Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Zárkózottság ellen mit tegyek?...

Zárkózottság ellen mit tegyek? Egy emberrel szívesen beszélgetek, kezdeményezek is, de nagyobb közösségbe (már mondjuk az 5 fősbe! ) nem tudok beilleszkedni. (több lent)

Figyelt kérdés

Általánosba járok, most megyek 8.-ba. A mostani osztályomban azért el-el vagyok, de ez sem az igazi, mivel nem épp a legjobb emberekkel hozott össze a sors, csak 2-3 lány van, akivel elbeszélgetek.


Aztán már 1 hónap híján 1 éve egy közösséghez tartozom, ott viszont tényleg nincs senkim. Mostanában próbálok "nyitni", habár másnál ez még nem igazán jelent nyitást, de ez van, nem lehetek tökéletes.


Jövőre pedig gimi. Reménykedem, hogy ez jobb lesz, mert nem egy összeszokott társaság mint az előző amit írtam, hanem ugye teljesen új. Annyi előnyöm van még, hogy kezdhetek "új életet", hisz senki sem fog ismerni, igaz, drasztikus változást sem szeretnék. Személyes okok miatt nincs facebookom, és nem is lesz, viszont hogyan tudnám akkor így még felvenni a leendő osztálytársaimmal a kapcsolatot? (igaz, addig még egy év hátravan)


És az még a gondom, hogy egy emberrel ugyan el tudok beszélgetni, de vele is inkább akkor, ha a közösség többi tagja nincs a 10 méteres körzetünkben.


Pedig barátnőm (az az egy) szerint jófej vagyok, beszédes is egymás között, de közösségbe szerinte is megbújok.


A kinézetemmel egyébként nincs baj, szóval arra se róhatom a bajomat.


14/L



2014. júl. 23. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Te ilyennek vagy tökéletes.

A nyitás meg nagy munka, de megéri. Néha hozd magad olyan helyzetbe, hogy muszáj legyen másokkal szóba állni. Ha megy néha vállalj el egy-egy előadást (utána lehet aludni, de azt a 10-60 percet végig kell csinálni).

Csinálni kell. Nincs kifogás, eleinte heti egy "nyitós nap"-pal lehet kezdeni (célszerűen péntek), aztán sűríteni.

Egy időben segítettem turistáknak, az nyelvgyakorlásnak sem volt utolsó, és ha a viselkedésemmel hibáztam, nem történt semmi...

2014. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Tudom, csak olyan nehéz... így egy emberrel mondom, hogy nem, csak beilleszkedni közösségbe. Szóval, ha mondjuk pl. valakivel huzamosabb ideig kell együtt lennem (pl. együtt utazunk), akkor vele könnyebben teremtek kapcsolatot, és magamat adom, viszont az ilyen közösséges helyzetekben, teljesen másmilyen vagyok. Alig mosolygok, és ha próbálok se tudok nagyon. Nem nagyon merem megnézni ki van a hátam mögött, hátrafordulni, csinálni valami feltűnőbbet stb... (ez az osztályomban nem érvényes, viszont abban a közösségben amit írtam, igen)


Köszönöm még egyszer! :)

2014. júl. 23. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos tévedsz 14 évesen sokkal könnyebb, mint 24 vagy 34 évesen. Valamikor rendezned kell, mert a munkahelyeden is be kell tudni illeszkedni. Akkor már inkább most.
2014. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 24. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!