Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Annyi bajom van. Mit kéne...

Annyi bajom van. Mit kéne csinálnom hogy olyan legyek mint a többiek?

Figyelt kérdés
15 (lassan 16) éves fiú vagyok. Egyrészt Miskolcon laktam 10 évig (ott születtem és ott nőttem fel). Ekkor még szinte egy 10 évesnek megfelelő szókincsem volt. De 10 éves koromban ki kellett költöznünk külföldre ahol megkellet tanulnom az ő nyelvüket amivel egyrészt sikerrel jártam azzal hogy megértsem velük magamat. De mivel már elmúltam 15 éves, nem folythattam ott az iskolai életemet, mert épp elég volt hogy általánosban még rendesen sikerült minden ami csak kell (most logikailag mondhatnánk azt is hogy amióta kint éltem, teljesen átalakult volna a nyelvem annyira hogy összeolvadjon az ő artikulációjukkal. A családomban olykor csak az anyukámmal beszélhettem magyarul meg néha az apukámmal is skype-on meg ritkán találkozgattunk is Miskolcon amikor szüneten voltam, elvileg a szüleim elváltak.) 15 éves koromban visszaköltöztünk Magyarországra (Nem ugyanoda, hanem már Budapestre) és onnantól kezdődött a nagy probléma. Rengeteg magyar szó kipotyogott a fejemből, a jelentésekkel együtt és az új szavakról amit olykor az általánosban megtanultak a gyerekek, sok magyar kifejezést,szót meg szólásokat nem értek. És ez engem nagyon zavar. Engem az érdekel a legjobban, hogy nyerjem vissza a rendes anyanyelvemet, és hogy pótoljam be villámgyorsan amiről a többi velem egyidős magyar már tud. Ami az artikulációmat illeti, a külföldi nyelv teljesen összezavart, és rosszul artikulálok. pl. nemigazán tudom a J betűt kiejteni meg azt se tisztán hogy "huszonöt". És még ráadásként van egy eltérő problémám is (az eddigiektől). Sokan csúfolnak amiért állandóan pislogok (tikkelek) a szememmel, összehúzom az orrom,ráncolom meg ilyenek majdnem minden egyes 4-5 másodpercben. Elvégre ha a tükörbe nézek úgy veszem észre, túl mélyen vannak a szemgolyóim elhelyezkedve és a felső szemhéjamat többnyire eltakarja a szemöldökalatti bőrrész. Ezekre kérek egy egyszerű segítséget, és ajánlatokat(javaslatokat). Nagyon köszönöm.

2015. jan. 19. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha 10 éves korodig itthon éltél, ez nem fordulhatott volna elő. Nem csecsemőként mentél el. Mindkét nyelvet kvázi anyanyelvedként kellene beszélned.


Megjegyzem, az írásod alapján a szókincsed messze veri az itt írogatók 90%-át, és a helyesírásod sem olyan vészes. (Az itteni sztenderdek szerint kifejezetten jó, de pl. azért kérlek, a "nem igazán"-t ne írd egybe. :))

2015. jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerinted a logopédus segíthet az ilyenen?
2015. jan. 20. 07:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom, igen.
2015. jan. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!