Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 15 éves vagyok. Anorexiás...

15 éves vagyok. Anorexiás voltam meggyogyultam de felszedtem 160 cm-hez 40 kg-ról felhíztam 51-re disznónak érzem magam fogyni akarok de nem megy így bulimiás lettem. Utálom magam hogy hazudok és hogy ilyen gyenge vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2014. júl. 23. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
160 centihez az 51 kiló még kevés is.
2014. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogyan sikerült kigyógyulnod az anorexiából? Feltételezem voltál emiatt szakembernél, akihez nyugodtan visszatérhetsz. A teljes gyógyulás hosszabb folyamat, hogy lelkileg is egyensúlyban legyél.
2014. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kizártdolog válasza:
100%

Sajnos nem gyógyultál meg, csak a testképzavarod más formában manifesztálódik.


Szakemberre lesz szükséged.


Eleve képtelenség 160 és 51 kiló esetén, hogy disznó nagyságú legyél, csak te látod így. Nem a méretedet, hanem az agyadat kell állítani és ezt sokkal nehezebb, ezért jobb, ha segítséget keresel, ha eddig nem tetted.


A súlyod jó. Ha csinibbnek akarod látni magad, akkor megfelelős sport által elért sikerek is segíthetnek a mentális problémád megoldásában.


Nehogy félreérts! Nem hülye vagy, hanem kialakult egy képzavar a fejedben, amit eddig nem sikerült egyedül megoldanod. Nem is kell, hogy egyedül küzdj ezzel meg!


Keress segítséget!

Mi a helyzet a szüleiddel? Elméletileg nekik is kellene ezzel foglalkozni, nem neked magányosan.

2014. júl. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nem vagy disznó. Így vagy tökéletes.:) Én 160cm vagyok és 55 kg. :) Mindenki azt mondja, hogy így vagyok tökéletes, és én ha nem is ezt látom, akkor hiszek a többi embernek, hogy mindig megnéznek és mindig dicsérik az alakom. Akkor csak én látom rosszul és idővel rájövök, hogy csak én látom így magam. Egyet mondok: HIGGY, BÍZZ MAGADBAN! Ja é kövérség nem itt kezdődik! :)
2014. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szerettem pszihológushoz járni, sőt utáltam de a szüleim szerint segített és késöbb beláttam hogy igazuk volt, és annyira boldogok voltak mikor meggyógyultam legalábbis azt hitték és én is azt hittem!! Nem értem mi történt de most még rosszabb de nem akarom bevallani nekik hogy csalódást okoztam. Pszcihológus nélkül is meg lehet gyógyulni, nem?
2014. júl. 25. 20:12
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és focizok hetente háromszor két órát és edzőterembe is járok szóval a sport megvan:)
2014. júl. 25. 20:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen pszichológus fog tudni segíteni, mint ahogy már segített is.
2014. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 blazeeee válasza:

15 Éves vagy, előtted az élet! NE töltsd ezt betegség mellett!


Az 51 kiló a 160 centihez egyáltalán nem kövér, a normálisnál is kevesebb. Kérlek ne kövesd el Te is azt a hibát amit mostanában nagyon sokan. Divat ide-oda, ahogy a deszka, formátlan nők nem szépek, az izomzatmentes ( nem kell hogy kigyúrd magad ) törékeny férfinak lenni sem jó. Se EGÉSZSÉGESNEK, se férfiasnak nem evezhető egy pálcikaember.


A tested most formálódik, most válsz férfivé! Most alakul ki az izomzatod, így ha felszedsz 6-7 kilót, semmi bajod nem lesz tőle, megerősödsz. Én már csak tudom, ennyi idős koromban 90 kiló voltam, szintén 160 centi. Hát mitnemondjak gurultam ide-oda...

most 185 centi vagyok, szintén 90 kiló, viszonylag kidolgozott, izmos testtel, bár valamennyi poci még van, de hát mindenhez idő kell :)


Anorexiából teljesen nem lehet kigyógyulni, megjelenhet máshogy, nagyon vigyázz magadra! Azt tudom javasolni hogy a kajára figyelj oda, egyél rendesen napi 1800-2000 kcal környékén megmarad a testsúlyod. Ha nem szeretnél pár kilót felszedni ( csak 5-6, abból az okból amit leírtam, hidd el hogy csak jól járnál vele ) akkor ez megtartja a testsúlyod a jelenlegin. Ebből lehetőség szerint 70-80 g-ot tegyen ki a fehérje. Segít hogy egészséges maradj, és az építi fel az izomzatod, és sok mást is ami fontos! Írtad hogy jársz edzőterembe! Használd ki a lehetőséget, ha edzés után iszol egy fehérje shake-et, vagy akár csak betolsz valami kaját amiben minimálisan is van fehérje, szépen épülni fog az izomzatod ( márha keményen és hatékonyan edzettél ). Fogyassz zsírt is, ne félj tőle, nem fog bántani, a szervezeted alapvető működéséhez szükséges! Aki elhízik, az nem a zsiradék fogyasztástól hízik el, ez egy tévhit. A szénhidrát meg egyszerűen üzemanyag, azt se hanyagold!


Ha azt a pár kilót felszednéd azért hogy később jobb erőben legyél, arra hagyj időt is! akkor a napi 2300 kcal körül javasolnám, 80-90 g fehérjével, előzőek itt is érvényesek. Edzés előtt szénhidrát dús, utána fehérjedús kaja, este meg szénhidrátok kilőve.


Próbálj meg egy minimálisan korlátozott étrendet csináltatni egy szakértővel - szebb nevén dietetikus - aki segít ebben. Én is írnék neked szívesen ha érdekelne, de az anorexia miatt nem akarok hülyeséget mondani, nehogy veszélybe kerülj. Az anorexiát mindenképp említsd neki, hiszen az lesz a lényeg, hogy azt még inkább háttérbe szorítsd.


A bulimiára nem igazán tudok megoldást, ezekhez a betegségekhez nem értek igazán, nem ezzel foglalkozom.


Ha Edzőtermi edzéssel, étrenddel, izomépítéssel, ( később, ha előzőtől zsírosodsz kicsit ) fogyással Neked, vagy BÁRMELY OLVASÓNAK segítségre van szüksége, nyugodtan írj(atok) privátba. 1, max 2 héten belül válaszolni fogok.



- Az egyetlen ember, akiben KÖTELESSÉGED MEGBÍZNI, az te MAGAD vagy -

2014. aug. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!