Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindig keményen tanultam, de...

Mindig keményen tanultam, de feleslegesen. Más is érezte így?

Figyelt kérdés

Mindig lelkiismeretesen tanultam, ráadásul ügyetlenül puskázom.

Úgy érzem, semmire se volt jó a sok tanulás, főleg a felsőoktatásbeli... Próbálok nem gondolni erre, de amikor eszembe jut a dolog, elszomorodom.


Olyan, mint készülni a maratonra, majd az ember elveszíti mindkét lábát a verseny előtt egy nappal.


Más is volt így?


2014. dec. 29. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze,én is sokszor vagyok így,főleg évközben. A gimnázium utolsó 2 éve nem egy leányálom,ha tovább akar tanulni az ember. A múltkor is egy csomót tanultam 2 verset,aztán csak egy 3-asra sikerült elmakognom:|
2014. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Én már voltam így.Hiába tanultam mindig rossz lett,volt olyan amikor nem tanultam mégis jobb lett mint amikor tanultam.Próbáltam nagyon oda figyelni az órán és többnyire ott értettem meg a tanultakat és amikor tanultam akkor már csak elkellet olvasnom egy kétszer és már ment is a dolog.Bocs ha rosszul írtam valamit.
2014. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Igen, én is folyton ezt érzem, emelt biokémia szakon vagyok most 10.-es, minden nap van nulladikom, legalább 3is suliba vagyok és akkor még otthon is tanuljak... én persze tanulok, egész napokat, van hogy nem is csinálok mást, és rettentően fáj, amikor kiosztják a 3-as fizika tz-t... akkor mi értelme ennyit tanulni???!??! Már én sem tudom mit akarok... Utálom ezt az egészet. Amúgy a magyar oktatás sz@r. embertelen... vannak olyan dolgok amiket be lehetne tiltani, de ez is más téma, hiszen nem is lehet változtatni rajta... Nos az a legnagyobb probléma hogy a gyerek tanul, de hiába, mert pl nem ért egy adott tantárgyhoz, a tanár meg elkönyveli hülyének. és tanulsz, tanulsz, de csak nem sikerül, így egyre rosszabbul állsz hozzá az adott tárgyhoz, elveszted iránta az érdeklődést, a reményt is, de ki kell tartanod! A módszert arra hogy ne add fel, meg magadban kell megtalálnod, mert mindenki másban/ért reménykedik, de soha soha ne add fel, főleg ha van tehetséged, kitartásod!! :))
2014. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, de nem erről beszélek!


Amúgy gimiben én is végig így voltam, ahogy írjátok, felsőoktatásban már kevésbé (igen, pont ott kevésbé).



Rossz szakot választottam, totál értelmetlen büfészak, elhelyezkedni szakmában lehetetlen, dehát ez nem is egy szakma. Nomeg nem is igazán szeretem.

Szóval feleslegesen tepertem....

2014. dec. 29. 19:57
 5/12 Srapnel ***** válasza:

"Nomeg nem is igazán szeretem.

Szóval feleslegesen tepertem..."


Ha nem szereted, akkor valóban felesleges volt. Hivatást kell keresni és úgy választani iskolát.

2014. dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hivatást keresni... jó "vicc". ;)

Ez azért nem olyan könnyű!

2014. dec. 31. 13:46
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha pedig valakinek tetszik, és nem tud elhelyezkedni benne, az szerintem sokkal rosszabb, mintha sose szerette volna.

Ha nem szereti, akkor csak 3 évvel többet foglalkozik olyasmivel, amit nem szeret (ugye amíg tanul, aztán amikor dolgozik valamit).

Ha szereti és sose tud benne dolgozni... az pedig egy nagy törés.

2014. dec. 31. 13:47
 8/12 anonim ***** válasza:

"Rossz szakot választottam, totál értelmetlen büfészak, elhelyezkedni szakmában lehetetlen, dehát ez nem is egy szakma. Nomeg nem is igazán szeretem.

Szóval feleslegesen tepertem...."


Akkor ez valóban így van, tök fölösleges volt. Kivéve ha nem valami magolós ökör szak volt és fejlődött a logikád, mert akkor már profitáltál belőle.


Olyat kell tanulni, amit szeretsz és ennyi. Ostobaság erre kifogást keresni, ha szereted, akkor csinálod, méghozzá jól, akkor pedig top leszel benne, onnantól van munkád, a kifogás keresés csak a gyengeség jele. Akarsz valamit, teszel érte, ennyi, nem több.

2015. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az nem úgy megy azért, hogy valaki szereti és lesz állása...

Amit most tanulok, azért azt is szeretik páran - bár nem a mi sulinkban :D - és nincs állásuk.


Valamennyit fejlődött a logikai készségem, de ehhez nem kell suli.

2015. jan. 4. 16:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem két év fizikus képzés alatt a logikán olyan mértékben fejlődött, ahogy azt elképzelni sem mertem. Kizárt dolog, hogy egyetem nélkül erre a szintre fejlődött volna a logikám. Egy bizonyos szintig el lehet lébecolni, de onnantól önmagadban kevés vagy logikád fejlesztéséhez.


Nem a szak szeretetétől leszel jó, hanem attól hogy kihajtod a beled. Ez pedig nem gond, hanem öröm, ha szereted amit csinálsz, ennek mellékterméke az, hogy jó leszel, akkor pedig lesz munkád.

2015. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!