Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bizonytalan vagyok, nem...

Bizonytalan vagyok, nem tudom, mit kellene tennem, segítene valaki?

Figyelt kérdés

Gimit végeztem, most elsős vagyok az egyetemen, ápolói szakon. Most, hogy az első szemeszter végére értem, nem vagyok biztos benne, hogy életen keresztül ezt akarom csinálni. Ha pedig otthagyom az egyetemet, fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek. Több minden is érdekel, de bennem valahogy a dolgok nem egészen kompatibilisek, hogy úgy mondjam :) Imádok számítógéppel dolgozni, de az informatikusnak egy kicsit a matekhoz is kellene értenie, ami nálam kicsit hiányzik. Zenemániás vagyok, Mozarttól egészen Iron Maidenig mindent hallgatok, de sem szépen énekelni, sem hangszeren játszani nem tudok. Imádok utazni, és a fényképezés is érdekel. Lány léttemre szeretem a sportot, azt hiszem jobban értek hozzá, mint a fiú haverjaim többsége, otthon vagyok főleg a fociban, teniszben, hokiban, kosárban, viszont nem vagyok egy sportos alkat, bár teniszezek hobbi szinten. Soha nem voltam egy babázós kislány,a barátaim 70százaléka fiú, mindig a fiúkkal játszottam, pisztolyok, puskák, kardok, csúzlik, stb. :D A katonai pálya mindig is érdekelt, de ahogy már említettem, nem vagyok egy sportos alkat. Egy rejtett vágyam, hogy színházban dolgozhassak. Nem mint színész, hanem valahol a háttérben. Viágosító, operatőr, valami ilyesmi. Elektronika-technika függő vagyok, számítógépet, TVt, mobilt bármikor szétszedem, javítom, összerakom. Szabadidőmben Fifázok, és különböző verekedős PC játékokat játszok.

Szlovákiában élek,magyar mellett beszélek szlovákul, angolul középfokon, németül alapfokon. Kb ennyi, és minden elismerésem, annak, aki végig olvasta :D



2015. jan. 6. 20:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem a végére, 20L
2015. jan. 6. 21:02
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is bizonyosodj meg benne, hogy tényleg nem akarsz-e ezen a szakon maradni. Ha tényleg nem akkor jelentkezz át egy másik egyetemre, például egy műszakiba, persze akkor nem info szakra :D Ajánlom az Elektro-technikát vagy a Gépészetet. És a matek annyira nem fontos. Ezeknél elég ha érted a gondolat menetet, nem kell a legnehezebb egyenletekhez érteni. És akik műszaki egyetemen tanulnak azoknak majdnem 100%a fiú, akik sportolnak és gépen kockulnak. Szóval neked csak ajánlani tudom. De ha mégis maradsz az ápoló szakon és végigcsinálod, azután még bármi lehet belőled, és bármit hozhat az élet. Lehet, hogy egy elektro-technikai állást, de az is lehet, hogy egy színházi munkát...
2015. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Suli elvégzése után milyen szakok vannak? Vagy átmész orvosira?
2015. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legyél sport orvos. :D
2015. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A csoporttársaim azt tanácsolták, várjam meg a gyakorlatot, és ha az sem tetszik, akkor váltsak.Az az igazság, hogy annyi ökörséget tanulunk, hogy már elment a kedvem az egyetemtől :(
2015. jan. 6. 22:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenhol nagy ökörségeket tanítanak.
2015. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Máshol is tanítanak sok mindent, ami nem tetszik majd. Ezek a "szóró" tárgyak.
2015. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Srapnel ***** válasza:

"Az az igazság, hogy annyi ökörséget tanulunk"


Ezeknek az ökörségeknek megvan az a kellemetlen tulajdonsága, hogy néha szükség van arra, hogy tudja őket az ember. Egy szakmát nem csak az egyetem alatt művelsz, hanem jó esetben egy életen át. Egy élet alatt pedig előbb-utóbb sok ökörség felbukkan és kinek kellene értenie hozzá, mint neked, akinek a szakmája?

2015. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!