Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem azt, hogy ha...

Miért érzem azt, hogy ha megyek például az utcán, hogy mindenki rajtam nevet, meg engem figyelnek?

Figyelt kérdés

Sokszor érzem azt,hogy engem néznek hogy milyen rosszul nézek ki,vagy azért mert csúnya vagyok(nem tudom,hogy ez igaz már mondták hogy nem nézek ki rosszul de ezt érzem )

Ha valakik(ismerős vagy nem)röhögnek úgy érzem ,hogy rajtam nevetnek.Mivel úgy érzem ronda vagyok sok mindenkire irigy vagyok,hogy ők normálisan néznek ki én meg nem.

15L


2014. nov. 8. 17:54
 1/10 anonim válasza:
75%

Én is észre vettem már magamon, hogy, ha pl a buszon röhögnek, akarva-akaratlanul elgondolkodom azon, hogy rajtam röhögnek.

Oké. De miért röhögnek rajtam? Szétáll a hajam? Kilyukadt a gatyám? Leszakadt a cipőm talpa, netán ráragadt valami?! Valami van az arcomon?

És utána vagy leszállnak Ők, vagy Én. Ennyi volt. És utána gondolkodom el azon, hogy és, ha rajtam nevettek? Legalább örömet okozhattam másoknak. Egyébként, sajnos ezt az ember saját magam generálja, és amíg csúnyának tartod és érzed magad, ez nem fog változni.

Gondolkodj el azon, hogy miért vagy Te "csúnya" és, ha van rá módod változtass rajta, és várd ki, hogy "elmúlik-e" ez az érzés.

2014. nov. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod csak mikor ezt érzem mindig szorongok.Szerintem önbizalom hiányos vagyok,mert az általános iskolamba nagyon sok mindenki csufolt,beszóltak nekem valami apróság miatt és egy idő után kezdtem el hinni hogy tényleg rosszul nézek ki.Akkor szerintem ezért nemtudok más emberrel úgy beszélni,hogy a szemébe nézzek:$
2014. nov. 8. 18:50
 3/10 anonim válasza:

Igen, sajnos ez lejött nekem is, hogy önbizalom hiányos vagy.

Hát például anno a töri tanárom sosem nézett egyetlen diák szemébe sem mikor magyarázott, tanított. De őt nem mondanám önbizalom hiányosnak (sőt..túlzottan sok volt neki..)

Én azt javaslom (tudom maszlag duma..), hogy értékeld át egy kicsit magad. Írd le, hogy mi az ami nem tetszik, és mi az ami mondjuk pozitív rajtad. Egyébként pedig amióta láttam az én "naagy, menő, gyönyörűséges" volt iskolatársam korán reggel boltban vásárolni, rájöttem arra, hogy természetes szépség alig-alig van. (Márpedig Ő annak volt titulálva.. Na ja, csak nem látta senki "igazán" Őt.) Azok a lányok akik "talpig barnában" és a láthatatlan alapozójukban mászkálnak az utcán nem természetes szépségek!

2014. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
És ugye 21. század. A HD alapozók stb... Csodát művelnek az emberrel :)
2014. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából én teljesen más vagyok mint a többi lány.A hajam kb félhosszú,göndör nem kiengedve hordom mint mindenki,hanem összefogva.Nem sminkelem magam,viszont ma már majdnem minden ilyen korú lány sminkeli magát.Elég csendes vagyok,nemtudok sokat beszélni,pedig megpróbáltam de nem megy és ebből már sok problémám volt, sokan meg sem akarnak ismerni,nincs sok barátom,így sokat vagyok egyedül.Bárkivel beszélek legyen az anyám,tanárom,barátnőim nem tudok a szemükbe nézni,mert úgy érzem,hogy sokkal "alacsonyabb" vagyok náluk.Például ha felszállok a buszra,megyek a városban valakik rámnéznek vagy maguk között nevetnek elkezdek stresszelni miért néznek engem annyira.Pozítiv dolgot nagyon nem látok magamban.
2014. nov. 8. 19:42
 6/10 A kérdező kommentje:
És hogyan lehetne növelni az önbizalmamat?
2014. nov. 8. 20:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Fhu,bakker,mintha magamat látnám!Az új sulimban én is csöndes vagyok,nem nagyon akarnak velem beszélgetni,de általánosban nekem volt a legnagyobb szám,most 9-re meg mintha kicseréltek volna...Most kezdtem el ezen változtatni és teszek róla hogy ne a külsőmmel foglalkozzanak,hanem hogy én is normális ember vagyok és bírjanak.Az egyik gyereket,aki hetekig btatott és a nyakamra járt,amikor már betelt a pohár mert össze-vissza dobáltak vizes zsepivel,stb.,fogtam magam,elővettem a vizes üvegemet...Nem hitte el a kis kcsög hogy meg merem tenni,hát megtettem és félig üres lett az egyliteres üveg.Persze engem is leöntöttek egy kicsit,de az meg se kottyant.Azt se tudta hogy hova kapjon,a tanár meg nekem adott igazat,mert tudta hogy igazam van és régóta bztattak.

Szóval én is csak annyit tudok "mondani",hogy legyen egy kicsit több önbizalmad,tudom hogy nehéz betartani,de próbáld magaddal elhitetni,hogy különbb vagy,mint ők.Nem azt mondom hogy le kell őket önteni,de mióta léptem,azóta csak annyi hogy néha odaordít valami fságot,amit sértésnek szán,de màr leszom:D

2014. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jól tetted. :D köszi a válaszod!
2014. nov. 30. 21:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit és hidd el,sokkal különbb vagy,mint azok a felszínes emberek,akik csúfoltak!Lesznek majd még rondák idős korukra és akkor majd bánják hogy senki nem nyitja rájuk az ajtót:D
2014. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
így legyen!:D köszi
2014. dec. 2. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!