Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki csak azért választott egy...

Aki csak azért választott egy szakot, hogy sokat keressen vele, az hogy volt képes elvégezni, úgy, hogy csupán a pénz motiválta, de egyébként nem szerette a tanult szakmát?

Figyelt kérdés

Más is választott ez alapján és bánta meg a döntését a szak tanulása közben? (Itt felsőoktatási szituációról van szó) Mással is történt olyan, hogy elkezdte, mert sokat kereshet majd vele, de közben rájött (már az elején), hogy beleválasztott és mást szeretne csinálni?


Van olyan aki ott hagyta az egyetemet, mert már nem bírta tovább és a pénz nem motiválta? Mennyire gyakori az ilyen eset?


Ha valaki hasonló cipőben már járt, ossza meg velem a tapasztalatait. Előre is köszönöm!



2014. okt. 24. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos volt ilyen. De nem minden esetben nyújt elég motivációt a pénz, ha nem érzed jól magad benne. 2. lehetőség: Közben elfogadta és elkezdte másik oldalról nézni, hogy miért élvezhető.
2014. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Személy szerint csak és kizárólag a pénz biztosan nem tudna motiválni egy minimális szinten kell hogy érdekeljen.

Amit én választottam azzal úgy voltam, hogy nagyon nem jó aztán egy idő után találtam benne szépséget is és most olyan 6/10-re osztályoznám olyan szempontból, hogy mennyire érdekel. Azaz pontosan tudok olyan területet esetleg területeket mondani amik egyértelműen jobban érdekelnek, de tetszik ez annyira, tudok ez iránt bőven annyira motivált lenni, hogy ne változtassak.


Abban viszont biztos vagyok, hogy ez alatt semmiképpen nem folytatnám és váltanék. Amikor így osztályozod magadban (már ha szeretnéd) akkor fontos, hogy próbálj meg mindenféle külső tényező nélkül értékelni. Nekem például nagyban hozzájárult az, hogy az ott lévő közösséget nagyon nem szerettem (most sem vagyok nyilván oda értük, nincs velük problémám csak nagyon más vagyok az ottani átlagtól) és ez egyértelműen befolyásolt. Amikor később azt kiszűrtem akkor vettem észre hogy bizony ez tud engem érdekelni.

2014. okt. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!