Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan mondjam meg a barátaimn...

Hogyan mondjam meg a barátaimnak, hogy azért nem szeretek alkoholt inni, mert az édesapám alkoholista volt és ez volt az oka annak, hogy meghalt?

Figyelt kérdés

Ha elmegyünk valahova akkor körülöttem mindenki iszik. Némelyik lány is egymás után issza a töményeket, söröket és az a témájuk, hogy ki-hogy-mennyire rúgott be. Azért én is volt már, hogy ittam egy koccintásnyi alkoholt, de csak ennyit. Egyszerűen utálom a szeszes italokat, mert láttam apámon, hogy mennyire tönkretette őt. És ugyanúgy minket is, mert nem telt el úgy este, hogy ő ne igyon vagy részegedjen le. Nekem kiskoromból olyan emlékeim vannak, hogy részegen alig bírt betámolyogni a szobájába és én segítettem neki lefeküdni, hogy ne tegyen kárt magában.


De ezt nem mondhatom el, mert akkor lenéznének...


2010. jan. 7. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerúen mond azt,hogy utálod az alkoholt,és nem szereted a részeg embereket sem.Nem kell ehhez több kommentár.
2010. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el nyugodtam, nem barátok, ha emiatt lenéznek! Inkább őket is ösztönözhetné arra, hogy ne vedeljenek mint egy gödény. Szomorú ez a történet, sajnálom! Szerintem megértenék!

20/L

2010. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki ezért lenéz az valószínűleg nem ismer,erősnek kell lenni ahhoz hogy erről beszélni tudj.

Nem kell ettől tartanod nem szégyen ha tudtál volna változtatni a dolgokon nem így végződött volna nem?

És ha ez miatt kizárnak a baráti körböl ahelyett hogy azt mondanák hogy rendben megértünk akkor azok nem barátok. Bajban mutatkoznak meg a barátok.

2010. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszarok, már azt is meg kell indokolni, ha valaki nem iszik alkoholt?

Ez vicces....

2010. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

22,16os vagyok

én sem iszok sosem alkoholt, de az én haverjaim nem kérdezik miért.

Én 1 liter kóla mellett is olyan jól tudok szórakozni, mint a többiek.

2010. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy megértenék de én ezt szégyellem...Mert apu mikor józan volt akkor szerettem (illetve akkor mikor csak egy kevés ital volt benne, mert mikor teljesen józan volt akkor mindig ideges volt és kiabált, remegett, szóval olyankor nem lehetett vele beszélgetni)

És ha elmondom, akkor szánakozni fognak. Mondjuk valószínű megértenék, de nem akarom ezt ennyire felvállalni.


Csak olyan sz*r érzés mikor azzal "viccelődnek" hogy ők még soha nem láttak engem részegen és hogy majd egyszer leitatnak és az milyen vicces lenne. Mert ők mindig isznak, nagyon jártasak az ivászatban. (Hozzáteszem 19 éves lányokról van szó)

2 hete is beültek valahova és folyamatosan itták a töményet, a whiskey kólát, a koktélokat stb. És próbálták túllicitálni egymást miközben mesélték mi volt, hogy ki ivott többet meg hogy ki mennyire volt rosszul....

2010. jan. 7. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
hmm.. Egyszer berúgsz sztem nem lesz bajod.. De ha tényleg nem szeretnéd akkor mittomén vigyél kólát azt mond hogy ez vadász v nem tudom :D
2010. jan. 8. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Teljesen megértem :( Az én helyzetem ugyanez, az, hogy az apám ivott, tönkretette a saját életét és kis híján a mienket is. Nem vagyok hajlandó egy kortynál több alkoholt inni senki kedvéért, vagy annyit se és iszonyodom tőle.

Nehéz elmondani, mert nem tartozik mindenkire, ez magánügy szerintem. Olyanoknak mondom csak, akik közelebb állnak hozzám és felfogják, a többieknek meg semmi közük hozzá.

2010. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Kicsit megértőbb társaságban elfogadják és megszokják, hogy alkoholmenteset iszol, mondjuk ez csak akkor működik, ha az együttiszogatás meg beszélgetés a lényeg és nem a lerészegedés.
2010. jan. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ebben az életkorban amiben te vagy, ez természetes. Sajnos nem igazán van megoldás a problémádra, mert tökéletesen éretlenek a barátaid. Részemről csak azt az egy megoldást látom, hogy lekopsz róluk.

Később majd meg fogják érteni. Úgy 5-10 év.

2010. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!