Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A félelmetes megmérettetések...

A félelmetes megmérettetések előtt (pl. vizsga) sokszor megfutamodom (el sem megyek). Hogy lehet ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés
A szóbeli vizsgáktól rettegek, pedig alapvetően szoktak sikerülni. Emiatt a hozzáállás miatt már két felsőoktatási intézményből eljöttem, annyira komoly. Valahogy a félelem visszatart a fejlődéstől. Nem merek belevágni, amikor már majdnem vége a sulinak, nem értem. Mintha valami akadályozná, hogy végre befejezzek valamit. Miért lehet ez?
2015. jan. 22. 10:18
 1/1 anonim válasza:

A félelem az emberekbe van kódolva. Félelem nélkül már az emberek létezni nem tudnának annyira keresik/ragaszkodnak a félelemhez. :)


Ismerem a szitudat, nekem is ilyen gondjaim "voltak". Egy dolgot tehetsz, hogy bízol magadban. Bízol abban amiért megdolgoztál. Tudatosan csinálj mindent.

Egyet jegyezz meg: ha megteszel mindent, mindent elkövetsz, hogy sikerüljön a vizsgád, akkor sikerülni is fog. Senki nem veheti el tőled azt, amiért megdolgozol. Ez a tiéd, a te erőfeszítéseid, a te örömöd, a te érdemed. Ahogy apám mondaná: "A befektetett munka mindig megtérül."


A Félelem úgy múlik, el ha maximális határozottsággal nézel szemben velük. Legyen ez a tanulás terén, vagy bármely más terén az életnek. Nagyon nehéz, tudom.

De ez az a tulajdonság ami meghatároz, ami elválaszt többi embertől. Ne tedd magaddal ezt. Életed végig szenvedsz, félelemben fogsz élni.

Találd meg a harmóniát.


Felejtsd el azt hogy:

"Jó lenne,

Szeretném,

Akarom,

Hiszem..."


Ezek mind-mind az elméd kreálmányai, amik csak befolyásolnak, amik egyszerűen elhitetik veled, hogy nem vagy elég jó ahhoz, hogy elérd a célod.

Mondhatnám rabságnak is. "Fél-elem" szüleménye az elméd által: gyűlölet

bűntudat

harag

lelkiismeret furdalás

aggódás

féltékenység

irigység

kilátástalanság

bizonytalanság


Amit tudnod kell, azaz, hogy:

"Kétségem nincs afelől, hogy sikerülni fog.

Tudom, hogy sikerülni fog."


Amennyiben férfi vagy, legyél férfi. Amennyiben nő vagy, bizonyítsd be magadnak, hogy képes vagy rá, hogy letudod győzni az elmédet, félelmedet/félelmeidet... Válj erőssé, valamint hasznos tagja a társadalomnak! ;)


21/F

2015. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!