Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 15 éves fiú vagyok eddig...

Németh Tiborr kérdése:

15 éves fiú vagyok eddig ettem húst, attól hogy régen ettem húst lehetek vegetáriánus?

Figyelt kérdés

Egyik baràtom vega, ès èn hasonló mód gondolom mint ő!

És vajon attól hogy règen ettem attól lehetek e vega?



2014. okt. 22. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, de úgyse fogod kibírni hús nélkül mert nem kis korom óta után... kb úgy 5 hónap múlva ( ha nem eszem húst) akkor meg foksz minden tenni egy kis húsért
2014. okt. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Lehetni lehet, de csak ilyen divat vega, nem igazi. Nem azért, mert korábban már ettél húst, hanem nem érzem azt, hogy az egész életformát is magadénak vallod.

Ez olyan, mint a jóga. A jógagyakorlatok jók, s több mint a tespedés, de az is egy életszemlélet, melynek csak kis része a gyakorlatok.

Attól, hogy nem eszel húst, még nem leszel igazi vega.

2014. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Legyél felkészülve komoly ellenállásra, főleg a legközelebbi hozzátartozóid, családod részéről. A legtöbben nem értik, és nem is akarják megérteni, miről szól a vegetarianizmus, csak fújják a magukét a régóta megdöntött, "tudományos" ellenérvekről. (lásd állati fehérjék, csak zsírban oldódó vitaminok, nyomelemek, ásványok, stb.) Olvass, művelődj, nézz utána a témának, -- főleg hogy az elkerülhetetlen kritikák ne érjenek váratlanul.


Ismerd meg a vega barátod többi vega barátját is (ha van neki,) és tudatosan keresd a hasonló gondolkodásúak ismeretségét. Például: veg.hu


Készülj fel rá, hogy megpróbálnak többen trükkös módon mégis megetetni, a kajádba csempészni, rád tukmálni stb húst, csak hogy bizonygassák a saját igazukat, miszerint "na ugye, hogy meg lehet azt enni, és semmi bajod nem lett tőle". Ha kell, döntsd el, hogy nem fogadsz el ételt, különösen olyanoktól soha többé, akik akár egyszer is "bepróbálkoznak" ilyesmivel. Ne szállj velük vitába, csak a továbbiakban udvariasan de határozottan hárítsd el, ha étellel kínálnak.


Tanulj meg főzni!!!

Ha csak teheted, magad állítsd össze az ételeidet, olyan hozzávalókból, amiket magad válogattál össze, vettél meg, készítettél elő. SŐT! Tanulj meg finom, tápláló vega ételeket elkészíteni, és néha lepd meg azzal a családot, hogy te főzöl mindenkinek, persze vegásan.


Alap, hogy nem számíthatsz mindig mindenkinek a megértésére és segítségére. A legtöbb az ő szempontjukból tulajdonképpen jogosnak felfogható kritika azért érhet, mert majd akkor ezen túl neked mindig külön kell főzni, külön hozzávalókat beszerezni, rád külön készülni vendégségben, stb. Készülj mindig úgy, hogy ne okozz plusz gondokat. Olyan vendégségbe ne járj, ahol ragaszkodnak a húsos ételekhez; vagy ha muszáj (pld a családdal együtt, rokonlátogatáskor) akkor beszéld meg a vendéglátókkal, hogy csak gyümölcsöt, és köretet adjanak, amit nem kell miattad külön megfőzniük. Nyugtasd meg őket, hogy azért te rendszeresen eszel rendesen is, csak most kivételesen így oldod meg, mert nem akarsz a terhükre lenni.

2014. okt. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen lehetsz vegetáriánus bármikor. Az nem baj, ha korábban ettél húst, nagyon sokan később válnak azzá. Valaki etikai okok miatt, amikor megtudja, valójában hogyan bánnak a "haszonállatokkal" a tejért, húsért, tojásért. Van aki egészségesebbnek találja ezt az életmódot, van akinek a vallása nem helyesli, és van aki betegség miatt nem ehet húst. Szóval sok indoka lehet.

Ne hallgass azokra, akik rosszindulatúan reagálnak az elhatározásodhoz. Ha te így jobban érzed magad, akkor ne hagyd magad lebeszélni. A legfontosabb, hogy változatosan táplálkozz, olvass utána a témának, és ahogy előttem is írta Zoli, jó ha megtanulsz főzni is, akkor egyrészt nem vagy ráutalva senkire (hogy azt kelljen enned, ami "van"), másrészt nagyon finom vegetáriánus ételek vannak, amiket ha megismersz még megszokásból sem fog hiányozni többé a hús. Sok sikert.

2014. okt. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!