Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utálom az életem. Mit tegyek?

Utálom az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elviselhetetlen az egész. Csődtömeg vagyok. A szüleim nem törődnek velem kellően, csak a maguk baja érdekli őket. Ha beteg vagyok(ami gyakran előfordul) nem nagyon érdekli őket, szerintük az én hibám, és ha netán orvosságot kéne venni, akkor mindent kitalálnak, hogy ne kelljen vegyenek, vqgy odavágják, hogy miért nem veszek magamnak(mert hát egy középiskolás úszik a pénzben, amit a nagyszülőktől kapok ünnepekre mindig elpróbálják csórni, hogy majd visszaadják... A szülinapi pénzem is visszakapom és vehetek majd végre egy laptopot, na igen, esetleg az álmaimban)... Hogy fokozódjon a helyzet normális barátaim sincsenek, vagyis olyanok akik közel állnának hozzám.Ha nekik, a szüleomnek vagy az öcsémnek próbálom elmondani, hogy mi a bajom vagy csak elmesélnék valamit ami történt velem mindig közbevágnak, hogy a sajátjukat mondják vagy csak úgy csinálnak mintha meg sem hallották volna.. A szüleim sohasem kérdik meg, hogy mi volt a suliban, hogy kaptam-e jegyet...soha, de ha véletlenül megtudják, hogy rossz jegyet kaptam, akkor örjöngenek. Másféléve van az, hogy kevesebbet tanulok, mint ahogy szoktam. Igazából nem érdekelnek már a jegyek, nincs életcélom. Nem tudom, hogy mit kezdjek az életemmel. Reménytelen vagyok. Bocsi a helyesírásért, vagy annak hiányáért. 18L
2015. jan. 16. 16:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, mit ne tegyél. Hülyeséget.


Nem kell leírd pontosan, de gondold végig magadban. Mi lehet az oka annak, hogy ilyenek a szüleid? Gyakori eset, hogy egész nap stresszes munkát végeznek, majd ezt a gyereken töltik ki. Vagy mondjuk nehéz kijönni minden hónapban a fizetésből. Esetleg szörnyű gyerekkoruk volt, és Őket is így nevelték. Ha találsz okot, gondold végig azt, hogy ezen lehet-e segíteni valahogy a Te szemszögedből. Ha igen, próbálj érte tenni lehetőségeidhez mérten. Ha nem tehetsz semmit, akkor marad az a megoldás, hogy összespórolsz annyit amennyit csak tudsz, és lelépsz amilyen hamar csak teheted. Ebben segíthet egy nyári munka például. Ha esetleg attól félsz, hogy a szüleid ezt is el akarnák venni, áldozz a dologra egy kicsit. Például ha kézhez kapsz 80.000 Ft-ot, adj nekik 40-et, a többit tedd el úgy, hogy ne is tudjanak a létezéséről. Így egy idő után lesz annyid, hogy mikor már rendes munkád lesz, elmehetsz albérletbe. (Tipp: 3 havi rezsire valót mindig tartalékolj. Sosem lehet tudni mikor mondják azt, hogy holnap már nem kell jönni.) Viszont ahhoz, hogy rendes munkád legyen, tanulni kell. Nem kell egyetem, meg millió képzés, egy szakmával, egy érettségivel, és egy nyelvvizsgával már találsz tisztességet melót.


A mesélős témára: Sajnos minden ember hajlamos erre, néha én is átterelem a beszélgetést a saját bajaimra, mert nem figyelek. Próbálj barátokat szerezni. Például menj ki kocogni egy népesebb környékre. Ha szerencséd van, találsz ehhez partnert egy idő után. Ha nem, az otthoni stresszt még így is jól le tudod így vezetni. Illetve nem tudom, van-e valamilyen hobbid? Mert ha van, és azt lehet csoportosan űzni, esetleg megpróbálhatsz néhány foglalkozásra eljárni. A rokonokra sajnos nincs tippem, én is így vagyok a mai napig, bár nálunk inkább nem szokás a gondokról beszélni. Meg már a jegyekről sem.


Életcélt pedig ebben az írásban írtam is egyet. Vagy megoldani a dolgokat, vagy szabadulni otthonról. Lehet ez így durván hangzik, de ha nincs célod, nem vagy motivált, akkor saját magadat fogod tönkretenni azzal, hogy nem lépsz, és hagyod magad. Annál meg gondolom többet ér az életed, minthogy keservesen éld azt, vagy megpróbáld feladni.


Még egy utolsó dolog. Mint írtam, vizsgáld meg a helyzetet, és nézd meg, hol a hiba. De el ne felejts magadba is hibát keresni. Nyilván nem arra gondolok, hogy Te vagy minden baj okozója. De nagyon sokat tud segíteni, ha belátod a saját hibáid, és megpróbálsz rajtuk változtatni. Persze ne a tökéletességre menj, mivel tökéletes ember nincs.


Remélem sikerült egy kis lelket öntenem beléd. Fel a fejjel, és küzdj azért, hogy jobb legyen. Remélem sikerülni fog. :)

2015. jan. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!