom, hogy a külsőm miatt már eleve nem vagyok túl szimpatikus, nyilván egy jóképű megjelenéssel már más lenne a helyzet...beszéltem több emberrel is erről, és már aki nem volt elfogult, azt mondta hogy negatív vagyok, és lelombozó. Ezt akkor mondták, amikor segíteni szerettek volna, és mondtam h nem fog működni. Mondom, alapjában én beszédes, nyitott ember vagyok, és a megjegyzéseim nem tetszik az embereknek, valamint a kiállásom is azt sugallja, hogy nem vagyok határozott. Sok negatív beszólást kaptam már, általában legtöbbször azt hogy gyökér vagyok vagy ronda. Illetve mivel nem vagyok egy túl nagy darab ember, így a kiállásom sem olyan hogy ijesztő legyek, ez pedig felbátorítja az ilyen embereket h cikizzenek (főleg interneten). Tudom, hogy a válaszolók fele azt fogja írni hogy "változz meg" meg stb., de alapjában amikor mindenkinek megadom az alap hangnemet, és érdekes de sose az a célom h az embereket támadjam, cukkoljam, akkor ennyi erővel kezdhetném azzal is h "kösz, de nem akarok ismerkedni senkivel sem". Egy-egy bármilyen fórumos, facebookos, chates beszélgetés során amikor úgymond megy a beszólogatás, egy olyan után mindig úgy érzem h 1 darabbal kevesebb vagyok, és már kezdek belefáradni, hogy nekem nem megy a "beilleszkedek" mert "alkalmazkodom másokhoz" (miközben ők bunkók velem?). Szórakozni nem járok el sehova, de tartom a kapcsolatot az emberekkel telefonon, facen, vagy suliban. Újabban már annyira elegem van a sértő megjegyzésekből, főleg facebookon, hogy egyből tiltom az illetőt örökre. De tudom h ez sem megoldás mert lesz munkahely, blablabla... :S

2014. jún. 22. 23:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Az is megfordult már a fejemben, hogy depressziós vagyok/leszek ettől.
2014. jún. 23. 00:01
 2/3 Miss Huuuha válasza:

Ne változz meg! Föleg azért mert valsz nem

sikerülne, csak eröltetett lenne a szemèlyiséged. Sajnos egyenlôre olyan emberekkel vagy akik közé nem tartozól és ez ellen csak annyit tudsz tenni h késöbb amikor már van választásod megkeresed azt ahova való vagy. Lesz egy pont az életedben amikor hirtelen ráeszmélsz és azt mondod "ide tartozom". Amíg pedig van legalább 1 barátod, minden rendben lesz.

2014. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült megváltoznom, elkezdtem pszichológiai könyveket olvasni, és az abban olvasottak annyira megragadtak, hogy ezek szerint változtatni kezdtem magamon. Hozzáteszem, hogy ez egy irányzat a sok közül, de nekem nagyon bejön. Ezzel együtt igyekszem a gyakorlatba átültetni, barátkozni, segítséget elfogadni és adni, a szeretettel szintúgy.
2014. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!