Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Meddig normális ha így viselke...

Meddig normális ha így viselkedek?

Figyelt kérdés

Anyukám fél éve halt meg, 10 éves voltam mikor rákos lett és 10 évig kapta a kemot és eddig bírta.

Tulajdonképpen nekem természetes volt,hogy havonta egyszer kezelést kap és 1 hétig rosszul van aztán megy minden tovább mint egy normális családban, de ettől függetlenül tudat alatt és úgy egyébként is nagyon sok nehézséget okozott,mindig féltem tőle,hogy meghal.

Visszahúzódó,szorongó gyerek voltam, azt mondták,hogy talán ezért.

Most,hogy meghalt anyukám sokszor vagyok szomorú,ha rossz kedvem van mindig rá gondolok (és még rosszabb lesz) de alapvetően sokat nevetek,szórakozott vagyok mindenki hülyének tart a szó pozitív értelmében, de a barátnőm előtt nem igazán tudtam elővenni ezt az oldalam, gyakran voltam előtte szomorú/morcos, talán tőle vártam valami támogatást, és mondjuk neki is nehéz lehetett egy ilyen helyzetbe csöppennie, és gyakran mondta,hogy lelki sérült vagyok (szakítás után lelki nyomorultnak nevezett) és bár rosszul esik, de talán van benne valami,viszont én úgy gondolom,hogy fél év után még normális,hogy sokszor szomorú vagyok, csak kérdés,hogy meddig és hogy jól gondolom e.

Nem tartom magam depressziósnak, néha ugyan lenne kedvem halottnak lenni, de előbb leszek miniszterelnök mint öngyilkos, nem akarok meghalni nem tartom megoldásnak.

Pszichológusi segítséget nem kértem mert ugyan felajánlottak, de ott az "kib****tt kemény vagyok" álarc és nem fogadtam el, szinte senkinek sem beszélek anyukám haláláról mert tudom hogy ezekre nehéz válaszolni és nem akarom nehéz helyzetbe hozni a barátaimat mert ők nem pszichológusok,hogy kielégítő választ adhassanak, csak amolyan felületesen beszélek velük erről.

Nem tudom,hogy megtudom e oldani ezt is magamban, sosem kértem külső segítséget,minden lelki problémámat egyedül akarom megoldani, eddig sikerült, de lehet,hogy ez már nem fog menni.

Szerintetek meddig normális a rossz kedv,szomorúság?

(Hangulatingadozásaim nincsenek, pontosabban mások nem látják, mindig jó kedvű,figyelmes és segítőkész vagyok)


2014. nov. 13. 22:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Félreértésre adhat okot: MÁSOK előtt vagyok vidám,jókedvű, ha egyedül vagyok akkor pedig sokszor levert,szomorú.(és a barátnőm előtt is ilyen voltam sokszor)
2014. nov. 13. 22:08
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan sírd ki magad és anyádat engedd el.
2014. nov. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1O evig rettegesben eltel, hogy anyukad meghal, hat nem csoda, hogy melankolikus vagy. Sokan meg hasonlo hatasok nelkul is kisse szomorkasak a te korodban, neked legalabb indokod van:)

Nem muszaj pszichologushoz menned, ha nem akarsz, pl. olvashatsz is pszichologia konyveket. Ugy egyaltalan, ha rossz kedved van, erdemes elovenni egy konyvet, sokszor kihuz a szarkedvbol es meg muvel is. (tudok ajanlani egy-ket pszichologia konyvet, ha akarsz, irj priviben)

a mindig "jo kedvu, figyelmes, segitokesz" ("a masokat nem terhelek a problemaimmal") emberek gyakran depressziora hajlamosak, de mindenkeppen erzekenyebbek, mint az atlag. Ezt el kell fogadni. De azert erdemes lenne egy baratoddal - akiben megbizhatsz - legalabb oszinten beszelgetni. Nem azert, hogy pszichologuskent aszisztaljon, hanem, hogy kibeszeld es esetlegesen egy masik perspektivaba tud athelyezni a gondolataidat.

2014. nov. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Természetesen nem lehet rád erőltetni semmit, ebből a helyzetből valószínűleg akkor fogsz teljes mértékben kimászni, ha felismered, elismered és akarni fogod a segítséget. Egy pszichológus tudna segíteni abban, hogy ezt feldolgozd de nem ő fogja helyetted megoldani az egészet, ő csupán asszisztálni fog.

Én elfogadom azt a "kemény vagyok" álarcot, és hogy sokan hasonlóan gondolják, de például az én szememben "keményebb" az, aki elismeri azokat a pontokat, ahol segítségre szorul és nem fél keresni azt. De ez csak egy vélemény. :)

2014. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!