Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az önbizalomhiány szerepet...

Az önbizalomhiány szerepet játszhat a tanulmányi eredményben?

Figyelt kérdés
Kiskoromban folyton szidtak. Ha az ABC- ben valamit hibáztam már rögtön kaptam a nyaklevest. Pedig még ovis sem voltam. Alsó osztályban folyonos ordítás volt. Most felsőben lenéznek, mivel gyengébb a jegyem. Ha egy tanár kimondja a nevem kiugrik a szívem a helyéről. Ha mondani kell valami a tanáromnak szintén izgulok.

2014. nov. 12. 21:00
 1/5 anonim válasza:
100%

Dehát leírtad a tüneteket! :-)

Amúgy sajnos igen, nagyon erős szerepet játszik az önbizalom az érdemjegyek terén. Nagyon sajnálom, hogy így alakult neked, nagyon sok pedagógus nem való a pályára...

De ki ütött meg egy óvodást az abc miatt???

2014. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A problémák 95%-ban az önbizalomhiány a fő felelős.Nagyon sok emberbe belenevelik a negativitást még kiskorában, hogy ő egy senki és próbálják elnyomni a személyiségét.Ez óriási problémákat okozhat a későbbiekben, tönkreteheti az egész életét az embernek.Óriási szerepet játszik a tanulmányi eredményekben is, ebben 100%-ig biztos vagyok.

A megoldás:olvass önfejlesztő könyveket a pozitív gondolkodásról, próbáld meg megvenni vagy letölteni Brian Tracy:Phoenix szeminárium című anyagát, iszonyúan hasznos.

Minden ember alapjában véve nagyon értékes és boldogságra, sikerre született, mint ahogy te is.

Ha érdekelnek könyvcímek, vagy hogy mit tegyél konkrétan, akkor írj nekem privit és segítek.

2014. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 Volt egy nő aki engem gondozott amíg a szüleim dolgoztak. Anyukám megkérte őt hogy tanítson amíg ő nincs itthon. Ha nem tudtam valamit akkor ritkán de kaptam nyaklevest.
2014. nov. 12. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, játszhat. Én már egyetemre járok, másodéves vagyok. Amikor első éves voltam, nem volt önbizalomhiányom, és jól sikerültek a vizsgáim. Most önbizalomhiányom van, mert elhagyott a barátom, és meglátszik a vizsgaeredményeimen is. Az e féléves vizsgáim nagyrészén megbuktam :(
2015. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó. De azért még kívánom hogy legyél sikeres. :)
2015. jan. 10. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!