Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elegem van a mai világból. És...

Elegem van a mai világból. És a mai világ stílusából. Szívesebben élnék a századforduló idején. Van itt valaki aki hasonlóképpen érez mint én?

Figyelt kérdés

I.[A véleményem a mai világról]:


Megmérgezték a kortársaim és az emberek elméjét technikai és médiai eszközökkel,pszichológiai módszerekkel! Oda a tisztaság a becsület a nemesség korszaka, és az emberség korszaka. Divat a flegmaság,az érdektelenség,és a felszínesség. Üdv a műanyag,a káosz, az őrület a degeneráció és a mátrix(internet) poszt-apokaliptikus világában. Köszöntelek titeket a "Szép Új világban", avagy az "Új világ rendben"

Egy szép új dísztópia:

[link]


"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz,mint az ember kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta."

- Albert Einstein.

Itt van az én vízióm a mai világról(A képválogatást én készítettem):

[link]


II.[Időutazás a századfordulóba]:

Hogy miért élnék szívesebben a századforduló idején? Tudjátok én úgy gondolom hogy coca-kóla helyett már inkább házi meggyszörp, vagy World of Warcraft és Call of Duty helyett menjünk inkább kirándulni az erdőbe :) Úgy gondolom hogy a századforduló idején még létezett olyan hogy tisztaság,becsület,emberség,nemesség,tisztelet,igazi emberi kapcsolatok,igazi udvarlás,természetesség,tiszta gesztusok,őszinte megnyilvánulások,normális viselkedés. Akkor létezett még olyan hogy romantika, szép gesztusok,gyengéd megnyilvánulások,szép finom érzések. És valahogy vonz az egész korszaknak a stílusa, a díszítése, a természetessége, a szépsége, a tisztasága, az embersége! Akkor még normális termékek voltak tartós igazi anyagokból! Bálok voltak és nem diszkók. Az embereknek volt életük, és igazi kapcsolataik voltak,igazi emberi világban.


A két kedvenc írom,könyvem:

Aldous Huxley: Szép Új világ

George Orwell: 1984


III.[Az események és történések az én szememmel]:


Nemrég láttam egyébként "youtube"-on ezt a videót. Az a címe hogy: Orbán Viktor És az "Új világ rend"(New World Order). Mi? Milyen világrend? Hogy mi? Miről beszél Orbán? Mégis mit takar ez? Hmm? Egy kicsit érdekes.

Az említett videók:(mind a kettő csak 30-40 másodperces):

http://www.youtube.com/watch?v=g36gdTgGyrA


http://www.youtube.com/watch?v=Dkc1LwsrG5Y

Idézek az utóbbi videóból: "Ennek az új világnak az első parancsolata így hangzik" "Legyen fületek a hallásra és olvassatok a jelekből". Olyan mintha a bibliából olvasna fel nemde? És egyedül van ezzel szerintetek?

Rengeteg amerikai, és számtalan nemzetközi barátja használja előszeretettel a "New world order"(Magyarul: "Új világ rend") Kifejezést. Mit akarnak a világgal? Milyen világrendet akarnak ezek? Miről beszélnek?

Tessék a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=Pb33Xv73Acg

Érdekes... Világbékét szeretnének? :) Arra kell az új rend? :) De rendesek! :) Milyen kedves tőlük, nemde? :)


IV.[A Bilderberg csoport]:


Itt van még egy érdekes film amit ajánlani tudok minden gondolkodó embernek,vagy azoknak akiket adósságba és rabszolga sorba taszított a rendszer és a bankok. Ajánlom szkeptikusoknak is, hogy hiteles és elfogadható kritikát tudjanak alkotni az egész elméletről.

Az említett film:

http://www.youtube.com/watch?v=K0cElTPsQx8


Bilderberg csoport? Mi? Az meg mi? Ja tényleg! Nem az a csoport ahol nemrég Bajnai is ott volt? Mit takar a Bilderberg csoport?


