Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Volt már valaki hasonló...

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit csinált? Hogyan oldotta meg? (bővebben a leírásban! )

Figyelt kérdés

Két és fél éve egy fiú miatt kezdtem el a jelenlegi hobbimmal foglalkozni, ami korábban nem érdekelt, és ez által ismertem meg a jelenlegi barátaimat (a fiúnak akkor már az volt a hobbija évek óta, és sok közös barátunk lett). Bár mindig kedvesek voltak velem, és többnyire számíthatok rájuk, nem érzem, hogy igazán közéjük tartoznék. A sráccal már néhány hónapja mindennek vége lett, és eléggé bunkó volt velem a végén. Amíg szerelmes voltam, foggal-körömmel ragaszkodtam a közös hobbinkhoz és más dolgok nem is érdekeltek igazán azon kívül. A korábbi hobbijaimat és érdeklődési köreimet mind feladtam, a korábbi barátaimmal összevesztem miatta. Most úgy érzem, nem is érdekel igazán, amit együtt csináltunk, és hiányzanak a korábbi dolgaim. Bizonytalan vagyok, hogy mit tegyek, mert szeretném abbahagyni, de annyira a komfortzónám lett az elmúlt kettő és fél évben, hogy nem tudom, mihez fogok kezdeni nélküle. A régi barátok már nincsenek meg, a régi hobbikat egyedül nem merem újrakezdeni, a jelenlegi barátaim pedig félek, hogy elfordulnak tőlem, ha felvállalom, hogy a csalódás után visszatértem a régi értékrendemhez. Szeretem a barátaim és örülök, hogy számíthatok rájuk, én is igyekszem segíteni nekik, amiben tudok, de mégse érzem úgy, hogy különösebben kötődnék hozzájuk. Nem tudom, hogyan cselekedjek, nem tudom, tudok-e a barátja maradni olyan embereknek, akinek más az értékrendje, mint nekem. Ki merjek lépni hirtelen a jelenlegi komfortzónámból vagy szépen, fokozatosan távolodjak, esetleg maradjak benne? Úgy érzem, megjátszani az egyetértést nagyon felmorzsolna.

Szeretnék tanácsot kérni és lehetőleg kapni is olyanoktól, akik már voltak hasonló helyzetben. Előre is köszönöm az összes igényesen megfogalmazott, segítő szándékú választ!


2014. nov. 2. 02:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem voltam kifejezetten ilyen helyzetben, én azzal jártam meg kicsit, hogy egy egyetemre mentem egy számomra nagyon fontos emberrel és ott nagyon elmérgesedett a viszonyunk félidőben... Attól még befejezem a szakot, valószínű hamarabb is, mint ő.

Mivel fogalmam sincs mit csinálsz, így én a helyedben csinálnám azt a közös hobbit kicsit kevesebbet és visszatérnék a régihez. Nem töltheted a fél életed azzal, hogy olyan dolgokon rágódsz, amit mások gondolnak rólad. Ha megszólnak is el lehet rendesen magyarázni, hogy ebben a nagy szerelemben kicsit elvesztetted magad, most újra kipróbálod, hogy mi tetszik és mi nem, kicsit feszegeted a határaid, és megtalálod azt az önmagad, aki egyedül vagy.

2014. nov. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!