Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az életem kész csőd. Teljesen...

Az életem kész csőd. Teljesen tehetetlen vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én egy 15 éves lány vagyok,aki Romániában él.Eléggé szűkösen élünk a családommal,2 szobás lakásban 4en.A dolgok most úgy állnak hogy kezdünk teljesen eladósodni.De a legrosszabb hogy a szüleim és a már nagykorú testvérem folyton vitáznak minden hülyeségen.Apám azért bunkó és vitázik a testvéremmel,mert összejött egy román csajjal.Én mondtam apámnak,hogy ha nem tetszik neki hogy a testvérem teljesen elrománosodott,akkor miért nem költöztek Magyarországra amikor még volt lehetőségük rá.Összességébe már minden nap viták vannak amiktől abszolut ki vagyok készülve.A másik dolog,hogy nem beszélem a román nyelvet ezért kész szenvedés nekem az itteni élet.Barátaim alig vannak és a mostani anyagi helyzetünk miatt még sportolni se tudok,hogy legalább ott jól érezzem magamat.Egész nap a 4 fal között ülök egyedül egy kis,meleg panellakásba és ezt az életet már teljesen unom.A család alig beszél egymással.Mindenki egész nap dolgozik,mondjuk ez számomra nem nagy gond,mert amúgy se túl sokat beszélek a szüleimmel vagy a testvéremmel,talán csak egyszerűen irigy vagyok azokra akik boldog családban élnek.Tudom hogy egyhamar az anyagi helyzetünk se lesz jobb és fogalmam sincs hogy mit tehetnék.Jobban mondva azt se tudom hogy ezt miért írtam le,csak egy kicsit jól esett ezt végre kiadnom magamból.Ti a helyemben mit tennétek?

2014. aug. 15. 17:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokat vagy otthon egyedül - tanulj! Lehet, hogy te most még nem látod be, de az egyetlen lehetőséged, hogy szabadulj az ilyen helyzetből az, ha tanulsz! Egy jó végzettséggel jó munkád lehet, és nem kell majd nélkülöznöd felnőttként!
2014. aug. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
35%

Jujj, kétszer kellett elolvasnom, úgy értelmeztem először, hogy apukád jött össze egy román csajjal.

A sportoláshoz miért kell pénz? Nem tudsz lemenni valahova a barátaiddal sportolni? Vagy mit sportoltál eddig? Pedig az jó lenne, mert feszültség oldó is, meg szereted is, akkor csak jót tenne.

2014. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Megértelek, nekem sem volt fényes a családi helyzetem ennyi idősen.

Ha nem beszéled a nyelvet, úgy tényleg nehéz. De hogy fordulhatott ez elő? Tudom, milyen határon túli magyarnak lenni, én Szlovákiában nőttem fel.

Ha a helyedben lennék, megpróbálnám elsajátítani a nyelvet, mint írtad, sokat vagy otthon egyedül és unod az életed, legalább hasznodra lenne. Utána meg megpróbálnék barátokat szerezni, vagy szorosabbra fűzni a meglévőkkel.


20l

2014. aug. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Régebben hip-hopoztam,baletteztem,társastáncoltam és úsztam.Itthon szoktam piláteszezni és jógázni de legfőképp társaság miatt szeretnék sportolni,de úgy hogy nem beszélem a román nyelvet elég nehéz,meg pénz sincs most erre.
2014. aug. 15. 17:19
 5/16 anonim válasza:

Te már Romániában nőttel fel, vagy csak idővel kerültetek oda?

Hogyhogy nem beszéled a nyelvet?

2014. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Romániába születtem,de magyar oviba és iskolába jártam végig.Nem voltak román barátaim ezért alig tudok románul beszélni.Az iskolába meg anyanyelv szinten tanítják a románt és főképp nyelvtant tanulunk ezért nagyon nehéz.Próbáltam román TV-t nézni és román újságokat,könyveket olvasni,de alig értettem hogy miről van szó.
2014. aug. 15. 17:25
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lenne a legkézenfekvőbb megoldás, ha megtanulnál románul. Gondolom, vannak a környezetedben olyan személyek, akik beszélik mindkét nyelvet, gondolom, a tesód is, ha román a barátnője. Esetleg meg tudod kérni őt, hogy tanítson. :)

A vitákat sajnos apudnak és a tesódnak kell megoldania, a legjobb az lenne, ha apukád elfogadná a lányt, ha csak annyi a "baj" vele, hogy román.

Amúgy melyik megyében élsz? Ha olyan területen, ahol több a magyar, megvan az esélye, hogy velük is összefutsz egy sportpályán! :)

2014. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A barátaim teljesen eltávolodtak tőlem és egyik se beszéli annyira a románt,hogy segíteni tudna.A családommal meg nagyon keveset beszélek,testvérem meg kimondottan rühell engem szóval ez az ötlet kilőve.Egyébként Bihar megyében élek.
2014. aug. 15. 17:31
 9/16 anonim válasza:

Most már értelek.

Mint írtam, én Szlovákiában nőttem fel. Szintén magyar óvodába és iskolába jártam, a nyelvoktatás nálunk is kimerült a nyelvtanban. Nekem a szüleim segítettek az államnyelv elsajátításában még kiskoromban. Kb a magyarral egyidejűleg tanultam, szlovák meséket néztem, otthon is gyakran használtuk.

A legegyszerűbb lenne a nyelvtanulásra a kommunkáció, tehát meg kéne próbálnod olyanokkal barátkozni, akik beszélik a nyelvet. Ha nem is magukkal a románokkal, ha úgy érzed, velük még nem tudnád magad megértetni, akkor kérj meg egy magyar barátodat/barátnődet, gyakoroljon veled.

Vagy nézz filmeket román szinkronnal és magyar felirattal. Az adott nyelvi közegben bármely nyelv egy év alatt folyékonyan elsajátítható.

(Tudom, mert két idegennyelven tanulok most is párhuzamosan)

2014. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Az írásod alapján olyan szimpatikus lánynak tűnsz, szívesen segítenék Neked valahogy, ha tudnék...
2014. aug. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!