[link]

A meghívottak között szerepelnek a legnagyobb:

Energia,média,gyógyszer lobbik. Tudósok,politikusok,nagyvállalkozók,milliárdosok. Mégis, mit csinálnak ők zárt ajtók mögött teljes hírzárlattal? Csak úgy összefutott a CNN,A FOX, Tulajdonosa,Az angol külügyminiszter,a NATO főtitkára,és pár nagyvállalkozó egy teára? :) Lehet, nekik is kell a kikapcsolódás! :)


V.[Az én generációm és annak divatja]:


Térjünk vissza egy percre a mai divatra&stílusra, lehet hogy önző vagyok mert ezt a témát hoztam fel megint, de ezt minden nap látom és irritál, és érintett vagyok, mert ugye 18 éves vagyok.

Nos "Obey"... Kortársaim között egy népszerű közkedvelt "trendy" menő márka... #Swag #Yolo Pr3ttyboyswag... Tényleg nagyon menő. De várjunk. Az "Obey" egy angol szó... Mégis mit jelent az hogy Obey? Segítek. Azt jelenti magyarra fordítva hogy "Engedelmeskedik". Vajon ezt tudja az az ember aki "Obey" termékeket visel magán?:

Tessék google fordító hogy tisztában legyetek az "Obey"

Jelentésével:

[link]


Mutatok nektek egy képet amit szintén én készítettem! :):

[link]

Csak azért mert "engedelmeskedni" menő dolog,mint Martin Garrix is mutatja nekünk! :)


Érdekes lehet a 40-50 körüli korosztálynak a mai generáció,és annak divatja. Mivel ugyanis az ő fiatalságuk alatt a lázadás,a hosszú haj volt a divat, direkt csövesnek öltöztek és ellentmondtak a rendszernek,együtt voltak, és együtt szidták a rendszert. Kulturáltabbak és kreatívabbak voltak. Ellenben ma az "öltöny",a "swag",az "engedelmeskedés" és a "partyzás" a divat.

Elgondolkodtató a kontraszt és a változás:

Régen:

[link]

És most:

[link]


Azt kell mondanom hogy zseniális ez a rendszer. A számítógéppel,az internettel,a médiával,és a technikai, illetve pszichológiai eszközökkel szisztematikusan kiirtották a kortársaimból a lázadást. És elégedetten "buliznak" és nyomják az "okostelefont" :) Hihetetlen. Automatikus gépesített szelekció alapján szelektálva van a lázadó jellem.

A lázadókat és a hozzám hasonlókat számítógépes játékokkal(Warcraft,mmorpg),agymosó animékkel,és drogokkal,különféle manipulációkkal és kielégítésekkel próbálják hatástalanítani.


A másik lehetőség az hogy asszimilálni próbálják őket szép lassan a kiközösítésekkel a félelemmel,terror-al,és megfelelési kényszer sugallatokkal. Mert ugye aki nincs a nyájban azt kinézi és kicikizi a többi birka, így lett kialakítva hogy jól működjön :) Tehát aki nem csatlakozik, könnyen depresszióba és letargiába zuhanhat. Ezért előbb utóbb a nyájban fog menedéket lelni. (Tisztelet az erős bátor harcos kivételnek)


VI.[Az ellenszer,a megoldásom, és a boldogság kulcsa]:


Hogy mi a megoldásom? Húzd ki a konnektort. Több könyvet olvass. Nézz filmeket. Szocializálódj. Beszélgess emberekkel tévézés és gépezés(kockulás) helyett. PvP helyett inkább sakk! Küzd le az előítéleteidet. Szeresd az embereket. Járj közösségi helyekre,túracsoportokba,koncertekre,rendezvényekre,kirándulni,költözz vidékre. Sportolj valamit. Legyen hobbid. Legyél valamiben sikeres. Legyen egy célod és küzdj érte hogy elérd. Legyen érdeklődési köröd. Esetleg barátkozz meg a vallásokkal(hidd el szükséged lenne rá a mai világban). Mindegy hogy milyen vallás zsidó,buddhizmus,iszlám,kereszténység! Az a lényeg hogy legyen hited és higgy Istenben mindvégig! Erőt fog neked adni ahhoz hogy boldog legyél a mai világban! Meditálj és sportolj. Ne nézz annyi videoklipet és reklámot. Dobd ki az összes pc játékot az ablakon! Szeresd és segítsd az embereket. Ne vásárolj felesleges dolgokat. Ne legyél tudatlan. Hogyha így élsz ahogy leírtam. Már is bemostál egyet a médiának és a sötét pénz világnak. És boldogabbá tetted mások és a magad életét is egyben. :) És büszke lehetsz magadra, te egy igazi hős és bátor harcos vagy! :)



2014. jún. 28. 00:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
75%

Öcsi, szerintem a te agyadat is megfertőzte valami.


