Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezt meddig lehet birni? Mit...

Ezt meddig lehet birni? Mit csinaljak? Halatlan vagyok, es onzo szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyetemre jarok, egy felsofoku szakkepzesen veszek reszt. Leginkabb anyam unszolasara, mentem felsooktatasba( bar ez nem az O hiabaja, hisz en nem jottem ra a 19 ev alatt, mit is akarok magammal kezdeni) .

Nem szeretem, sot utalom. Erre mar elso heten rajottem. Az egyetem, az eloadasok, a kozosseg mind egy nagy lofutyi. Raadasul, ha el is vegzem ki tudja hova vesznek fel, mint munkavallalot ilyen tudassal.

A lenyeg, egyszeruen annyira nem tetszik,nem erdekel hogy mar lesz*rom, merhetetetlenul is haragszom ezert magamra. Tobb eloadasra be se mentem, pot zh-kal jutottam ide a vizsgakhoz. Egyszeruen nem mennek , (erre meg ra segit az is, hogy csak magolni tudok, es tobb szaz oldalt keptelen vagyok), eddig szinte mindenbol megbuktam, vagy a mostani betegsegem miatt nem tudtam bemenni az adott vizsgara. Penteken irok, de meg alig neztem at vmit, holott ez egy fontos targy, de mar ez sem izgat...

Egyetlen egybol mentem at, de az is anyunak koszonheto, mivel O irta meg helyettem a szakdolgozatot.

Osszevesztunk mar egy parszor, de a vege mindig ugyan az. Remenykedik, hogy azert csak megprobalom, en meg feladom egy par nap alatt. Kezdi elveszteni a turelmet, nem tudom mire szamitsak mikor majd kiderul , megint nem sikerult egy vizsga.

Rosszul erzem magam, mert tudom, hogy csak jot akar, de ez egyszeruen...nem megy. Eleve egy nagyon labilis termeszetu ember vagyok, rosszabb pillanataimban volt, hogy mar nagyon messze mentem. Bele vagyok temetkezve az onsajnalatba , a sikertelensegbe, es abba, hogy nem talalom a helyem a vilagban. Erre rasegit ez is...


El vagyok keseredve...


2015. jan. 7. 23:47
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
73%
Ha van valami,ami érdekel,akkor fogj bele.De valószínű,hogy évek múlva bánni fogod,hogy meg volt adva a lehetősége diplomaszerzésre,de nem éltél vele.Én így jártam.
2015. jan. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezert nem kapok diplomat. Ez egy okj, tulajdonkeppen.
2015. jan. 8. 00:00
 3/21 anonim válasza:
100%
Akkor mindenképpen olyat csinálj,amihez kedved van.Gondolom ha az anyudnak elmagyarázod őszintén,meg fogja érteni (előbb vagy utóbb).
2015. jan. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Szerintem mondd meg anyukádnak, hogy nem szereted azt amit éppen csinálsz.. Nem muszáj tovább folytatnod a tanulmányaidat, le is léphetsz onnan. Lehet munkát találni érettségivel is, csak az sokkal rosszabb. Először azt kéne eldöntened hogy mit is akarsz kezdeni az életeddel, mivel szeretsz foglalkozni, aztán átmehetsz egy olyan szakra amit szeretnél is tanulni. Anyukád biztos meg fogja érteni a döntésedet, az sokkal rosszabb ha nem szólsz semmit, csak beletörődsz és sorra buksz mindenből. Legalábbis én ezt tenném a helyedben ;)
2015. jan. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseget!


Az a baj, hogy felek tole. Ha ele allnek, hogy nem csinalom, en nem is tudom mit muvelne...

Teny es valo, nincs tehetsegem semmihez. Egy vmi viszont erdekelne, az azsia kultura. Nagyon szeretnek felsofokon megtanulni legalabb egy azsiai nyelven. Szerintem tudnam kamatoztatni, de le lettem hurrogva, hogy nem menne ugy sem, es csak a munkanelkuliek sorat gyarapitanam

Holott ezzel a szakkal vegkepp nem talalnek munkat szerintem, de ha igen, akkor minimalberert.

2015. jan. 8. 00:22
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott komolyan!Sajnos sokan tényleg tönkremennek a sulitól és addig csinálják,amíg ki nem csinálják magukat idegileg. Ezt a legtöbben úgyis csak lustaságnak fogják fel, mert ők nem tudják, hogy vannak, akik tényleg rosszul tudnak lenni a sulitól...


