Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyire fontos az, hogy az...

Mennyire fontos az, hogy az ember szeresse amit csinál? Avagy milyen pontig derülhet ki hogy csak lusta az ember?

Figyelt kérdés
Ha valaki semmit sem szeret igazán, de vágyik arra, hogy találjon valami értelmeset, amiben majd igazán jó lesz, mert szereti, és amit most csinál, arról egykor álmodozott, hogy majd ezt fogja csinálni, de majd kissé megutálta, és nem tudja olyan lelkesen csinálni, akkor mi van? lehet a végtelenségig keresni más szakmát, mert amit csinál abban nem elég jó magának, de vajon ahhoz is így viszonyul majd?
2015. febr. 9. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy szeresd amit csinálsz, máskülönben nem tudsz jó lenni benne.
2015. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én már a 8. munkahelyemnél vagyok. Mindegyiknél tetszik valamit, de huzamosabb ideig egyiket se bírom csinálni.
2015. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jelenleg és már vagy két éve, a szeressem amit csinálok munkahely keresésében vagyok, eddig sikertelenül. Nagy fába vágtam a fejszém, munkahelyet is nehezen találok, hát még olyat, ahol legalább részben azt csinálhatom, amit szeretek. Nem sok munkahelyem volt eddig, de azok többségéből is az első héten előjött a "Mit keresek itt? Mit csinálok itt? Utálom! Ennek semmi értelme." érzés. Ha legalább volna egy cél, egy munkakör amiért küzdhetnék, de fogalmam sincs mi tetszene. Próbálok munkát keresni bízva abban, hogy most és azonnal a derült égből jön egy olyan állás, amiről még soha nem hallottam, amit nem lehet kihagyni. Addig is, dolgozni kell valahol, bármennyire nehéz. Nehéz olyan munkahelyet találnom, amiben van egy adag szívás, de mégis elmondhatom: csinálom, mert imádom. Amit utálok, abban sosem leszek jó.
2015. febr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Addig is, dolgozni kell valahol, bármennyire nehéz."

ez nagyon igaz, valami ilyesmi válaszra számítottam, kb. én is hasonló helyzetben vagyok, mármint úgy érzem, elvagyok tévedve, amikor túl sokat álmodozok, és ez alapján keresem a jövendő hivatásom. nagyon elbizonytalanít. bár én nem munkát keresem, csak egyetemen vagyok, sokat gondolok arra, hogy mi lesz velem ezután. az a baj, hogy eléggé nehéz és új is a szakma elképzelés, amibe belekezdtem, és amit valamiért a sajátomnak érzem, meg magamhoz illőnek látom sokszor, mégis elönt egy bizonytaanság. sokszor inkább belefáradok és olyankor érzem úgy hogy nem szeretem azt a dolgot, na meg attól is félek, hogy nem olyan erős támasz anyagilag, nem pedig attól, hogy nem leszek jó benne. bár én nem keresek más szakmát, mégis felvetődött bennem a kérdés, hogy amikor kevésbé-motiváltan csinálom, akkor utálom vagy csak lusta/gyenge vagyok, elég költői kérdés..

2015. febr. 9. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!