Össze-vissza beszélsz, kevered a szezont a faszonnal, miközben meglehetősen hiányosak az ismereteid. Így, kívülről nézve az írásod csak egy buta ember okoskodása.


Mindezek mellett valamilyen okból kifolyólag azt hiszed, hogy a századforduló idején jobb volt. Elsőként ugye.mindjárt felmerül a kérdés, hogy melyik századfordulóra gondolsz. Aztán ha feltételezzük, hogy az első világháború előttire, akkor javaslom, kicsit nézz szét a könyvespolcodon. Biztos akad ott ez-az, amiből egy elfogulatlan elme rájönne, hogy a becsület, tisztaság, meggyszörp mellett azért bizony akkor is jelen volt a rossz, legfeljebb nem PvP-nek vagy Orbán Viktornak hívták.


Ha kihúznád a fejedet a saját hátsódból, látnád, hogy minden kornak megvolt a maga szépsége és átka egyaránt. Azt sem kéne szajkóznod, hogy a technológiánk ártalmas meg felesleges, hiszen nem a technológia maga a baj, hanem az, ahogy az ember felhasználja. Mellesleg a századforduló idején is voltak olyanok, akik elítélték az akkori világ fejlettségét és romlottságát, és a száz évvel korábbi állapot után epedeztek.


Nem álmodozni kell, kispajtás, ha nem tetszik a rendszer, hanem tenni ellene. A múltba nem juthatsz vissza, meg sem változtathatod. A jelent, a.jovőt viszont alakíthatod. Ezen gondolkozz, ne a múlton.

2014. jún. 28. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim válasza:
100%
Nekem csak a szexualitásal van bajom és az emberek mocskosságával. Az ember rontott el mindent. Nem a világot hanem az embereket kellene megváltoztatni.
2014. jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek az utolsóval, engem is a mocskosság zavar a legjobban. Én a '60as évek Angliájában élnék legszivesebben...a kor,a stílus és a Beatles miatt *_* abban az időben már talán lehetett szórakozni,de még erősek voltak az erkölcsi határok. 19L
2014. jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 Csicsky ***** válasza:
46%
A kérdéseddel kapcsolatban csak annyit tudok mondani, hogy valamikor, még a fehér ember megjelenése előtt az olyan helyeken volt az élet „ideális“, ahol bőven akadt élelem, a betegségek sem voltak nagyon elterjedve, nem voltak az ott élő benszülötteknek hülye törzsi szokásaik és barátságban éltek egymással. Az élet egyszerű volt, kigyensúlyozott, a mi kultúránkra jellemző mindennapi problémák és stressz nélkül. Ilyen hely volt pl. Tahiti.
2014. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
1. válaszoló, hogyha nem olvasod végig. És nem tudod értelmezni. Akkor kérlek ne válaszolj.
2014. jún. 28. 12:34
 6/40 A kérdező kommentje:
Fogadok hogy az ellenszenv mögött már megint az ateisták állnak, és le kell támadni mert hiszek Istenben, ezen az oldalon 7x fordult már ez elő. Ne haragudj, de semmi baj nincs a kérdéssel, és jól értelmezhető.
2014. jún. 28. 12:35
 7/40 anonim ***** válasza:
Próbálom én értelmezni, de elég nehéz, annyi fasságot hordasz össze-vissza.
2014. jún. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy teljesen tagadjuk meg a technológiát, komoly értelmezési zavarokkal küzdesz 1. válaszoló.
2014. jún. 28. 12:36
 9/40 A kérdező kommentje:
"F***-ság"... Tudod mit, most fejeztem be a magyarázkodást. :)
2014. jún. 28. 12:38
 10/40 A kérdező kommentje:
Szerintem több széleskörű gyakorlati tevékenységet végzek nálad első válaszoló. Az az ember aki nem álmodozik, maximum a panel szintig jut el nyál csorgatva üres gondolatokkal. "Kispajtás" Menj veszek neked egy sört.
2014. jún. 28. 12:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!