Következő félévben passziváltass,aztán még esetleg február 15-éig tudsz jelentkezni más suliba.


Én a helyedben tuti levelezőn csinálnám a sulit.

2015. jan. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Hát ezt én is írhattam volna, nekem is pénteken lesz egy vizsgám és december 27-e óta bele sem bírtam nézni, egyszerűen kényszeresen játszom a gépen, nézem a tévét, de nem bírom megtanulni és pár napja már le is s.zarom. Nekem ez az utolsó évem agy egyetemen, de dettó a te helyzetedben, már 2 évet csúsztam vele, szóval 6 év alatt végzem el, azt amit utálok, szerinted milyen érzés? De tudom, hogy muszáj, mert ha ez nincs meg, akkor akár fel is köthetem magam. Szerencsére a pénteki még csak az első vizsgaalkalom lesz, így ha bukta, még mehetek vizsgázni. A szakdolgozatról ne is beszéljünk, még neki se kezdtem!!!! más meg már ezerrel írja. Most le is betegedtem mert idegileg is kikészültem a családom miatt.

Rám is anyukám erőltette az egészet, én szerettem volna dolgozni és utána kitalálni, hogy mit akarok, most hogy elvesztek az államilag támogatott féléveim, már soha nem csinálhatom azt, amit szeretnék.

Tudom könnyű mondani, de erőltesd meg magad, tényleg megbánnád később, hogy eldobtad magadtól ezt a lehetőséget. A tanáraink mindig azt mondják azzal követjük el a legnagyobb hibát, ha meg sem próbáljuk a vizsgát, mert lehet, hogy átengednek egy kettessel, ha olyat húzol, amihez tudsz valamit nyökögni.

2015. jan. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Drága fiam érettségi előtt áll, és már most nyakig elmerül a továbbtanulás útvesztő jövőjébe. Én szülőként úgy látom, fogalma sincs hogy mit kezdjen magával, nincsenek tervei és éppen ezért szülőként mélységesen átérzem szüleid kétségbeesett helyzetét is. Mert egy normális szülő azt, szeretné, hogy révbe érjen a gyereke! DE SEMMIKÉPPEN SEM ÚGY, HOGY AZ IMÁDOTT GYERMEKE LELKILEG BELE BETEGEDJEN! Talán az lenne a megoldás, ha legyőznéd a félénkséget és oda állnál az anyukád elé, és őszintén bevallanád, hogy neked ez nem fog menni! Ér-e annyit neki, hogy előbb-utóbb a pszichiátrián köss ki? Bevallom én is képes lennék arra, hogy a fiam helyett megírjam a szakdolgozatát, de az is biztos, hogy észre venném azonnal ha boldogtalan lenne! Nem kényszeríteném semmire! Ha soha nem lesz diplomája, akkor is az én imádott gyermekem fog maradni!
2015. jan. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 megadeth18 válasza:
72%
Héj! Figyelj már! Egyrészt jó dolog a felsőoktatás, de ha leszarod, akkor nincs mit csinálni. Viszont ami nem igaz, hogy az ázsiai nyelves diplomával minimálbért kapsz. Ha elmész japán ügyintézőnek valami nagy elektronikai céghez, rohadtul meggazdagszol, de ahhoz az kell, hogy ne édesanyád csinálja helyetted a szakdolgozatot, hanem leülj a seggedre, és tanuld, amit kell. Hidd el, egy japánszakos diplomával ha nem vagy életképtelen, egy kis ügyeskedéssel nagyon fasza melót lehet szerezni akármelyik nagy japán cégnél! Ezt mondd meg anyukádnak.
2015. jan. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én a helyedben pedig otthagynám, akármit is mond anyukád, szerintem te is jobban jársz, mert ez így csak szenvedés, talán ha elvégzed, a munkádat sem fogod szívesen csinálni. Lehet hogy ha olyat tanulhatnál, ami érdekel, az sokkal jobban menne. Akár az ázsiai nyelvek, csak ott is le kell tudni ülni tanulni. Én japán szakos vagyok, nagyon tanulós a szak, nagyon sok önszorgalom kell hozzá.
2015. jan. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!